Lama z papieru to świetny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem i stworzenie wyjątkowej zabawki. Lama świetnie nadaje się do teatrzyku, gdyż za pomocą sznurka można nią sterować.

Jest banalnie prosta do zrobienia. Dlaczego tak sądzę? Bo to moja 6 letnia Lila pokazuje krok po kroku jak stworzyć lamę z papieru. Zatem do dzieła!

LAMA Z PAPIERU- CO POTRZEBUJEMY?

-dwie kartki kolorowe A4 z bloku technicznego

-nożyczki

-klej + opcjonalnie zszywacz

-sznurek

-ołówek /długopis

LAMA Z PAPIERU- JAK ZROBIĆ? 

Jak zrobić lamę pokazuje Lila na poniższym filmie 🙂 Zobacz koniecznie i daj znać jak Ci się spodobało. 

Jeśli jednak nie masz chwili, by obejrzeć filmik to mam dla Ciebie krótką instrukcję 🙂

1. Kartkę A4 składamy na pół wzdłuż dłuższego boku i w tym miejscu wycinamy kartkę nożyczkami. Jedną połówkę zostawiamy na później, a z drugiej tworzymy paski o szerokości ok 1,5 cm (wycinamy również wzdłuż dłuższego boku). Potrzebujemy 10 takich pasków, zatem wykorzystujemy jeszcze jedną kartkę, by stworzyć odpowiednią ilość.

2. Kiedy już mamy stworzone paski to możemy zacząć robić nogi oraz szyję lamy. Dwa paski łączymy ze sobą przy pomocy kleju, tak by tworzyły ze sobą literę L (klej aplikujemy tylko na końcu każdego paska). 

lama z papieru

3. Czas na przeplatanie. Raz jeden pasek, potem drugi, tak by wyszła harmonijka. Na końcu sklejamy oba paski klejem. Potrzebujemy 5 takich „harmonijek”. 

zwierzęta z papieru

4. Czas na tułów lamy. Do tego posłuży nam odłożona wcześniej połowa kartki. Klej aplikujemy wzdłuż dłuższego boku i sklejamy obie części tak, by powstała nam rolka. 

Lama

5. Następnie do tułowia przyklejamy nogi- dwie z przodu oraz dwie z tyłu. Na koniec szyja lamy. Możemy użyć do tego kleju, bądź zszywacza.

lama z papieru na sznurku

6. Czas na głowę- bierzemy część kartki, która nam została i składamy ją na pół (tak, by wyciąć podwójny kształt). Odrysowujemy głowę i część szyi (posłuży ona do połączenia z harmonijką). Następnie przy użyciu ołówka rysujemy oczy oraz buzię lamy z dwóch stron. 

7. Teraz pora na sznurek. Potrzebujemy ok. 30 cm sznurka. Jeden koniec przyklejamy w „środku głowy”, czyli łączymy dwie strony kratki, a na środku jest końcówka sznurka. Głowę doklejamy do szyi przy użyciu kleju lub zszywacza. 

8. Na koniec ogon, do którego przymocujemy drugi koniec sznurka. Ogon wycinamy z kartki, może być w formie zaokrąglonej lub prostej.

lama jak zrobić

9. Lama gotowa! Czas na zabawę 🙂

lama z papieru jak zrobić

 


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • polajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) ????
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie  lub YouTube

 

Podziel się