Nie wiem, czy ktoś jeszcze tak potrafi, jak matka. Ona wie co to poświęcenie, co to zmęczenie, co to strach i  niesamowite spełnienie. 

Stajesz się mamą i wiesz, że jesteś odpowiedzialna już nie tylko za siebie. Spada na Ciebie cała masa obowiązków, z którymi trzeba nagle sobie radzić. A jak radzi sobie matka? Jak nikt inny!

Zresztą przekonaj się sam(a). W końcu matka:

DŹWIGA WIĘCEJ NIŻ NIEJEDEN KULTURYSTA

Nie wiem, jak Ty, ale ja nie widziałam jeszcze nikogo kto, by niósł rowerek biegowy z siatkami pełnymi zakupów w jednej ręce i wrzeszczącym 2 latkiem w drugiej ręce. Nikogo….Nie licząc matki oczywiście.

JEST NA URLOPIE ALE NIE ODPOCZYWA

Podobno ktoś, kto nazwał urlop macierzyński „urlopem” to musiał być facetem. Coś w tym jest, bo jakby nie było to czas opieki nad dzieckiem raczej nikt nie nazwałby czasem odpoczynku. A raczej  czasem wzmożonego wysiłku 😉

A kiedy wyjeżdżasz na urlop z dziećmi to przygotuj się na aktywny wypoczynek  czas.

NIGDY NIE JEST SAMOTNA

Nawet, gdy liczysz na chwilę samotności. Choćby w takiej sytuacji…

Źródło: Summer and Muu Comics- przetłumaczone za zgodą autorki

SEN NIE JEST JEJ DO NICZEGO POTRZEBNY

To znaczy przydałby się jego nadmiar, ale z uwagi na okoliczności- całkiem świetnie sobie radzi z jego praktycznie całkowitym brakiem. Nie licząc wkładanej do lodówki skarpetki, wsypanej do kawy soli i założonej bluzki na lewą stronę. 

POTRAFI SIĘ WYSZYKOWAĆ W MNIEJ NIŻ 5 MINUT

A podobno żadna kobieta tak nie potrafi. Nasze 5 minut to zwyczajnie 30 minut w łazience. Ale nie dla matki 🙂

Matka potrafi wyszykować się w 3 minuty, a pozostałe 27 poświęca na uszykowanie dzieci (jak dobrze pójdzie). 

JEST MIŁA. DO CZASU

Spróbuj tylko zrobić coś jej dziecku. A zobaczysz jej drugie oblicze- te nieobliczalne. 

NIEDOŚCIGNIONA MISTRZYNI PROMOCJI

Tę matczyną cechę bardzo lubię. Odkąd zostałam mamą to stałam się łowczynią promocji. Nic nie sprawia takiej frajdy jak ubranko dla dzieci przecenione o 50%. Jest dreszczyk emocji, jest przypływ zadowolenia i jest możliwość zrobienia większych zakupów.

Żeby jednak nie być tą, która dźwiga masę siatek z zakupami i nie ma już wolnych rąk, by podać je dzieciom to polubiłam zakupy przez Internet.

Ale jak szukać promocji i ciekawych ofert w Internecie? Wystarczy wejść na AleRabat.com. – tam znajdziesz wszystkie dostępne promocje. W zależności, co Cię interesuje- wchodzisz w zakładkę „kategorie” i przebierasz w ofertach. 

alerabat.com

Standardowo- moją ulubioną kategorią jest „dla dziecka” ale każdy znajdzie tam coś dla siebie. A jak nie masz ochoty gotować obiadu to wystarczy wybrać kategorię „jedzenie” i w prosty sposób się przekonać, że obiadu nie opłaca się gotować. 

To jest świetne rozwiązanie dla każdego. Już nie musisz być wielbłądem i z czasem dorobić się dwóch garbów- zakupy przyniosą Ci pod drzwi i jeszcze nie przepłacisz.

W ten sposób zostałam królową promocji.

 

A Ty jaką masz supermoc Mamo? 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

Podziel się