Do Świąt coraz bliżej. Zatem czas na inspiracje bożonarodzeniowe. Czyli rzeczy, które mogą się przydać w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
Dobrze jest być przygotowanym wcześniej, bo wiadomo, że szał przedświąteczny nie sprzyja podejmowaniu rozsądnych decyzji (coś o tym wiem :D).
LAMPKI I OZDOBY ŚWIETLNE
Mam słabość do tego typu ozdób. Bo jak Święta Bożego Narodzenia to przecież jasne jest, że przynosi światło i nadzieję dla świata.
Na rynku jest ogromny wybór jeśli chodzi o ozdoby świetlne. Są łańcuchy, pojedyncze gwiazdy, lampki choinkowe LED, czy figurki do postawienia.
Czym się sugerować przy wyborze lampek choinkowych?
Ciężko wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez zestawu lampek choinkowych, ale przy tak wielu opcjach do wyboru czasami trudno jest ustalić od czego zacząć. Nawet sposób ich wykorzystania może być wszechstronny.
Przecież można je zawiesić na ramach okiennych, dachu , czy wzdłuż ogrodzeń i ścieżek. Z kolei krótkie wersje zasilane bateryjnie mogą posłużyć do dekoracji wieńców lub schodów.
Co jeszcze istotne?
Wybierz kolor żarówki
Kolor lampek powinien być dostosowany do kolorystyki pomieszczeń znajdujących się w domu. Warto wziąć pod uwagę wygląd i dekoracje, które są na choince. Ciepłe białe lub żółte lampki choinkowe ocieplą wnętrze. W innym przypadku lampki wielokolorowe lub czerwone będą idealne.
Wybierz kształt lampek
Lampki choinkowe o standardowym kształcie są najbardziej popularne. Jeśli jednak zależy nam na oryginalnym wyglądzie świątecznego drzewka to warto sięgnąć po ozdoby świetlne w kształcie niestandardowym. Istnieje wiele alternatywnych kształtów żarówek, w tym szyszki, gwiazdy i płatki śniegu.
Długość kabla
Zanim kupimy świąteczne lampki to dobrze jest zdecydować gdzie będą umieszczone, gdyż to określi, jak długi kabel należy kupić.
Można również skorzystać z ozdób świetlnych zasilanych bateriami, kiedy nie lubimy, gdy kable plączą się nam pod nogami.
DEKORACJE ŚWIĄTECZNE
Drzewka, również te małe są piękną dekoracją. Klimat świąteczny tworzą również dodatki: ozdobne renifery, latarenki, świąteczne poduszki, czy figurki Świętego Mikołaja.
Szopkę bożonarodzeniową można kupić, lub wykonać własnoręcznie. Tak się prezentowała nasza zeszłoroczna szopka.
Jak przechowywać ozdoby świąteczne, by posłużyły nam na dłużej?
Kiedy już nadejdzie moment na rozebranie choinki, dobrze jest odpowiednio uchronić świąteczne ozdoby. Zależy nam w końcu, by się nie zniszczyły, ponadto zajmowały jak najmniej miejsca.
Największy problem stanowią lampki choinkowe, bo rozplątywanie sznura lampek przed świętami powoduje często niepotrzebny stres. Na szczęście lampki choinkowe można przechować w taki sposób, aby ich rozłożenie nie trwało zbyt długo. Jak to zrobić? Wystarczy przygotować kawałek tektury w kształcie prostokąta. Na jego dłuższych bokach robimy nacięcia. Zaczynając od wtyczki, trzeba zawijamy sznur lampek wokół tektury (wkładając go w nacięcia).
Do przechowywania bombek szklanych możemy wykorzystać dowolne kartonowe opakowanie, np. po butach. Pudełko dobrze by było wyłożyć watą, a przestrzenie pomiędzy ozdobami należy również uzupełnić watą albo folią bąbelkową.
KALENDARZE ADWENTOWE
Kalendarz adwentowy to taka nasza coroczna tradycja. Do kalendarza wkładam zadania do wykonania, albo małe upominki, które wynagradzają wykonanie. Na rynku jest spory wybór jeśli kalendarzy adwentowych. Ciekawym rozwiązaniem jest też stworzenie własnego, niepowtarzalnego kalendarza. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.
Nasz zeszłoroczny kalendarz został stworzony z gałęzi, sznurka i woreczków. Prezentował się w ten sposób:
Mam nadzieję, że choć trochę Was zainspirowałam 🙂