Uzależnienie od gier komputerowych to problem, który został poruszony w dzisiejszej rozmowie w „Pytaniu na śniadanie”, w którym miałam okazję uczestniczyć. 

Temat bardzo na czasie, bo chyba każdy rodzic zastanawia się nad tym jak nauczyć swoje dziecko mądrego korzystania z Internetu i kiedy jest odpowiedni moment, by dać dziecku jego własne urządzenie.

Oprócz mnie w rozmowie uczestniczyła p. Maja Herman- specjalistka psychiatrii i psychoterapeutka. 

uzależnienie od gier komputerowych

DZIECKO KONTRA INTERNET- O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

Jako rodzice mamy dostęp do narzędzi, które pomagają wprowadzić dziecko w świat nowych technologii- tylko pojawia się pytanie- czy z nich korzystamy? 

pytanie na śniadanie

Nie chodzi o to, by demonizować Internet- to tylko narzędzie, które podobnie jak np. nóż może zostać użyty w dobrym celu- do krojenia chleba, albo do zrobienia komuś krzywdy. Zatem ważne jest tu rozgraniczenie i jasne zasady wytyczone przez rodziców. To my powinniśmy stać na straży- zapoznać się ze wskazaniami choćby amerykańskich pediatrów, które jasno mówią o tym ile czasu dziecko w danym wieku może spędzać przed ekranem.

Jeśli interesuje Was ten temat to dajcie znać w komentarzu, bo jest on na tyle obszerny, że warto zrobić o nim osobny wpis. A tymczasem podrzucam Wam link do rozmowy podczas której udało się sformułować jedynie najważniejsze rzeczy 🙂

LINK DO CAŁEJ ROZMOWY >> TUTAJ <<

uzależnienie od gier

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

Podziel się