Szukasz wyjątkowych zabawek ogrodowych dla dziecka? A może marzy Ci się przydomowy plac zabaw? Świetnie! W tym artykule opisuję 5 rodzajów zabawek, które przypadną do gustu wielu maluchom, a przy okazji wspomogą ich rozwój. Dzięki nim wykreujesz wspaniałą przestrzeń do zabaw w ogrodzie. Co więcej, czas spędzany na świeżym powietrzu będzie niezapomniany!

No to zaczynamy 🙂

DREWNIANE PLACE ZABAW

Chcesz urządzić na zewnątrz wyjątkowy kącik rozrywki? Jeśli tak, zwróć uwagę na drewniane place zabaw. Często wyposażone są one w wieżę, huśtawkę, zjeżdżalnię, a nawet w ściankę wspinaczkową. Jeszcze inne posiadają drabinkę czy też siatkę do wchodzenia na górę. Wszystkie te elementy sprawiają, że dziecko może świetnie się bawić, a przy okazji rozwijać zręczność i koordynację oraz wzmacniać różne grupy mięśni.

drewniany plac zabaw

 

TABLICE DLA DZIECI

Coraz większą popularnością cieszą się magnetyczne tablice dla dzieci. I nic dziwnego, jest to bowiem wspaniałe narzędzie dydaktyczne, które zapewnia przy okazji mnóstwo frajdy! Z reguły można na nich umieszczać magnesy i tworzyć swoje pierwsze wyrazy. Co więcej, najczęściej zapewniają one możliwość rysowania kredą lub markerami. Bez problemu można je postawić latem na podwórku oraz uczyć się poprzez zabawę. Ważne jest również to, że to idealna zabawka dla dzieci w różnym wieku i świetnie się sprawdzi choćby podczas imprezy urodzinowej w ogrodzie. 

TRAMPOLINA

Trampolina ogrodowa to świetna atrakcja dla najmłodszych i tych starszych również. To również dobra zabawa dla rodziców. Dlaczego? Bo dzieci skaczą, a rodzice mogą odetchnąć.

Czy trampolina nie jest niebezpieczna? Wiele osób ma taką obawę. Oczywiście istnieje ryzyko urazów. Jednakże można je zdecydowanie zminimalizować kupując odpowiednią trampolinę. Wystarczy poczytać opinie. Lepiej czasem więcej przeznaczyć, by dzieci były bezpieczne, niż potem żałować.  

W końcu skakanie na trampolinie to trening całego ciała i może wpływać pozytywnie na kondycję dziecka. 

TRAMPOLINA

PLASTIKOWE PIASKOWNICE

Plastikowe piaskownice to kolejne rewelacyjne zabawki do ogrodu. Pozwalają one bawić się piaskiem na wiele różnych sposobów, a tym samym – wyzwalać dziecięcą wyobraźnię! Lepienie babek, tworzenie piaskowych figurek, budowanie zamków… To tylko niektóre ukochane zabawy dzieci. Co więcej, plastikowe piaskownice czasem są dostępne w wariantach podwójnych. Wówczas w jednej części można bawić się piaskiem, a w drugiej np. wodą. W ten sposób wykreujesz na podwórku mały basenik. Czego chcieć więcej? 🙂

BASEN

A jak nie mały basenik to może basen z prawdziwego zdarzenia? Nie zapominajmy jednak o tym, że w przypadku basenu warto przygotować odpowiednio wcześniej teren- by był równy. Sam basen dobrze gdyby był zaopatrzony w pompę filtrującą. Przy dużych basenach istotne jest dbanie o czystość wody. Można przemyśleć zakup specjalnych tabletek do basenu z chlorem.

 

Dodalibyście coś jeszcze do tej listy? 

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie
Podziel się