Dzieci nieustannie potrzebują nowych emocji i wrażeń. Zakup nowej, długo wyczekiwanej zabawki to jeden z momentów, na które czeka każdy maluch. Szeroka oferta sprawia, że każdy rodzic jest w stanie znaleźć w sklepach wymarzony prezent dla swojej pociechy. Zabawki edukacyjne, zabawki sensoryczne i klocki LEGO – te i wiele innych zabawek umilą czas każdemu dziecku!

  1. Klocki LEGO
  2. Zabawki również dla starszych dzieci
  3. Zabawki interaktywne
  4. Zabawki Bruder

Zabawki sensoryczne stymulują rozwój fizyczny i umysłowy dziecka oddziałując na zmysł wzroku, dotyku, słuchu, węchu, a nawet smaku.

Klocki LEGO

Klocki LEGO to ponadczasowa klasyka. Zabawę z tymi klockami można rozpocząć już od drugiego roku życia (pod warunkiem że wybrano odpowiednią serię). Z myślą o najmniejszych opracowano linię Duplo. Klocki w takich zestawach mają większe rozmiary, dlatego nie ma ryzyka, że dziecko je połknie. Dodatkowo wymagają mniejszej precyzji oraz łatwiej dopasować poszczególne elementy do siebie. Jest to bardzo dobra zabawka edukacyjna rozwijająca zdolności manualne dzieci i ucząca kreatywnego myślenia.
Oczywiście z tradycyjnych, małych klocków LEGO powinny korzystać znacznie starsze dzieci, najlepiej przynajmniej czterolatkowie. To bezpieczna granica, gdyż ryzyko połknięcia elementów jest niewielkie.
Kolejna popularna seria to LEGO City, która obejmuje zestawy prezentujące miejskie otoczenie i popularne pojazdy, np. służb publicznych. Seria Creator to zestawy wyróżniające się wysokim stopniem skomplikowania – możesz zbudować m.in. domowe ozdoby, ale i makiety realnych budynków czy różne pojazdy.

Zabawki również dla starszych dzieci

Oczywiście są i zestawy, które producent poleca np. od 18 roku życia. Nie wynika to jednak z żadnych ograniczeń związanych z bezpieczeństwem. Są to po prostu serie zabawek tematyczne, inspirowane np. serialami czy filmami (Gwiezdne Wojny, Avengers, Marvel, Spider-Man, Harry Potter), które bardziej atrakcyjne będą dla starszych osób. Często są także bardziej skomplikowane. Zestawy LEGO po złożeniu wyśmienicie prezentują się jako ozdoba nie tylko dziecięcego pokoju, ale również pokoju dorosłego domownika.
Inna bardzo popularna marka, to Hot Wheels. Oferowane przez nią samochodziki to odlewane ciśnieniowo licencjonowane miniatury pojazdów wyróżniające się wyglądem i wykończeniem inspirowanym samochodami od najlepszych konstruktorów. Modele Hot Wheels to prawdziwa gratka również dla dorosłych fanów czterech kółek.

Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne pomagają w łatwiejszym kierowaniu uwagą najmłodszych. Są czymś więcej niż kolejnymi przedmiotami dającymi radość i frajdę. Zabawki interaktywne bawią, uczą i wspierają rozwój dziecka. Stymulują zmysły, ćwiczą pamięć i pozwalają na opanowanie wielu nowych umiejętności. Dzieci je uwielbiają, bo zapewniają doskonałą rozrywkę.
Warto dodać, że dzieci znacznie szybciej przyswajają wiedzę, jeśli nauka odbywa się przez zabawę. Dlatego zabawki interaktywne to świetne rozwiązanie, bo zapewniają jedno i drugie. Najmłodsze dzieci uwielbiają je także dlatego, że śpiewają, świecą, grają i na długo są w stanie skupić ich uwagę. Dzięki zabawkom interaktywnym dzieci zaczynają też rozumieć związki przyczynowo-skutkowe. To wszystko daje niezwykłe możliwości rozwojowe, które na późniejszych etapach życia przyniosą wiele korzyści.
Na co zwracać uwagę przy zakupie? Decydując się na zakup zabawek interaktywnych, trzeba pamiętać, że powinny być dopasowane do danej grupy wiekowej. Niemowlaki, które dopiero powoli zaczynają interesować się otaczającym je światem, potrzebują przede wszystkim zabawek wspierających ich rozwój emocjonalny. Nieco starsze dzieci są już bardziej aktywne i wybierają przedmioty, które bawią i uczą, a także pozwalają na aktywności fizyczne, jednocześnie wspierając wyrabianie poczucia rytmu lub doskonalenie koordynacji ruchowej. Wybierając zabawkę, należy również zwrócić uwagę na jej funkcjonalność. Każda zabawka, także interaktywna, powinna być dopasowana do wieku i możliwości dziecka.

Zabawki Bruder

Zabawki niemieckiej marki Bruder charakteryzują się wysoką precyzją wykonania, niezwykłą szczegółowością i nieprzeciętną trwałością. W zdecydowanej większości przypadków są to zabawki dla chłopców. Seria Bruder zabawki obejmuje maszyny rolnicze (kombajny i traktory z akcesoriami), koparki i wiele innych atrakcyjnych pojazdów i figurek. Jak na zabawki dla chłopców przystało, przeważnie są to różne kategorie pojazdów budowlanych i pojazdów użytkowych, maszyn leśnych, straży pożarnych czy wozów policyjnych.

 

*Wpis powstał w ramach współpracy


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

Podziel się