Pamiętasz jak pisałam o akcji charytatywnej, którą organizujemy wraz z marką Smoby? Wspominałam o akcji w TYM poście.

Chcemy, by uśmiech zagościł na buziach dzieci z Domu Dziecka w Gdańsku. Chcemy, by spędziły miło czas, oderwały się od trosk. Chcemy też uzbierać pieniądze dla Domu Dziecka, bo przed zimą wydatków nie brakuje.

ALE OD POCZĄTKU!

Partnerem akcji jest Simba Toys Polska, posiadająca markę Smoby i produkująca świetne zabawki, dzięki którym dzieci mogą poczuć się jak mali cukiernicy. Więcej o zabawkach pisałam TUTAJ.

Wraz z zabawkami Smoby Chef Fabryka Lizaków i Smoby Chef Fabryka Czekolady pojechaliśmy do Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku. Wszystko po to, by wraz z dziećmi przygotować smakołyki. 

W tym Domu przebywa obecnie 45 dzieci w wieku 0d 0 do 12 lat. Wszystkie dzieci są chore lub niepełnosprawne. 

SPOTKANIE Z DZIEĆMI

W końcu poznałam dzieci, z którymi miałam przyjemność tworzyć słodkie działa. Bardzo pogodne dziewczynki i chłopcy. Niektórzy na wózkach, inni poruszający się o własnych siłach. Wszystkich łączyło jedno- chęć zabawy i dziecięca ciekawość, którą trzeba było zaspokoić 🙂

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej historii czekolady…

Następnie wspólnie z dziećmi zajęliśmy się składaniem zabawek.

I mogliśmy zabrać się do słodkiej zabawy 🙂

Dzieci dzielnie mieszały czekoladę. Dobierały dodatki, słuchały się wszystkich osób prowadzących. Były bardzo skupione 🙂

Aż buzia sama się uśmiechała, gdy patrzyło się na dumne z siebie małe istotki, które z takim zapałem tworzyły słodkości.

Ostatecznie powstały piękne i wyjątkowe dzieła 🙂

W każde z nich zostało włożone serce. Każdy lizak, czy czekoladka stworzona przez małe rączki jest niepowtarzalna.

I TY MOŻESZ POMÓC!

Teraz mam prośbę do Ciebie, byś również włączył(a) się do akcji! Wszystkie stworzone przez dzieci słodkie dzieła zostały przekazane na aukcję na stronie Allegro Charytatywni (TUTAJ).

Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony właśnie na ten Dom Dziecka. Na spełnienie dziecięcych marzeń, których jest aż 45!

20 listopada ruszyła aukcja i będzie trwać 4 tygodnie- aż do 17 grudnia. Wyjściowa cena zestawów to 50 zł, a dalej odbywa się licytacja- kto da więcej. Ponadto każdy za pośrednictwem platformy Charytatywni Allegro może wystawić na aukcję coś swojego, z czego dochód będzie przeznaczony na Dom Dziecka.

Liczę, że dołączysz do niej i również sprawisz, że umilimy nieco czas dzieciom, które tak potrzebują nas- odpowiedzialnych dorosłych. 

LINK DO AUKCJI

 

Podziel się