Maseczki do twarzy to produkty, które chętnie dodajemy do naszej rutyny pielęgnacyjnej. Nie musimy sięgać po nie codziennie, natomiast nie ulega wątpliwości, że tylko regularne stosowanie przyniesie nam oczekiwane rezultaty. Ale dlaczego to właśnie maseczki do twarzy w kremie cieszą się największą popularnością? Poznaj zalety ich stosowania!

 

Maseczki do twarzy – czy każdy powinien po nie sięgnąć?

Maseczki do twarzy są dosyć specyficznym rodzajem kosmetyków pielęgnacyjnych. Nie sięgamy po nie każdego dnia, natomiast wprowadzają do naszej rutyny powiew świeżości. Tak naprawdę po maseczki może sięgać każdy, niezależnie od wieku. Tak jak kremy do twarzy dostępne są w przeróżnych wariantach, tak również i tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy masz skórę suchą, mieszaną, tłustą czy normalną, a może zmagasz się z jakimś konkretnym problemem (przebarwieniami czy trądzikiem), zapewne bez trudu kupisz taki kosmetyk, który spełni Twoje oczekiwania. 

 

Rodzaje maseczek do twarzy

Podczas pobytu w drogerii możemy zwrócić uwagę na to, że maseczki do twarzy dostępne są w kilku różnych formułach. W ostatnim czasie bardzo chętnie wybieramy tak zwane maseczki w płacie, które są niczym innym jak tkaniną (często bawełnianą) nasączoną preparatem przypominającym w konsystencji serum. Znajdziemy też maseczki typu gommage, peel-off albo te, które musimy połączyć z wodą lub hydrolatem (najczęściej są to glinki). 

 

Jednak równie dużo dostępnych jest wariantów kremowych, bardzo prostych w nakładaniu i tak samo skutecznych. Rozprowadzamy maseczkę na powierzchni twarzy, szyi, a czasami też dekoltu (najczęściej omijając oczy i nos), a następnie pozostawiamy na czas wskazany przez producenta. Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu minut. Kolejnym krokiem jest dokładne zmycie maseczki przy użyciu ciepłej wody. Staramy się zbytnio nie podrażnić skóry, dlatego oczyszczamy twarz delikatnie. Osuszamy ręcznikiem. Dla przywrócenia właściwego poziomu pH możemy sięgnąć po tonik, hydrolat lub esencję. 

 

Maseczki do twarzy w kremie a zalety ich stosowania

Przy stosowaniu maseczek do twarzy bardzo ważnym aspektem jest ich regularne stosowanie. Chociaż już po pierwszej aplikacji możemy zauważyć zadowalające efekty, to jednak jeżeli chcemy, aby nie był to tylko chwilowy rezultat, powinniśmy nakładać je przynajmniej raz w tygodniu. Maseczka nałożona na twarz raz w miesiącu to zdecydowanie za mało.

 

Ale jakich efektów możemy się właściwie spodziewać? Wiele mówi się o tym, że maseczki oczyszczające świetnie pozbywają się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, nawet tych, które zatykają nasze pory. Niektóre maski pobudzają też krążenie krwi poprzez rozgrzanie skóry. W ten sposób lepiej przyjmuje ona aplikowane na nią składniki aktywne (ale nie należy sięgać po takie produkty przy problemach z rozszerzonymi naczynkami). Maseczki do twarzy mają też działanie relaksujące i dają nam doskonały pretekst do chwili odpoczynku. 

 

Ze względu na to, że kosmetyki tego rodzaju nakładamy dosłownie na kilka bądź kilkanaście minut, skład takich preparatów jest niezwykle bogaty. Ich właściwości powinny ujawnić się w tak krótkim czasie, natomiast nie zaleca się pozostawiania produktu na dłużej, o ile nie zaleca tego producent. Dlaczego? Niektóre substancje aktywne (na przykład kwasy) mogą zadziałać drażniąco, jeżeli będą miały zbyt długi kontakt z naszą cerą. Stąd wyznaczenie czasu, który będzie dla nas optymalny. 

Podziel się