Gdy mieszkasz nad morzem to ciągnie Cię w góry. A Ci z gór potrafią przejechać całą Polskę, by spędzić wakacje nad polskim i często zimnym morzem.

Ot taki paradoks, który w tym roku stał się też naszym udziałem. Ale co najważniejsze- nie żałujemy!

Niektórzy miny mieli nietęgie, gdy powiedzieliśmy, że przejedziemy blisko 900 km w aucie z 3 i 5 laką. Nasze miny też wiele mówiły, gdy po raz setny słyszeliśmy z tyłu: Mamoooooo! Daleko jeszcze??? I żadna odpowiedź nie była zadowalająca 😉

Na szczęście 2 drzemki, setki pytań, 2 godzinne przerwy z łącznie 11 godzinnej podróży później- i byliśmy już na miejscu.

Dzieci wyspane i gotowe do wysysania energii z rodziców. Rodzice też gotowi byli.

Trafiliśmy do urokliwego miejsca, jakim jest Hotel Wierchomla Ski & SPA Resort.

Dlaczego warto się tam wybrać i przejechać setki kilometrów, by spędzić w tym miejscu czas z dziećmi?

Już spieszę z odpowiedzią 🙂

  1. Ogromny plac zabaw dla dzieci

Na terenie hotelu znajduje się pokaźny plac zabaw, na którym dzieci mogą korzystać z dużej ilości atrakcji. A dla większych dzieci są takiego typu atrakcje, jak park linowy, czy kort tenisowy.

Powiesz pewnie- plac zabaw, wielkie mi co! Ale to nie wszystko:)

2. Kaczki, kozy, króliki  czyli przyhotelowe mini ZOO

Coś, co dzieci kochają bardziej, niż granie rodzicom na nerwach- zwierzątka 🙂 Jak się okazało kozy chętnie jadły dzieciom z ręki, więc skutecznie były przez nie przekarmiane.

Jednak jest coś, czym z pewnością przekonam każdego rodzica 😀

3. Klub Koziołka Wierchołka

To hotelowa sala zabaw i to nie byle jaka sala zabaw. Możesz ZOSTAWIĆ na niej dzieci. Będą one pod opieką dwóch Pań, które zadbają o to, by dziecko się nie nudziło i nie tęskniło za rodzicami.

A Ty w tym czasie możesz spokojnie pójść na basen, pograć na boisku, bądź wybrać się na wycieczkę rowerową.

Albo (co bardziej zrozumiałe) pójść  do pokoju i po prostu walnąć sobie drzemkę. W końcu wakacje z dziećmi to taka mała szkoła przetrwania 😉

4. Atrakcje dla dzieci

W czasie pobytu w Hotelu Wierchomla Ski & SPA Resort, korzystaliśmy z pakietu „Aktywne wakacje rodzinne”. Każdego dnia były przygotowane zajęcia dla najmłodszych, w których dzieci mogły aktywnie uczestniczyć.  Zajęcia takie, jak: nauka pływania, mini disco, olimpiada sportowa.

L&L wzięły udział między innymi w warsztatach kulinarnych.

Fajną atrakcją była również dla moich dziewczyn, nocna wyprawa z latarkami do Krainy Cieni 🙂

5. Wyciąg krzesełkowy Wierchomla

Wyciąg krzesełkowy zlokalizowany jest 10 minut drogi od hotelu. Moje dziewczyny były zachwycone.

Tym bardziej, że na górze czekały takie, piękne widoki 🙂

Jeśli szukacie hotelu, który zadba o rodzinne spędzanie czasu to hotel Dwie Doliny Muszyna- Wierchomla mogę polecić w ciemno. Niech dobą rekomendacją będzie to, że warto było przejechać ponad 800 km, by spędzić tam miło czas. I uwierzcie mi- tam pogoda jest bardziej pewna, niż u nas nad morzem! W trakcie naszego pobytu w Wierchomla mieliśmy pełnię słońca i ponad 30 stopni, a w Trójmieście? 21 i pochmurne niebo.

Kiedy już nasz  pobyt dobiegł końca to czekała nas bardzo długa droga powrotna. Postanowiliśmy urozmaicić ją sobie nieco, zatrzymując się w Zatorze.

Chcieliśmy sprawdzić, czy największy park rozrywki w Polsce jest faktycznie wart uwagi, jak słyszeliśmy od znajomych. Zawitaliśmy zatem do Energylandii 🙂

Energylandia to kolejne miejsce, które mogę Ci polecić na miłe,rodzinne spędzenie wolnego czasu. Zarezerwuj sobie cały dzień, bo atrakcji nie zabraknie- nawet dla takich maluchów, jak L&L.

Uff to już koniec! Wiem, że może nieco wymęczyłam Cię ilością zdjęć ale doceń to, że w poście wykorzystałam jakieś 5% z tego ile zdjęć zostało faktycznie zrobionych 😀 Lubię promować miejsca, gdzie dzieci i rodzice są zadowoleni, dlatego też myślę, że ten post może się Tobie przydać. Jeśli uważasz, że może być też pomocny dla innych- to śmiało poślij go w świat 🙂

Ściskam!

Magda

Podziel się