Obiecałam sobie, że będę na blogu pokazywać miejsca gdzie warto wybrać się z dziećmi. Zatem dzisiaj wyjątkowa lokalizacja- Pasieka Miodolandia.

Miodolandia to pasieka położona na wsi Cedry Wielkie, niedaleko Gdańska. Prowadzą ją Mateusz i Mirella Browarczykowie, a sama pasieka liczy około 250 rodzin pszczelich.

Poza produkcją miodów, ziołomiodów, pyłku pszczelego oraz propolisu, w pasiece zajmują się również tworzeniem młodych rodzin pszczelich (odkładów)- głównie hodowlanych, czystych ras pszczół*.

miodolandia

Przyjeżdżając do Miodolandii możemy zaopatrzyć się w takie produkty jak: miody tradycyjne, miody kremowane, pierzgę pszczelą, pyłek pszczeli oraz wiele innych produktów, które możecie znaleźć na TEJ stronie. 

Ale dlaczego piszę o tym? Bo w pasiece Miodolandia odbywają się dni otwarte, podczas których przeprowadzane są warsztaty dla rodzin. Mieliśmy okazję uczestniczyć w takich warsztatach, które bardzo polecamy. 

miodolandia

WARSZTATY W MIODOLANDII

Co prawda piszę o dniach otwartych, gdy już zostały zakończone. Jednak odbywają się one w miarę regularnie, zatem warto obserwować stronę internetową oraz fanpage- Pasieka Miodolandia

A tymczasem odpowiem Wam trochę o tym jak wyglądają dni otwarte w Pasiece Miodolandia. Przede wszystkim przybliżają one odwiedzającym pracę pszczelarza. 

miodolandia pszczelarz

Dzieci (również i dorośli) mogą zobaczyć jak wygląda ul w środku. 

ul miodolandia

Na warsztatach jest też okazja, by obejrzeć sprzęt pszczelarski oraz posłuchać o tym jak wygląda cały proces produkcji miodu. 

miodolandia

Dla dzieci to niesamowita okazja, by nauczyć się czegoś nowego. Mogą wejść do świata pszczół, poznać ich zachowania. Dostają też rady dotyczące tego jak się zachowywać, gdy obok nas pojawi się ten owad. U nas z reguły była panika. Z kolei podczas dni otwartych L&L dowiedziały się, że nie należy machać rękami przy pszczołach, a zdecydowanie lepiej jest zachować spokój. 

miodolandia

miodolandia pasieka

WARSZTATY W MIODOLANDII- CO NAJBARDZIEJ PODOBAŁO SIĘ DZIECIOM?

Na koniec warsztatów mieliśmy okazję obejrzeć z bliska całą „linię produkcyjną” miodów. 

MIODOLANDIA

Te wszystkie sprzęty były fascynujące dla maluchów. Ale Laura najbardziej się ucieszyła, gdy mogła sama zdjąć odsklepiny z ramki 🙂 Zresztą każde dziecko miało taką okazję, co z pewnością było bardzo atrakcyjne.

miodolandia pasieka

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy warto pojawić się w takim miejscu- zdecydowanie. Ja sama dowiedziałam się wielu nowych rzeczy i ten czas z pewnością nie był zmarnowany. Na dodatek jest okazja, by zaopatrzyć się w pyszne miody, więc do domu nie wracaliśmy z pustymi rękami. 

Tego typu dni otwarte zazwyczaj odbywają się w sierpniu, jednak Pasieka Miodolandia organizowała też świąteczne warsztaty. 

Poniżej znajdziecie potrzebne linki, by być na bieżąco:

Fanpage: Pasieka Miodolandia 

Strona: miodolandia.com.pl

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

*Źródło: https://miodolandia.com.pl/

 

Podziel się