Dzień Dziecka zbliża się nieuchronnie. Jednak im dzieci stają się starsze to też pojawia się większy problem z tym, co podarować im jako prezent. 

Dlaczego? Bo raczej wyrosły już z typowych zabawek dla młodszych dzieci. A nie są jeszcze na tyle duże, by ofiarować im coś dla nastolatków. 

Moje córki mają odpowiednio 7 i 8 lat, więc dzisiaj mam dla Ciebie propozycję prezentów na Dzień Dziecka właśnie dla tej grupy wiekowej. Oczywiście moje propozycje nadają się też dla starszych: 9,10, czy 11- latków. 

Zatem zaczynamy 🙂

1. POSTAW NA SPORT

 

rolki dzień dziecka

Rolki Fila to zawsze dobry pomysł na prezent. Z jednej strony dziecko rozwija umiejętności sportowe, a z drugiej- zachęcamy je do ruchu na świeżym powietrzu. Zazwyczaj maluchy zaczynają swoją przygodę z wrotkami, z kolei rolki to kolejny stopień wtajemniczenia. Dzięki takiemu prezentowi możemy pokazać im, że są już gotowe na bardziej „dorosły” sprzęt sportowy. 

Ale nie tylko rolki- dobrym pomysłem jest postawienie na szeroko pojęty sport. Przy czym warto jednak pamiętać, że to w końcu Dzień Dziecka, a nie urodziny, więc raczej nie chcielibyśmy wydać fortuny. 

Co jeszcze? Moja 8 latka stwierdziła ostatnio, że ma zbyt dziecinny kask i wolałaby mieć bardziej młodzieżowy- w domyśle- inaczej wyprofilowany i w bardziej jaskrawym kolorze. Może właśnie tego oczekuje Twój 8 latek? 

Ponadto jeśli Twoje dziecko lubi sport to pewnie ucieszy się też z deskorolki. Laura ma już taką pozycję na swojej liście wymarzonych prezentów. 

2. TECHNOLOGICZNE GADŻETY

PREZENT NA DZIEŃ DZIECKA

Dzieci teraz znacznie szybciej stykają się z technologią. Mają dostęp do komórek, laptopów, tabletów. Żyjemy w czasach, w których technologiczne zabawki to codzienność. By zaspokoić ciekawość młodszego pokolenia jestem za tym, by stopniowo wprowadzać je w nowinki ze świata nowoczesnej techniki. 

Takim wprowadzeniem może być choćby Mi band 6– to inteligentna opaska, która posiada wiele funkcji- zastępuje zegarek, ma wbudowany krokomierz i w zależności od modelu- kilka funkcji sportowych. Opaskę można połączyć z telefonem, dzięki czemu dostaje się na nią powiadomienia o nowych wiadomościach, czy próbach połączenia. 

Moje córki nie mają swoich komórek, jednak uzbierały pieniądze na swoje Mi Band-y i takie posiadają. 

Jeśli nie Mi Band to może smartwatch? Smartwatch to z kolei  inteligentny zegarek, który skutecznie może zastąpić komórkę. Mamy kontakt z dzieckiem (z zegarka można dzwonić oraz wysyłać wiadomości), oraz wiemy gdzie się znajduje (przez wbudowany GPS). 

3. POZOSTAŁE ZABAWKI

Dzień dziecka prezent

Wiemy jednak, że każde dziecko jest inne. Jedno woli plastyczne zabawy, drugie gimnastyczne, a jeszcze inne preferuje gry planszowe. Niezależnie od zainteresowań, zawsze można znaleźć prezent, który będzie odpowiadał maluchowi, czy starszakowi. 

Jeśli szukacie większej ilości propozycji to koniecznie zajrzyjcie na stronę Ceneo –Dzień dziecka 2021. To jest kopalnia pomysłów i z pewnością coś ciekawego tam znajdziecie. 

A Wasze dzieci czym się interesują? Dajcie znać w komentarzu 🙂

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

Podziel się