Obroża, miski, legowisko… To wszystko powinno znaleźć się w wyprawce dla Twojego psa. Ale nie tylko. Niezależnie od tego, czy kompletujesz całość dla dorosłego czworonoga, czy też małego szczeniaka, warto zwrócić również uwagę na zabawki edukacyjne, gryzaki oraz odpowiednią karmę. Dzięki temu zapewnisz odpowiednie warunki do rozwoju swojemu pupilowi. Co warto wiedzieć na ten temat? Sprawdź!

Zabawki edukacyjne

Zależy Ci, aby w pełni wykorzystać psi potencjał? Chcesz, aby Twój futrzak odpowiednio się rozwijał? W takim razie polecamy Ci zabawki edukacyjne dla psów, które zapewnią pupilowi masę zabawy, a jednocześnie go czegoś nauczą. Do moich ulubionych należy m.in. Trixie Flip Board. To gra logiczna, która polega na tym, że smakołyki zamyka się w specjalnych otworach, a pies ma za zadanie owe przekąski odszukać. Jeśli zdobędzie on już na tej płaszczyźnie pewne doświadczenie, warto sięgnąć po Trixie Dog Activity Turn Around – to podobna zabawka, ale o średnim poziomie trudności.

Nie wierzysz, że zabawki edukacyjne dla psów mogą w czymkolwiek pomóc? Prawda jest taka, że już naukowcy udowodnili, iż pies może się rozwinąć na poziomie trzyletniego dziecka. Można w związku z tym stosować u czworonogów niemal takie zabawki jak u dzieci. Dzięki np. tym, o których napisałam wyżej, spożywanie posiłku zamieni się we wspaniałą zabawę! Ale na tym wybór tego typu produktów  się nie kończy. Jeśli nie chcesz, aby pies nie nudził się np. podczas Twojej nieobecności, możesz mu kupić liczne zabawki zręcznościowe oraz strategiczne, które genialnie rozwiną jego umysł.

Gryzaki

Aby uszczęśliwić sierściucha, nie trzeba wiele! Najlepszym dowodem na to są gryzaki dla psów, które mogą przyjmować bardzo różne formy: bałwanków, sznurów, kości, piłek, itd. Pamiętajmy jednak, że gryzak to nie tylko świetne źródło rozrywki. Korzystanie z niego pozytywnie wpływa również na higienę oraz zdrowie jamy ustnej psa. Co więcej, może on posłużyć do budowania więzi z właścicielem, a i skutecznie zapobiega nudzie. Umożliwia również czworonogom rozładowanie energii, dzięki czemu są one później uspokojone i wyciszone. Pamiętaj, że lepiej, aby ofiarą Twojego psiaka była odpowiednio dobrana zabawka niż Twoje ulubione buty.

A jeśli już jesteśmy przy gryzakach, polecam zwrócić uwagę m.in. na model Kong Classic. To zabawka z naturalnego kauczuku, w której można umieścić przekąski dla psa. Z powodzeniem wykorzystasz ją podczas spacerów oraz aportowania. Ważne jest to, że gryzak skacze i odbija się w różnych kierunkach, co zapewnia psu godziny frajdy. Gwarantuję, że pozwoli on zająć się Twojemu psu samym sobą przez długi czas.

Karma Rocco

Mówiąc o wyprawce dla psa, nie można zapomnieć również o jedzeniu. Jeżeli chcesz podarować czworonogowi to, co najlepsze, koniecznie zaopatrz się w  Rocco karma dla psa. Nie znajdziesz w niej sztucznych dodatków, konserwantów ani mączki kostnej. Są to zatem produkty o naprawdę porządnym składzie. W tych mokrych znajduje się np. 100% świeżego mięsa, podczas gdy w odpowiednikach innych firm można natknąć się zwykle na mięso formowane (a więc imitujące to prawdziwe). Biorąc pod uwagę jakość karmy, jest ona całkiem przystępna cenowo. Do tego znajdziesz ją w wielu różnych wariantach smakowych.

Warto dodać, że jeżeli chodzi o karmę Rocco, można znaleźć nie tylko produkty uniwersalne (dla wszystkich psów), ale również dla juniorów oraz seniorów. Przykładowo karmy dla szczeniąt zostały wzbogacone o dodatkową porcję wapnia oraz fosforu – pierwiastków, które są potrzebne do rozwoju mocnych kości i zębów. Karmy dla starszych psów zawierają z kolei więcej łatwo przyswajalnych białek, które pozytywnie wpływają m.in. na zdrowie jelit. Są to również pokarmy o niższej kaloryczności i odpowiednim stosunku wapnia wobec fosforu. Dzięki nim psy zyskują siłę i solidny zastrzyk energii!

*Wpis powstał w ramach współpracy z Ceneo.

Podziel się