Adwent to szczególny czas, który poprzedza Boże Narodzenie. Mimo że pozostało do niego jeszcze ponad miesiąc, już teraz wielu z nas rozpoczęło przygotowania – nie tylko te dotyczące wymiaru duchowego. Warto zwrócić uwagę również na związane z tym okresem zwyczaje, przedmioty i upominki, dzięki którym będzie to cudowny okres nie tylko dla nas, ale również dla dzieci.

Świecznik adwentowy

Świeczniki adwentowe to symbol oczekiwania na wyjątkowy okres Bożego Narodzenia. Kiedyś przypominał on, że każdy z nas umrze – niezależnie od klasy, rasy czy też wielkości posiadanych dóbr. Dlaczego ma on akurat siedem ramion? Ponieważ symbolizuje siedem różnych stanów reprezentowanych przez dawnych mieszkańców średniowiecznych miast i wsi.

Dziś, podobnie jak i kiedyś, zapraszamy świecznik adwentowy do swojego domu. Decydujemy się na to jednak głównie po to, aby wykreował w nim magiczną, świąteczną aurę i rozświetlał mroki jesiennych wieczorów. Stanowi on wspaniałą dekorację mieszkania, którą możemy umieścić np. na stole, parapecie czy też kominku. Ważne jest to, że ofertach sklepów można dziś znaleźć bardzo wiele typów świeczników, począwszy od tych minimalistycznych, poprzez modele klasyczne, aż po bardzo awangardowe (które świetnie spiszą się np. we wnętrzach industrialnych). Dzięki temu można je idealnie dopasować do własnych preferencji oraz stylu mieszkania.

Kalendarz adwentowy dla dzieci

Kalendarze adwentowe dla dzieci to tradycja, którą z pewnością znasz ze swojego dzieciństwa. Ponoć narodziła się ona już w połowie XIX w., kiedy to zapalano jedną z dwudziestu czterech świeczek lub skreślano jedną z wielu kresek narysowanych kredą na drzwiach. Dziś przeżywa ona swój prawdziwy renesans, jednak przybiera nieco inną formę i polega na otwieraniu każdego dnia innego okienka w kalendarzu. Pewne jest to, że dzięki niej czas oczekiwania na Boże Narodzenie może okazać się świetną zabawą. Co więcej, pobudza ona wyobraźnię oraz uczy maluchy cierpliwości – w końcu powstrzymywanie się przed otwieraniem coraz kolejnych to okienek nie jest łatwe. Najmłodsze dzieci uczą się z kolei w ten sposób zasad upływu czasu oraz umiejętności odliczania dni.

W zależności od tego, jaki typ kalendarza wybierzesz, znajdziesz w okienkach różne, fantastyczne niespodzianki, przy czym najczęściej są to figurki lub słodycze. W niektórych zestawach, np. dla dziewczynek, kryją się jednak zabawkowe kosmetyki, spinki do włosów czy nawet i lalki. Co więcej, w wielu z nich odkryjesz ozdoby, które są zaprojektowane w taki sposób, aby posłużyły przy okazji jako dekoracje choinki.

Kalendarz adwentowy Lego

Twoje dziecko jest fanem klocków? Doskonale, zachwycą je w takim razie kalendarze adwentowe Lego, dzięki któremu każdy dzień oczekiwania na Boże Narodzenie będzie emanował magiczną aurą. Przy okazji zapewni przedsmak tego, co będzie się działo podczas Wigilii. Najczęściej taki kalendarz składa się z minifigurek, rozmaitych modeli i akcesoriów, z których można składać fantastyczne konstrukcje. To zatem idealne rozwiązanie zwłaszcza dla małych budowniczych oraz majsterkowiczów.

Ponadto wśród zestawów Lego znajdziesz zestawy świąteczne o bardzo różnej tematyce – dzięki temu możesz je idealnie dopasować do zainteresowań oraz gustu dziecka. Z powodzeniem można je łączyć także z klockami z innych kolekcji! Ważne jest to, że zabawki z kalendarza adwentowego Lego mogą posłużyć dziecku przez bardzo długi czas. Podczas układania klocków maluchy uczą się też kreatywności oraz logicznego myślenia, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Jestem pewna, że zachwycą nawet początkujących konstruktorów!

*Wpis powstał w ramach współpracy z Ceneo.

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

 

Podziel się