Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl, by zdecydować się na wybielanie zębów? A może kusił Cię śnieżnobiały uśmiech widoczny na szklanym ekranie i w myślach pojawiała się zazdrość? 

Przyznam Ci się, że ja nieraz o tym myślałam, by wybielić zęby. Mało tego- na samym myśleniu się nie skończyło. Ale po kolei. 

DLACZEGO WARTO WYBIELIĆ ZĘBY?

Różne czynniki zewnętrzne takie, jak choćby kawa, herbata, czy papierosy mogą powodować przebarwienia oraz osad na zębach. Niekiedy ciemniejszy odcień zębów jest uwarunkowany genetycznie. 

Niezależnie od przyczyny możliwe jest pozbycie się nieestetycznych przebarwień i satysfakcja z pięknego uśmiechu. 

JAKIE SĄ MOŻLIWOŚCI JEŚLI CHODZI O WYBIELANIE ZĘBÓW?

Można wybrać się do gabinetu dentystycznego i tam poddać się zabiegowi wybielania zębów. Sama skorzystałam z takiej opcji przed ślubem. Po kolejnych 5 latach dostałam też taki prezent od męża. Zatem 2 razy miałam okazję wybielić zęby w gabinecie. 

Niestety wspominam ten zabieg niezbyt dobrze- bardziej w ramach „poświęcenia”. Samo wybielanie trwało ponad godzinę, jednak natychmiastowy efekt był związany z większą nadwrażliwością zębów. Pamiętam, że po wyjściu z gabinetu ból sprawiało mi otwieranie buzi na zewnątrz. Wystarczyło, że powiał wiatr, a ja odczuwałam ból zębów. Nie mówiąc o jedzeniu, czy piciu zimnych lub ciepłych potraw/napojów. Wysoka wrażliwość utrzymywała się kilka dni. To był taki efekt „uboczny”. Do tego dochodziła również biała dieta do dwóch tygodni po zakończeniu wybielania. 

Z kolei koszt zabiegu w gabinecie wynosił ponad tysiąc złotych, zatem wydatek był dość spory. 

Nie jest to jednak jedyna metoda wybielania zębów. Obecnie można nawet w zaciszu domowym wybielić zęby i to w pełni samodzielnie. Wszystko dzięki kuracji wybielania zębów światlem LED, do czego służy nakładka wybielająca do zębów od Coco Glam. Dzięki niej można uzyskać  jaśniejsze zęby aż o 9 tonów. Wybielająca nakładka, na której znajdują się diody LED jest zasilana przez telefon. Co za tym idzie- można z powodzeniem stosować ją w domowych warunkach, w każdej chwili. Sesja wybielająca trwa 16 minut, po czym nakładka sama się wyłącza.

wybielanie coco glam

Nakładka to nie jedyny sposób. Coco Glam w swojej ofercie ma rownież paski wybielające. Coco Glam Teeth Whitening Strips to wyłącznie naturalne składniki. Paski stosuje się przynajmniej raz dziennie przez minimum 7 dni. 

Jest też czarny proszek do wybielania zębów z węglem aktywnym. Węgiel nie tylko wybiela zęby, ale rownież zapobiega próchnicy i rozwojowi szkodliwych bakterii.

CZY WYBIELANIE ZĘBÓW W DOMU JEST BEZPIECZNE?

Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów, dobrze jest skonsultować się ze stomatologiem, który oceni czy możemy sobie na to pozwolić. Warto, by zęby były wyleczone zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki. 

Proszek do wybielania zębów z węglem aktywnym jest w 100% ekologiczny i wykonany z organicznych składników. W jego składzie znajduje się węgiel aktywny, który nie ingeruje w szkliwo ani w strukturę zębów, a przy tym działa oczyszczająco. Glinka bentonitowa z kolei wybiela, a mięta i ekstrakt z pomarańczy gwarantują świeży oddech. 

Zarówno żel do wybielania oraz paski wybielające Coco Glam nie zawierają nadtlenku wodoru, który może okazać się szkodliwy dla naszego organizmu. Działanie pasków wybielających oparte jest również na właściwościach węgla aktywnego. Obecny w składzie węgiel aktywny to naturalny i ekologiczny proszek, który ma właściwości wybielające.

WYBIELANIA ZĘBÓW W DOMU- EFEKTY

W tej części w końcu mogę Ci pokazać jakie efekty daje, a może właśnie nie- domowe wybielanie zębów. Zaopatrzyłam się w zestaw Coco Glam Teeth Whitening Kit (dostępny na cocoglam.pl i w każdej drogerii Rossmann) i wkrótce się przekonałam.

  Coco Glam Teeth Whitening Kit, w którego skład wchodzą

  • Trzy długopisy z żelem wybielającym, które mają być bezpieczne dla szkliwa oraz dziąseł.
  • Jedna silikonowa, wodoodporna nakładka z 16 jasnymi diodami LED, z zimnym niebieskim światłem. 
  • Trzy przejściówki, umożliwiające podłączenie nakładki do wszystkich rodzajów smartfona. 

Jest też miarka skali wybielania, dzięki czemu można obserwować efekty. 

wybielanie

Szczerze powiedziawszy to byłam dość sceptyczna co do skuteczności Coco Glam, bo jednak wydawało mi się, że w gabinecie dentystycznym osiągnie się lepsze efekty, niż w domu. Ale stwierdziłam, że spróbuję- tym bardziej, że koszt był praktycznie 3 razy mniejszy niż wizyta u stomatologa połączona z wybielaniem zębów. 

Producent twierdzi, że dzięki Coco Glam można uzyskać zęby nawet o 9 tonów jaśniejsze. Zatem należało to sprawdzić 🙂

Poniżej zdjęcie, które zrobiłam przed wybielaniem.

wybielanie zębów

Odcień moich zębów według próbnika był na poziomie 7-6. A co się stało po 7 dniach codziennego stosowania nakładki led Coco Glam. Zobaczcie sami. 

nakładka led coco glam

Z poziomu 7 spadłam na poziom 3, prawie 2 🙂

Zatem efekt jest zdecydowanie zadowalający, a co ważniejsze dla mnie- moje zęby wcale nie stały się bardziej wrażliwsze. Pewnie dlatego, iż wybielanie jest rozłożone w czasie. 

coco glam

Minusem jest jednak to, że trzeba utrzymać białą dietę zarówno w trakcie wybielania, jak i do 2 tygodni po zakończeniu. Przyznaję się- miałam z tym problem, bo nie bardzo potrafię odmówić sobie porannej kawy. Rozwiązaniem w tym czasie było dla mnie używanie słomki 🙂

Pamiętać też należy, że efekt końcowy zależy od wyjściowego koloru waszych zębów oraz przebarwień. 

Plusem jest to, że uśmiecham się częściej.

 

A Ty kiedykolwiek zdecydowałaś się na wybielanie zębów? Daj znać w komentarzach 🙂


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

Podziel się