Przebywanie na basenie, pluskanie się w wodzie to ulubione atrakcje moich dzieci.

Nic więc dziwnego, że kiedy oficjalnie zaproponowaliśmy naszym dzieciom wagary od przedszkola i zerówki to wybór padł na Aquapark. Widząc jak dobrze się dziewczyny bawią, gdy w pobliżu jest woda to nie mogło być inaczej!

Ostatnio jednak dowiedziałam się jak bardzo nieostrożna byłam, gdy zabierałam moje dzieci na basen. A wydawało mi się, że robię wszystko, by zapewnić im bezpieczeństwo. Zapominałam jednak o jednej rzeczy.

Ale od początku!

DLACZEGO WARTO PÓJŚĆ Z DZIECKIEM NA BASEN?

Basen to nie tylko atrakcja dla najmłodszych, to również wiele korzyści. Warto wiedzieć, że wybierając się z maluszkiem na basen możemy przyczynić się do:

wzmocnienia więzi z rodzicami– wspólne przebywanie i zabawa to tworzenie miłych wspomnień, do których dziecko będzie mogło wracać.

dziecko na basenie

wzmocnienia odporności- kiedy pływamy to naczynia krwionośne na przemian kurczą się i rozkurczają. Gdy regularnie chodzimy na basen to naczynia krwionośne stają się bardziej elastyczne i nie reagują już skurczem na zmianę temperatury. Co za tym idzie- nasz organizm się hartuje i jest w stanie lepiej przeciwdziałać choćby przeziębieniom.

lepszego dotlenienia organizmu– w czasie pływania dzieci lepiej się dotleniają niż podczas spaceru na powietrzu.

wzmocnienia mięśni kręgosłupa– przy regularnym korzystaniu z zajęć na basenie mięśnie pleców się wzmacniają.

lepszej równowagi dziecka- ośrodek równowagi w mózgu jest stymulowany dzięki falowaniu wody.

utrata zbędnych kilogramów– nie od dziś wiadomo, że pływanie jak każdy inny rodzaj sportu może być skuteczny w przypadku chęci odchudzania.

 

Jak widać – basen może generować wiele pozytywów. Jednak kiedy wybieramy się popływać z dzieckiem to musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

z dzieckiem na basenie

CO WARTO WZIĄĆ ZE SOBĄ NA BASEN?

strój kąpielowy– to podstawa, ale polecam zwrócić uwagę na to, czy dziecko przypadkiem nie wyrosło ze stroju. Może się okazać, że po jakimś czasie strój zacznie wbijać się w małe ciałko, a co za tym idzie samo wyjście na basen nie będzie dla maluszka komfortowe.

czepek i okulary– na niektórych pływalniach obowiązuje nakaz pływania w czepku, z kolei okulary do pływania mogą uchronić dziecko przed chlorem i dokuczliwym szczypaniem oczu.

ręcznik i klapki– dobrze by było, gdyby każdy członek rodziny miał swój ręcznik, bo po wyjściu z basenu może być dość zimno.

Z kolei klapki mogą zapewnić bezpieczeństwo w przypadku mokrych kafelek, czy kąpieli pod prysznicem.

dodatkowa para rąk do pomocy– z dwójką dzieci nie wybrałabym się sama na basen. Każdy maluch musi być po czyjąś opieką. Woda to nie żarty.

co wziąć na basen

dziecko na basenie

pieluszka na basen– jeśli Twoje dziecko nosi pieluszki to również na basenie trzeba będzie wyposażyć malucha w specjalną pieluszkę na basen.

coś na ząb– basen i pluskanie w wodzie potrafią wyciągnąć całą energię (nawet z dziecka). Dlatego ważne jest, by zaopatrzyć się w jakąś przekąskę, czy kanapki, by nasze dziecko po wyjściu z basenu mogło zjeść coś pożywnego.

spray do uszu Vaxol– ostatnia rzecz na naszej liście, ale nie najmniej ważna, a nawet jedna z najważniejszych. O spay’u Vaxol pisałam w TYM poście w kontekście higieny uszu- #zadbaneuszka.

Ale w sytuacji, gdy wybieramy się z dzieckiem na basen może okazać się wręcz niezbędny, bo chroniący uszy maluszka.

DLACZEGO TAK WAŻNA JEST OCHRONA USZU?

Kiedy dziecko pluska się w wodzie to część z niej dostaje się do ucha. Często się tam zatrzymuje i może być przyczyną dyskomfortu, pogorszenia słuchu, a nawet infekcji. Woda może się okazać idealnym środowiskiem dla bakterii i grzybów.

dziecko na basenie

CO ZROBIĆ, BY NIE DOPUŚCIĆ DO STANU ZAPALNEGO?

Najlepszą opcją jest aplikacja spray’u do uszu Vaxol przed wejściem do basenu.

Vaxol stosowany przed kąpielą tworzy w kanale słuchowym ochronny film lipidowy zabezpieczający go przed szkodliwym działaniem bakterii i grzybów, które mogą znajdować się w wodzie.

W swoim składzie zawiera tylko i wyłącznie oczyszczoną oliwę z oliwek, która została przygotowana według standardów farmaceutycznych.

Vaxol może być stosowany u niemowląt, dzieci i dorosłych, a nawet przez osoby noszące aparaty słuchowe.vaxol do uszu

Więcej na temat kąpieli dzieci możesz znaleźć w poradnikach video na stronie Vaxol.pl.

TY TEŻ NIE ZAPOMNIJ O TEJ JEDNEJ RZECZY!

Aż wstyd się przyznać, że wcześniej nie przywiązywałam uwagi do tego, by chronić uszy moich dzieci. A jak się okazuje sami możemy się przyczynić do dyskomfortu dziecka.

Zatem aby zabawa była w pełni to pamiętajmy o tym, by zadbać o uszy naszego dziecka. Wtedy radość zostanie na dłużej.

dziecko na basenie

z dzieckiem na basen

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

Podziel się