Dostaję od Was mnóstwo zapytań odnośnie tego jak się sprawdza nasz podwójny wózek Baby Jogger City Mini Double Spacerowy. Mamy go już ponad pół roku i myślę, że mogę podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na jego temat. Mam też porównanie, bo mieliśmy wcześniej podwójny wózek- Graco Stadium Duo. Mogliście przeczytać o nim w TYM poście.

Dlaczego zatem go zmieniłam? Głównie przez wady, które opisywałam we wcześniej wymienionym wpisie.

Szukałam wózka, dzięki któremu spokojnie mogłabym przeżyć jesień i zimę z dwójką małych dzieci. Laura chętnie chodziła już na swoich nóżkach ale dalszy spacer zawsze kończył się prośbą o wzięcie na ręce.

Jogger spełnił moje oczekiwania. Jego zalety to:

– lekki

– amortyzowane, skrętne koła z automatyczną blokadą

– składa się z łatwością

– ma wielopozycyjną budkę z okienkiem

-siedzenia można rozłożyć do pozycji półleżącej

-siateczka na tylnej ścianie oparcia, która służy do przechowywania drobnych przedmiotów

zm 4

zm 3 zm 2

Koła mnie najbardziej przekonały. Graco Stadium Duo posiada plastikowe koła i momentami było ciężko go prowadzić, szczególnie gdy pojawiały się jakieś przeszkody na drodze. Teraz nie ma z tym problemu. Ciężar dzieci jest równomiernie rozłożony (jak Laura siedziała z przodu to było ciężko podnieść przód wózka). Na dodatek koła są bardziej skrętne. A ja mogę prowadzić wózek nawet jedną ręką (przy Graco nie było o tym mowy).

zm 7 zm 6

Dopatrzyłam się też kilku wad:

-cena nowego modelu

-pasy, które są zakładane przez głowę

-ciężki dostęp do kosza na zakupy (tylko po bokach)

Cena nowego modelu faktycznie może przyprawić o zawrót głowy. Ale istnieje także opcja zakupu używanego wózka w bardzo dobrym stanie i w przystępnej cenie. Pasy były dla mnie początkowo ciężkim orzechem do zgryzienia, bo nie byłam przyzwyczajona do tego typu zapięć. Ale z czasem było coraz lepiej.

zm 10 zm 9 zm 1

Możecie spytać dlaczego zatem nie zdecydowaliśmy się od początku na zakup Joggera? Otóż nie wyobrażam sobie w nim wozić dziecka od urodzenia. Na stronie joggera jest napisane, że siedzenia składają się do pozycji leżącej. Jak dla mnie jest to jednak pozycja pół-leżąca. Siedzenie nie jest do końca ustawione w poziomie. Stąd moja obawa odnośnie przewożenia noworodka. W Graco jedno siedzenie było rozkładane zupełnie na płasko. Do tego dokupiliśmy miękką gondolę i już z 5 dniową Liluszką wyszłam na spacer w podwójnym wózku (TUTAJ).

Ponadto na początku nie byłam przekonana jeśli chodzi o szerokie wózki, które mają siedziska obok siebie. Nie wiedziałam, czy zmieszczę się z takim w każdych drzwiach. Jogger rozwiał moje wątpliwości. Rozstaw tylnych kół wynosi około 75 cm i spokojnie mieszczę się w windzie, oraz we wszystkich sklepach, do których chodzę (a uczęszczam raczej do tych większych, a nie osiedlowych).

zm 8

A Wy macie Joggera albo inny podwójny wózek? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach 🙂

Podziel się