Czy jesteś mamą z małym dzieckiem, której ciężko się odnaleźć w macierzyństwie? A może uradziłaś w niedługim czasie dwójkę dzieci i bardzo chcesz wychodzić częściej z domu i spotkać takie Mamy, jak Ty?

Doskonale pamiętam, jak to było u mnie. Takie zdarzenie z rzeczywistością. Urodziłam i nagle okazało się, że znajomi z pracy mają inne problemy, priorytety. Trudniej było się umówić, spotkać się, gdy się ma maluszka zawsze przy sobie. A kiedy w niedługim czasie urodziłam drugą córkę to często doskwierało mi uczucie osamotnienia.

Pragnęłam poznać mamy, które zmagają się z podobnymi problemami, co ja. Chciałam poznać osoby, które bardziej mnie zrozumieją, bo okazało się, że gdy zostajesz mamą to masz czas… Ale przeważnie gdy wszyscy inni pracują. A wieczorem to już padasz na twarz (zazwyczaj ;)). 

Dla mnie świetnym rozwiązaniem było wychodzenie na plac zabaw z  córkami (nieważne ile trwało samo szykowanie się do wyjścia) i spotykanie tam mam z mojej okolicy. Dzięki temu poznałam wiele podobnych kobiet, dla których w danym czasie macierzyństwo było priorytetem.

Plac zabaw nie zawsze jest jednak dobrym miejscem, szczególnie gdy nie ma się odwagi samemu zagadać. Ja byłam na tyle zdesperowana, że kiedy zobaczyłam młodą mamę z córeczkami w podobnym wieku do moich to bezceremonialnie podchodziłam i ją zagadywałam, widząc w jej oczach to samo zmęczenie, co w swoich. 

Na szczęście teraz jest więcej możliwości, by poznać kobiety i mamy ze swojej okolicy. Niekoniecznie trzeba podchodzić do każdej napotkanej mamuśki na ulicy. Szczególnie, że z czasem mogą na Ciebie dziwnie patrzeć ;).

Poznaj Pikniki dla Mam!

Pikniki dla Mam to taka inicjatywa portalu MyMamy.pl, która ma pomóc mamom poznać inne kobiety z ich okolicy. To czas, kiedy mogą spotkać się na kawie, skorzystać z atrakcji które są dla nich przygotowane. 

Pikniki będą się odbywać aż w 20 miastach w Polsce! Pierwsze spotkanie już 6 czerwca. Szczegóły TUTAJ

piknik dla mam

Dlaczego warto wziąć udział?

Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji zarówno dla mam, jak i dla dzieci. Począwszy od zabiegów dla mam, sesji fotograficznych, kąciku zabaw dla dzieci oraz różnego rodzaju zajęć. Z pewnością to będzie miło spędzony czas i okazja, by poznać kobiety, które jak Ty spełniają się w roli mamy. Kto wie- może to będzie okazja do nawiązania dłuższych przyjaźni?

Spotkajmy się w Gdyni!

Wiesz dlaczego Cię zachęcam do wzięcia udziału? Bo chciałabym poznać Cię osobiście i napić się z Tobą kawki. 

A okazja do tego będzie już 12 czerwca w Gdyni, właśnie na jednym z Pikników. Zostałam tam zaproszona jako gość, z czego niezmiernie się cieszę. Jeśli więc jesteś mamą z okolic Trójmiasta to zarezerwuj sobie przyszły wtorek. 

Szczegóły Pikniku w Gdyni TUTAJ. Strona wydarzenia TU

Widzimy się na miejscu!

Podziel się