Dodatkowe zajęcia to nieraz sposób, by rozwinąć umiejętności, spędzić kreatywnie czas pozalekcyjny oraz nauczyć się nowych rzeczy. Wypływa z nich wiele korzyści, jednak kiedy tych zajęć jest dużo to okazuje się, że mogą przytłoczyć niejedno dziecko.

Odkąd Laura poszła do pierwszej klasy to spektrum zajęć pozaszkolnych znacznie się poszerzyło. Wcześniej zawoziłam ją na lekcje tańca dwa razy w tygodniu. Teraz większość zajęć odbywa się w szkolnych murach, a firmy zewnętrzne prześcigają się w ofertach. Proponują dostosowanie zajęć do planu lekcji oraz odciążają rodziców, bo dzieci są odbierane po ostatniej lekcji, bądź ze świetlicy i zaprowadzane na zajęcia. 

Gdybym dała Laurze wolną rękę to z pewnością chodziłaby na WSZYSTKO. Co mam na myśli? Uczęszczałaby na robotykę, tenis ziemny, zajęcia sportowe, scholę, lekcję gry na gitarze, kółko plastyczne, dodatkowy angielski, gimnastykę artystyczną, taniec towarzyski i pewnie jeszcze coś by się znalazło. Jednak biorąc pod uwagę jej zapał oraz finansowe i fizyczne możliwości (nie chciałam, by przeciążała swój organizm) ograniczyliśmy wybór do kilku zajęć. Z tego moja córka zdecydowała się na: kółko plastyczne, scholę, zajęcia gry na gitarze oraz gimnastykę artystyczną. I tak całkiem sporo, prawda? 

Jednak wciąż ubolewałam, że Lorcia nie chodzi na te jedne zajęcia, na których mi zależało. Zajęcia, które mogą zaprocentować w przyszłości bez względu na to jaką drogę życiową wybierze.

TE DODATKOWE ZAJĘCIA Z PEWNOŚCIĄ PRZYDADZĄ SIĘ DZIECKU W PRZYSZŁOŚCI

Dla jasności- przy wyborze zajęć dodatkowych ZAWSZE należy sugerować się aspiracjami dziecka. Nie należy zmuszać malucha do gry na jakimkolwiek instrumencie, zapisywać na balet przez swoje niespełnione ambicje itd. To ma być wybór dziecka. W 90%. Czemu nie w 100%? Bo co do jednego przedmiotu wyboru dokonuję ja. Oczywiście moje dzieci wiedzą dlaczego i mają świadomość, że takie dodatkowe zajęcia zaprocentują w przyszłości (albo chciałabym, aby miały taką świadomość ;)). 

Mówimy tu o dodatkowych zajęciach z języka angielskiego.

DLACZEGO JĘZYK ANGIELSKI JEST TAK BARDZO WAŻNY

Chyba nikomu nie potrzeba tego tłumaczyć 😀 Nawet moja 5 i 7 latka mają świadomość jakim językiem się posługujemy, gdy wyjeżdżamy na zagraniczne wakacje. Nieraz widziałam ich dumę, gdy same z siebie wypowiadały pojedyncze słówka w tym języku. Angielski to podstawa. Jako mama mam tego świadomość. Dlatego oczywiście pozwalam dzieciom wybierać dodatkowe zajęcia ze względu na ich hobby, z kolei na j. angielski zapisuję, bo chcę, by miały łatwiej w życiu.

CZY ANGIELSKI W SZKOLE NIE WYSTARCZY?

Mam poczucie, że nie wystarczy. Oczywiście są na nim realizowane podstawy programowe, jednak nie oszukujmy się- to całkowite minimum. Nauczyciele też w większości nie zarabiają kokosów i z poziomem nauczania może być różnie. Nie urągając nikomu- wolę zapłacić te kilkadziesiąt złotych miesięcznie i mieć pewność, że moje dziecko będzie miało częstszą styczność z obcym językiem. Jak wiadomo- gdy nie używamy jakiegoś języka to go zapominamy. Na dodatek w klasie jest znacznie większa ilość dzieci, niż uczęszcza na zajęcia dodatkowe (z reguły). 

Dlaczego więc Laura nie jest zapisana na dodatkowy angielski? Otóż odbywa się on podczas zajęć z gimnastyki artystycznej. Oczywiście- są sprawy ważne i ważniejsze. Język angielski jest bardzo ważny, ale to na dźwięk słów „gimnastyka artystyczna” oczy Laury się zaświeciły. Zatem musieliśmy znaleźć inne rozwiązanie. 

ANGIELSKI BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

NovaKid

A gdybym Ci powiedziała, że możesz zapisać dziecko na indywidualne zajęcia z native speakerem i to bez wychodzenia z domu? Otóż takie rozwiązanie okazało się dla nas idealne. Oferuje je szkoła językowa Novakid.pl

novakid

NA CZYM POLEGAJĄ LEKCJE W NOVAKID?

Novakid to angielski dla dzieci online. Lekcje angielskiego, które nie wymagają od Ciebie wysiłku, bo nie musisz zawozić nigdzie dziecka- odbywają się one w zaciszu własnego domu. Ponadto masz pełną kontrolę jeśli chodzi o to, co się dzieje na lekcji.  Wystarczy usiąść obok i śledzić postępy. 

novakid

W czasie lekcji dziecko jest motywowane przez nauczyciela. Dostaje „gwiazdki” za przejście kolejnych etapów. A takie premiowanie potrafi sprawić wiele radości 🙂

novakid

Kiedy Lila zobaczyła jak radzi sobie starsza siostra to również zechciała uczestniczyć w zajęciach. Mieściła się w widełkach wiekowych, gdyż tego typu lekcje są przeznaczone dla dzieci od 4 do 12 roku życia. 

novakid

Jeśli ciekawi Cię jak dokładnie wygląda nauka w Novakid.pl to koniecznie zobacz ten filmik:

TERAZ BONUS DLA CIEBIE!

NOVAKID

Jeśli choć trochę Cię zaciekawiłam i chcesz się przekonać, czy nauka angielskiego w Novakid to dobry pomysł dla Twojego dziecka to mam dla Ciebie rozwiązanie 🙂

Wejdź na stronę Novakid poprzez TEN link i zapisz się na bezpłatna lekcję. A kiedy zdecydujesz się na zakup pierwszego pakietu lekcji to otrzymasz bonusowe 60zł (wystarczy przy zakupie wpisać kod: MAGDA22413).

Daj znać w komentarzu co sądzisz o takiej formie zajęć 🙂

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie 

 

Podziel się