Wiesz, że od małych kroków zaczynają się duże zmiany? Właśnie do takich zmian chcę zachęcić Ciebie w tym poście. Zmiany, które mogą ulepszyć Twoje życie. A najlepsze jest to, że docenią je Twoi najbliżsi.

Wystarczy zrobić pierwszy krok… 

Podejmiesz ze mną wyzwanie?

Jeszcze nie odpowiadaj! Najpierw powiem Ci co to za wyzwanie 🙂

 

MYŚLI PIELĘGNOWANE W UMYŚLE PRZYNOSZĄ OWOC

Prawdą jest, że nasze myśli potrafią kreować rzeczywistość. Kiedy skupiamy się na negatywnym myśleniu to dostrzegamy z większą intensywnością to, co złe. Zaczynamy więcej narzekać, tracimy radość, wszystko wydaje nam się beznadziejne.

Jak często wpadasz w taką pułapkę?

Ja w najgorszym okresie swojego życia spędziłam tak 2 miesiące. Straciłam sens. Nic mnie nie cieszyło, a im dłużej w tym siedziałam to… Hmm lepiej nie było. A wręcz przeciwnie. 

Negatywne myślenie się rozszerza i jeśli nie staniemy w prawdzie to może zdominować nasze życie. Czyli możemy zmarnować nasz czas na Ziemi. 

Wszystko takie oczywiste, ale dlaczego tak wielu ludzi sobie to robi? Dlaczego całą energię poświęcają na stagnację?

Odpowiedź jest prosta. 

POTRZEBNA NAM UWAŻNOŚĆ

Wiele rzeczy robimy z przyzwyczajenia, stało się to naszą rutyną. Tak też jest z narzekaniem. Gdybyśmy posłuchali siebie z boku to okazałoby się, że przodujemy w niechlubnej dyscyplinie zwanej biadoleniem.

Być może utraciliśmy kontrolę i zgadzamy się na „bylejakość”. Jeśli jednak tak nie jest to proponuję Ci rozwiązanie: 

POST OD NARZEKANIA

W książce „Jaką żoną jestem”  został podany przykład luterańskiego pastora, który chciał pomóc swoim parafianom poprawić ich życie, oczyścić je z narzekania. Zaproponował  21 dniowy  post od narzekania. 

Ale nie miał się on opierać jedynie na postanowieniu. Bo chyba dobrze wiemy jak trwałe potrafią być ludzkie postanowienia. Pastor wymyślił coś innego. 

BRANSOLETKA „ŚWIAT BEZ NARZEKANIA”

Ofiarował wszystkim czerwone bransoletki z napisem „Świat bez narzekania”. Poinstruował wiernych, że mają przekładać je z jednego nadgarstka na drugi za każdym razem, kiedy zdarzy im się zrzędzić. 

Wyniki tego eksperymentu były zaskakujące. Bransoletka pomogła ludziom uświadomić sobie kiedy zaczynali narzekać. Pomagała też powstrzymać przed kolejnym razem, gdy ktoś miał ochotę powiedzieć coś złego. 

Postanowiłam zaopatrzyć się w swoją bransoletkę. 

wyzwaniekolczyki :Picky Pica opaska: Ubogacona

Jeśli myślisz, że post od gderania to nic trudnego to zachęcam Cię do podjęcia wyzwania. Na początku sukcesem w moim przypadku były jakieś  3 godziny!

A naprawdę nie uważałam się za narzekającą osobę 🙂

Dobrze jest czasem stanąć w prawdzie i spróbować zmienić świat na lepszy. A najlepiej zacząć od siebie. 

To jak? Idziesz w to? 🙂

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

Podziel się