Wyjazd z niemowlakiem wymaga od rodziców wielu przygotowań i z pewnością jest niemałym wyzwaniem. Warto więc jak najwcześniej pomyśleć o tym, co może nam się przydać podczas takiego wyjazdu, aby na ostatnią chwilę nie biegać po sklepach w poszukiwaniu na przykład buteleczki dla dzieci. Jakie akcesoria dla niemowląt mogą nam się przydać na wakacjach i o czym warto pamiętać przed wyjazdem? Podpowiadamy.

Akcesoria do higieny i pielęgnacji maluszka

Wyjeżdżając na wakacje z niemowlakiem, powinniśmy zabrać ze sobą nie tylko jego ubranka, wanienkę turystyczną czy wózek, ale również wszystkie niezbędne akcesoria do jego higieny i pielęgnacji. Ich ilość powinna być uzależniona od tego czy zamierzamy podróżować samochodem, czy samolotem. Jeżeli jedziemy autem, możemy zabrać ze sobą tyle produktów, aby bez problemu wystarczyły nam na wszystkie dni wyjazdu. Jeśli jednak mamy ograniczenia co do bagażu i będziemy mieli możliwość kupna niektórych akcesoriów do higieny i pielęgnacji maluszka na miejscu, wówczas weźmy ze sobą tylko tyle, aby wystarczyło nam na podróż i na przykład pierwszy dzień wakacji. 

 

Do przewijania będą potrzebne nam przede wszystkim pampersy, podkłady, mokre chusteczki, krem na odparzenia, a także krem ochronny. Warto zabrać ze sobą również specjalne pieluszki do pływania. Do pielęgnacji z kolei będziemy potrzebować dużych płatków kosmetycznych, patyczków do uszu, preparatów do mycia ciała i kremu z wysokim filtrem.

Buteleczki dla dzieci, czyli karmienie niemowlaka na wakacjach

Pakując torbę niemowlaka, nie możemy zapomnieć o akcesoriach umożliwiających karmienie maluszka. Wśród najważniejszych można wymienić między innymi buteleczki dla dzieci. Jeżeli korzystamy z laktatora, również weźmy go ze sobą, ponieważ może się on okazać przydatny podczas podróży. Warto mieć również środki, które umożliwiają mycie buteleczki dla dzieci, a więc szczotkę i specjalny płyn, a także podgrzewacz. Jeżeli maluch jest już na etapie rozszerzania diety, wówczas możemy zabrać bidon z wodą, miseczkę i łyżeczkę do karmienia, a także śliniaczek.

Jakie akcesoria dla niemowląt warto spakować do podróżnej apteczki?

Podczas urlopu może zdarzyć się wiele niespodziewanych sytuacji, na które warto się przygotować. Dlatego pakując apteczkę na wyjazd, warto pomyśleć o tym, jakie akcesoria dla niemowląt mogą nam się przydać. Weźmy ze sobą niewielkie nożyczki do paznokci, aspirator do nosa, termometr, plastry i jałowe gaziki, płyn do przemywania ran, a także sól fizjologiczną. Przydatny może okazać się także syrop na kaszel dla dzieci czy leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a także probiotyk czy elektrolity w saszetkach. Jeżeli maluch jest na etapie ząbkowania, warto zabrać ze sobą specjalny żel, który łagodzi takie objawy.

 

*Wpis powstał w ramach współpracy

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

Podziel się