Pyssla to małe koraliki, które zmieniły życie naszej rodziny. Pamiętam jeszcze, gdy dwa lata temu byłam w Ikei i zobaczyłam pojemnik z kolorowymi koralikami. Zastanawiałam się co to takiego. 

Jak się okazało- z tych niepozornych koralików można stworzyć niesamowite rzeczy (oczywiście, dowiedziałam się tego, zaraz po tym jak wygooglowałam „pyssla”).

DLACZEGO KUPILIŚMY KORALIKI PYSSLA?

Szczerze to wątpiłam, czy taka forma atrakcji spodoba się moim córkom. Miały wtedy odpowiednio 4 latka oraz 5 i pól. Były żywiołowe, ciężko im było usiedzieć w miejscu, a co dopiero siedzieć i układać koraliki wielkości okruszka!

Pyssla jednak zagościła w naszym domu, bo stwierdziliśmy- czemu nie spróbować? 

Jak się okazało to był strzał w 10. Nasza 4 letnia Lila złapała bakcyla i potrafiła przez godzinę siedzieć i układać wzory. Teraz ma 6 lat i dorobiła się niezłej kolekcji stworzonych dzięki pyssla dzieł. 

Zresztą sami zobaczcie (tak, to są TYLKO I WYŁĄCZNIE prace Lili).

PRACE Z PYSSLA- CO POTRZEBUJEMY?

PYSSLA KORALIKI

Z pewnością przydadzą nam się koraliki, które dostaniemy w sklepie Ikea. Do tego podkładki- mają różne kształty, mogą być do tego szczypce lub penseta (moje dzieci radzą sobie bez). 

Żeby jednak ułożone koraliki nabrały ostatecznego kształtu to potrzebne jest żelazko oraz papier do pieczenia (to już działka rodziców). Na stworzony wzór kładziemy papier do pieczenia i „prasujemy”. Pod wpływem temperatury koraliki topią się i dzięki temu się ze sobą łączą. Nie należy przesadzić z długością trzymania żelazka na wzorze. 

pyssla pikaczu

JAK ZROBIĆ WZÓR Z KORALIKÓW?

Skoro nawet 4 letnie dziecko potrafi ułożyć wzór z koralików na podkładce to musi to być banalnie proste 🙂

Wiadomo, nie jest to dla każdego dziecka. Nasza młodsza córa bardzo polubiła tę zabawę, z kolei Laura nieco mniej. 

ikea pyssla

Nie od razu Lila układała znane wzory. Na początku tworzyła swoje wymyślone postacie. Z czasem zaczęła prosić, by znajdować jej w Internecie gotowe prace i na ich podstawie mogła odtworzyć ulubione zwierzęta, czy rzeczy. 

CO MOŻNA STWORZYĆ Z KORALIKÓW PYSSLA?

Na przykładzie Lili można już wywnioskować, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. 

Dzięki pyssla można stworzyć różne zwierzęta.

pyssla zwierzęta

Jedzenie, czy postacie z bajek.

lody pyssla

pyssla pikaczu

Lub cokolwiek tylko chcemy. 

serce pyssla

DLACZEGO WARTO?

Ponieważ taka zabawa uczy dziecko cierpliwości. Małe koraliki nie zawsze chcą pozostać na miejscu, a dzięki pyssla maluch uczy się nie poddawać. Może się skupić długo na jednej czynności, to naprawdę niesamowity widok. Ja nawet nie wiedziałam, że moja młodsza córka tak potrafi 🙂 Dlatego warto. 

Zatem, jeśli zastanawiasz się, czy koraliki pyssla są dla Twojego dziecko, to radzę Ci spróbować. Tym bardziej, że koszt zakupu koralików to ok 25 zł, a starczają one na bardzo długo.  

pyssla

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie 

 

Podziel się