Są takie dokumenty, które ogląda się z zapartym tchem. Człowiek czasem nie może uwierzyć, że coś takiego w ogóle miało miejsce. 

A jednak- dokument jest przejmujący, bo to historia, która się wydarzyła naprawdę. To zdecydowana przewaga filmów dokumentalnych. 

Dzisiaj filmy dokumentalne, które możecie zobaczyć na Netflixie. Filmy wobec których nie da się przejść obojętnie. Zostały one na długo w mojej pamięci i wywarły spore wrażenie. Pewnie dlatego, że jestem mamą i bardziej się wczuwam w tragedie, które dotyczą też dzieci. 

BLISCY NIEZNAJOMI

bliscy nieznajomi

Trzech nastolatków, którzy spotkali się przypadkiem, odkrywa, że są trojaczkami rozdzielonymi po narodzinach. Są zachwyceni – dopóki na jaw nie wychodzi prawda.

Bobby, David i Eddy dowiedzieli się o swoim istnieniu po 19 latach. Każdego z braci agencja adopcyjna umieściła w innej rodzinie. Po latach wyszło na jaw, że brali udział w okrutnym eksperymencie psychologicznym.

W 1980 roku 19-letni Robert Shafran podjechał swoim starym Volvo pod uczelnię. Pierwszy dzień w Sullivan County Community College w Catskills. Trochę się zdziwił, bo nikogo wcześniej nie widział na oczy, a studenci zachowywali się tak, jakby znali go od dawna. Podchodziły dziewczyny i całowały w policzek na powitanie. Podchodzili faceci i klepali po plecach, jakby już wcześniej co najmniej rozmawiali. Ktoś krzyknął w końcu: „Patrzcie! Eddy wrócił!”.Robert nie miał pojęcia, o co chodzi. W żartach jedna z osób powiedziała, że może ma brata bliźniaka, o którym nie wie. Trafiła w punkt…

To nieprawdopodobna historia, która wydarzyła się w latach 80. w USA. Dziś wraca, bo panowie postanowili rozliczyć się w końcu z tymi, którzy rozdzielili ich zaraz po urodzeniu.

Zwiastun:

MORDERSTWO PO AMERYKAŃSKU: ZWYCZAJNA RODZINA

morderstwo po amerykańsku netflix

Film dokumentalny opowiadający przy użyciu niezmontowanych, autentycznych nagrań wideo o zaginięciu Shanann Watts i jej dzieci oraz o przerażającym dalszym ciągu sprawy.

Film pokazuje historię od środka- widzimy korespondencję ofiary z przyjaciółką, wideo publikowane w mediach społecznościowych – wszystko to przybliża nam historię pozornie szczęśliwej rodziny Wattsów. W dokumencie odtwarzane są materiały wideo z profilu Shanann na Facebooku, jej wiadomości tekstowe i dzienniki połączeń. Aż do tragicznego dnia, kiedy to żona Chrisa wraz z dwiema córeczkami zaginęła. 

Wreszcie Chris Watts przyznaje się do zabicia swojej ciężarnej żony Shanann, ale twierdzi, że zrobił to w przypływie wściekłości po tym, jak udusiła ich dzieci w odpowiedzi na jego prośbę o separację. Ale czy faktycznie tak było? Czy może prawda jest jeszcze bardziej mroczna?

Zwiastun: 

ZAGINIĘCIE MADELEINE MCCANN

zaginięcie madeleine

Zaginięcie Madeleine McCann to jedna z najgłośniejszych i najbardziej tajemniczych spraw z ostatnich lat. Nigdy nie natrafiono na żaden ślad. W dokumencie Netflixa pojawiają się nowe teorie dotyczące tego, co stało się z dziewczynką. 

W 2007 roku 3-letnia Brytyjka Madeleine McCann zniknęła w nocy z pokoju hotelowego w Portugalii – była tam na wakacjach z rodzicami. Śledztwo nadal trwa, przez 13 lat nie udało się odnaleźć sprawcy.

Netflix pokazuje kulisy zdarzenia, zadaje pytania, szuka sprawcy. 

Zwiastun: 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

Podziel się