Dzisiaj chcę Ci pokazać książki o małżeństwie, o relacji. Te wszystkie, które zrobiły na mnie i nie tylko na mnie największe wrażenie, dały do myślenia. Były prośby o taką listę, więc mam nadzieję, iż okaże się ona przydatna. 

Muszę tylko zaznaczyć, że to lista książek, które traktują małżeństwo jako sakrament. 

1. 5 JĘZYKÓW MIŁOŚCI Gary Chapman

5 JEZYKOW MILOSCI

To książka, która każdy w związku powinien przeczytać. Żałuję, że tak późno na nią trafiłam. Rozjaśnia tak wiele spraw, że aż trudno uwierzyć, że do tej pory nie znało się języków miłości. A raczej nie znało się języka miłości współmałżonka. Wszystko dlatego, że mąż i żona rzadko posługują się tym samym językiem miłości.

Zazwyczaj używamy swojego własnego języka i frustrujemy się, gdy nasz współmałżonek nie rozumie tego, co chcemy mu zakomunikować. Pragniemy, by okazywał nam miłość w ten sam sposób co my, jednocześnie wysyłając sygnały, których on / ona nie rozumie. Poznanie języka miłości twojego współmałżonka to potwierdzona tysiącami świadectw czytelników recepta na udane małżeństwo.

Książka dostępna TUTAJ

2. WIĘCEJ ŚMIECHU DLA DOBRA MAŁŻEŃSTWA  Mark Gungor

 

Kapitalna propozycja, pełna humoru, z zaznaczeniem różnic w myśleniu między kobietą, a mężczyzną. Polecam, bo wiele wyjaśnia, pokazuje, poucza. A wszystko jest przekazane w lekkiej, przyswajalnej formie. 

Mark Gungor to również bardzo charyzmatyczny mówca. Jest znany z szeregu konferencji, na których porusza temat małżeński. Warto poszukać ich w Internecie. 

 

Książka dostępna TUTAJ .

2. RAZEM PRZEZ ŻYCIE. PRZEWODNIK DLA MAŁŻEŃSTW, KTÓRE PRAGNĄ ZWYCIĘŻAĆ  Michał Piekara

książki o małżeństwie

To pierwszy przewodnik, który z mężem przeczytaliśmy. To był czas, gdy szukaliśmy jakiejś drogi, byliśmy pogubieni. Ta książka wiele rozjaśnia. Pokazuje na czym polega małżeństwo (co wcale nie jest takie oczywiste). Daje gotowe rozwiązania, które sprawdzają się w naszym małżeństwie. Uczy trudnej sztuki dialogu. A warto o dialog małżeński dbać.

 

Książkę znajdziesz TU

3. PRZYTUL MNIE CHOĆ NA CHWILĘ… JAK BYĆ TWÓRCZYM MĘŻEM? Michał Piekara

Pozycja tylko dla mężczyzn 🙂 Autorem jest podobnie, jak w poprzednim punkcie- Michał Piekara.

Wraz z żoną założyciel Fundacji Rodzin Pełna Chata. Od lat zaangażowany w posługę zakochanym, narzeczonym i małżonkom. Gość licznych audycji radiowych i telewizyjnych poświęconych budowaniu relacji miłości.

To książka, którą warto podarować mężowi, lub zachęcić, by po nią sięgnął. Znajdzie tam wskazówki jak stać się lepszym mężem, człowiekiem, ojcem. 

Książkę widziałam na TEJ stronie.

Żeby jednak było sprawiedliwie to jest również:

4. PRZYTUL MNIE CHOĆ NA CHWILĘ… JAK BYĆ TWÓRCZĄ ŻONĄ? Michał i Urszula Piekara

książki o małżeństwie

Książka, z którą zgadzam się co do każdego słowa. Wiele z niej wyniosłam, cała masa postanowień po jej przeczytaniu się pojawiła. Otwiera oczy, zmusza do refleksji.

Oczywiście pozycja tylko dla żon, które chcą zweryfikować swoją postawę wobec małżonka. A zawsze jest coś, co można jeszcze zmienić.

 

Książkę znajdziesz TUTAJ

5. 7 SPOSOBÓW JAK ZOSTAĆ JEJ BOHATEREM Doug Fields

książki o małżeństwie

Wiem, że akurat ta książka bardzo odpowiadała mojemu mężowi. Podobno autor w bardzo przyswajalny sposób potrafił wyłożyć kawę na ławę. Jest napisana z humorem i z pewnością może stać się źródłem wiedzy, którą powinien posiadać każdy mąż. 

 

Książka do nabycia TU

6. WRAŻLIWY WOJOWNIK Stu WeberKSIĄŻKI O MAŁŻEŃSTWIE

Kolejna pozycja dla mężczyzn. Ale nie chcę nic sugerować ;). Z pewnością każdy mężczyzna nieco gubi się między byciem silnym, męskim, a jednocześnie okazującym uczucia troski i miłości. W małżeństwie to wszystko jest potrzebne, a jak się tego nauczyć- podpowiada lektura Stu Webera. 

 

Książkę znajdziesz TUTAJ

7. JAKĄ ŻONĄ JESTEM? Linda Dillow

książki o małżeństwie

Nurtująca książka, która zadaje jakże ważne pytanie: Jaką żoną jestem? Czasem odpowiedź nie jest taka, jaką byśmy chcieli usłyszeć. Ta lektura zmusza do refleksji. Aż chce się podjąć trud i zmienić nieco stosunek do męża, otoczenia. W końcu powinniśmy dążyć, by było nam ze sobą lepiej. Aby tak się stało- trzeba coś od siebie dać. Linda Dillow pokazuje jak skutecznie wprowadzać zmiany, by dążyć do pełni szczęścia. 

 

Książkę kupisz TU

8. AKROBATYKA MAŁŻEŃSKA o. Adam Szustak 

książki o małżeństwie

To konferencje ojca Adama Szustaka nagrane w formie audiobooka. Słuchaliśmy ich z mężem, gdy jechaliśmy gdzieś razem samochodem. Fajne przemyślenia, podkreślają co jest ważne w małżeństwie, o czym zbyt często zapominamy, a o co nie dbamy. 

Warto słuchać razem, warto wyciągnąć wnioski. 

 

Dostępny TUTAJ

 

Jeśli masz jakieś pozycje książkowe godne polecenia to pisz śmiało! Ten temat nie powinien być zaniedbywany 🙂 

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

 
Podziel się