Jakie cechy powinny posiadać kapcie do przedszkola? O czym jako rodzice nie powinniśmy zapominać podczas zakupu? Dzisiaj kilka słów o idealnych kapciach dla przedszkolaka.

Po pojawieniu się wpisu z wyprawką przedszkolaka dostałam od Was mnóstwo zapytań odnośnie tego jakie kapcie ostatecznie wybrałam dla Laury. Dzisiaj zdradzę Wam nie tylko jakie to buty ale również DLACZEGO.

Zacznijmy od tego jakie powinny być papcie i czym się kierować podczas zakupu.

1. Odpowiedni rozmiar obuwia

Chodzi o długość, szerokość i głębokość. Różne firmy stosują te same rozmiary butów, które jednak różnią się wielkością. Najważniejsza jest jednak długość wkładki i odpowiednie zmierzenie stopy dziecka.

2. Łatwe zakładanie

Najlepiej, by dziecko nie miało problemu z samodzielnym założeniem i ściągnięciem obuwia.

3. Bezpieczeństwo

Zwróćmy uwagę, na to czy wybrane przez nas kapcie mają np. kauczukową podeszwę, która zapobiega ślizganiu się. Palce powinny być natomiast zabudowane, by zapobiec urazom.

4. Profilaktyka

Kapcie powinny również przyczyniać się do prawidłowego rozwoju stopy. Nasze dziecko spędza w papciach bardzo dużo czasu, warto dbać o dobre nawyki. Co istotne?

obcas Thomasa– zapobiega powstawaniu płaskostopia

wysoka cholewka– utrzymuje nogę w prawidłowej pozycji

zabudowana pięta i sztywny zapiętek- zapobiega koślawieniu pięty

-profilowana wkładka– zapobiega powstawaniu płaskostopia

5. Materiały, z których są wykonane kapcie

Istotną cechą kapcia jest surowiec, z których jest wykonany. By zapobiec nadmiernemu poceniu się stopy- najlepiej zainwestować w buty, które posiadają skórzaną wkładkę. Ma ona za zadanie wchłaniać pot.

Wszystkie powyższe cechy posiadają kapcie SlippersFamily.

Funkcje_profilatyczne_Slippers_Family_rys

 

Niemniej ważne jest to, by nasze dziecko samo wybrało sobie choćby kolor obuwia, w końcu to on/ona będzie w nim chodzić. Laura postawiała na wzór „Czarna Pantera” 🙂

slippers FamilyI chyba jest zadowolona 😉

jasne2 jasne3

kapcie do przedszkola

Mam dla Was dobrą wiadomość 🙂 Jeśli Wy również chcielibyście dla swojej pociechy kapcie od SlippersFamily to możecie skorzystać  z rabatu w wysokości 15% . Wystaczy przy zakupie na stronie podać hasło: mamineskarby

Promocja obowiązuje do końca września.

slippers Family

A wy macie już skompletowaną całą wyprawkę do przedszkola?

Podziel się