Są takie dni, gdy nie masz już sił. Wymyśliłaś już wszystkie zabawy świata, ułożyłaś klocki i niejedną wieżę, a Twoje dzieci mają energii za dziesięciu. Szkoda tylko, że o sobie nie możesz tego powiedzieć. 

 

Dzieci nie śpią…

One się ładują 😉

 

Skoro już to ustaliliśmy to warto zwrócić uwagę, iż akumulatorki mają nie do podrobienia. I mimo, iż bywają w nocy przerwy w ładowaniu, to jednak energii starcza im od rana do późnego wieczora. Tego już nie jestem w stanie wyjaśnić. Zwyczajnie- trzeba się z tym pogodzić.

I przyznać otwarcie, iż…

Rodzic ma prawo czuć się zmęczonym

Te nasze akumulatorki są zdecydowanie słabsze, mają swoje lata. Na dodatek ładujemy je zbyt krótko. Z różnych przyczyn. Zatem kiedy masz wrażenie, że dzień dobiega końca, bo masz już za sobą spacer, ubieranie dzieci, rozbieranie, śniadanie, obiad i zabawy w chowanego i kto wie co jeszcze… A wtem patrzysz na zegarek i z niedowierzaniem widzisz na nim godzinę 13, a Ty wciąż bez ciepłej kawy. To znaczy, że należy Ci się wolne.

Zgodnie z umową…

12308436_892570557462808_3412176544271952606_n

Należy Ci się, ale szefostwo coś krzywo na to patrzy, domaga się wciąż nowych bodźców, zabawy. Jak wiadomo, z szefem się nie dyskutuje.

Co nam pozostaje?

Możemy paść na twarz i udawać umarlaka. Wypróbowałam i nie polecam. O ile w przypadku mojego męża ta metoda działa- dzieci po nim skaczą, jego to nie wzrusza. Ja natomiast jestem trochę bardziej delikatna.

Możemy zostawić dzieciom farbki, mazaki, kredki i pójść do drugiego pokoju się zdrzemnąć. Wiadomo, że dzieci spędzą chwilę, nawet dłuższą na malowaniu ścian we wszystkich kolorach tęczy, dzięki czemu zyskamy nieco czasu dla siebie. Minusem jest jednak to, że ta metoda działa tylko raz, a potem konieczny jest… Gruntowny remont.

Potrzebujemy czegoś INNEGO, czegoś co działa za każdym razem.

Mój sposób na zabawę z dziećmi, gdy nie masz już sił brzmi…

Pobaw się z dzieckiem, ale nietypowo, bo w LEŻAKOWANIE.

Zdziwiona?

Zobaczysz, że u Ciebie też się sprawdzi. Ja rozkładam dziewczynom śpiworki i oznajmiam, że bawimy się w przedszkole. Właśnie nadeszła pora na leżakowanie.

Ulubione śpiworki L&L  świetnie spełniają swoją rolę- dziewczyny chętnie do nich wskakują. Ale możesz przygotować swojemu dziecku miejsce do spania/ leżakowania w inny sposób. Kolorowy kocyk, do tego ulubiona przytulanka i gotowe.

DSC_07199DSC_07177

A co robi mama?

TO SAMO 🙂

Kładę się obok nich i udaję, że przyłączam się do zabawy. Zabawy, która nie wymaga ode mnie wysiłku, a polega na odpoczynku. Zamykam oczy, regeneruję siły.

Kiedy samo leżenie nie wystarcza, wtedy włączam im słuchowisko. Typowa bajka byłaby złym pomysłem, bo dzieci nie zamkną wtedy oczu, tylko będą ją oglądać. Bajka do słuchania to świetny sposób na skupienie uwagi L&L i odpoczynek mamy.

cozydots śpiworek

Zadbajmy o chwilę dla siebie, bo szczęśliwa mama to… Szczęśliwe i pełne energii dziecko.

 

 

Podziel się