Przedstawiam Wam ranking, w którym znajdziecie świąteczne filmy dla całej rodziny. Filmy, które polecamy, bo bawią, uczą i wprowadzają w świąteczny nastrój. 

Jeśli szukacie świątecznych bajek to odsyłam Was do tego wpisu: Świąteczne bajki dla dzieci. W tym poście znajdziecie filmy świąteczne dla całej rodziny, ale nie animowane.

1. PRZYJACIEL ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA (2010)

Świąteczne filmy

Gdy Święty Mikołaj traci pamięć podczas wizyty w Nowym Jorku, jego wierny pies- Łapa z pomocą elfów i dzieci stara się uratować Święta.

Powstała również druga część filmu:  Przyjaciel Świętego Mikołaja 2: Świąteczne szczeniaki (2012). Z kolei przygody Łapy i jego syna Łapki można  śledzić w filmie Świąteczne Psiaki (2009).

przyjaciel św mikołaja film

Piosenka z filmu:

Film do obejrzenia za opłatą na chili.com (TUTAJ)

2. ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA (2022)

Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Od początku czuje z nim niesamowitą więź. Ale niestety dla niej, miś ma inne plany gdyż pragnie aby wygrał go ktoś bogaty. Ktoś, kto nauczy go wszystkiego o świecie ludzi. Teraz Marianna ma czas tylko do Świąt aby przekonać misia o tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Zwiastun:

Do obejrzenia na katoflix.

3. ŚWIĄTECZNE PSIAKI (2009)

Swiąteczne psiaki

Prawa Łapka, pełen energii synek pomocnika Świętego Mikołaja, przestał odczuwać magię świąt i Boże Narodzenie straciło dla niego sens. Nieustraszona ekipa składająca się z Bamberiksa, Kolo, Pusia, Buddy oraz Tarzana będzie musiała zrobić wszystko, żeby uświadomić Prawej Łapce, że świąteczny klimat można poczuć, dając, a nie biorąc.

Kolejna produkcja wytwórni Walta Disneya opowiadająca o rozbrykanych szczeniakach. Ciepły film przygodowy w reżyserii specjalizującego się w kinie familijnym Roberta Vince’a (Egipskie psiaki), który pokazuje młodym widzom, na czym polega piękno Świąt Bożego Narodzenia.

filmy świateczne

 

Do obejrzenia za opłatą na chili.com (TU)

4.MAGICZNE ŚWIĘTA KACPRA I EMMY

MAGICZNE ŚWIĘTA KACPRA I EMMY Bardzo przyjemny film z 5 letnimi bohaterami, a sam film przeznaczony już dla maluchów od 4 roku życia. 

To trzecia część serii przygód przedszkolaków na podstawie bestsellerowych szwedzkich książek autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.

Kacper i Emma święta

Zwiastun:

Film do obejrzenia TU.

5. KRONIKA ŚWIĄTECZNA

kronika świąteczna

Film opowiada historię siostry i brata, Kate (Darby Camp) i Teddy’ego (Judah Lewis) Pierce’ów, których plan zarejestrowania Świętego Mikołaja (Kurt Russell) na filmie prowadzi do nieoczekiwanej podróży, o której większość dzieci mogłaby tylko pomarzyć. Po wypatrzeniu Mikołaja dzieci zakradają się do jego sań i powodują wypadek, który zagraża podtrzymaniu świątecznej tradycji. Tej szalonej nocy Kate i Teddy pracują razem z Mikołajem — jakiego jeszcze nie znaliście — i jego lojalnymi elfami, by uratować Boże Narodzenie, zanim będzie za późno.

kronika świąteczna

Film dla dzieci od 7 lat.

Powstała 2 część Kroniki Świątecznej. Jednak tej części jeszcze nie oglądaliśmy, więc nie wiem, czy jest warta polecenia.

Film do obejrzenia na Netflixie.


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie 

Podziel się