Stymulują kreatywność, pobudzają logiczne myślenie, fantastycznie odprężają… Klocki Lego, bo o nich mowa, to świetna zabawka dla dużych i małych. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz na się na klasyczne zestawy, czy też na wyrafinowane perełki, docenią je osoby w niemal każdym wieku. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Lego Duplo – klocki nie tylko dla dzieci

Lego Duplo to seria zaprojektowana z myślą o małych budowniczych – mogą się nimi bawić dzieci już od 1,5 roku życia. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, że klocki nie mają ostrych krawędzi. Posiadają również wyrazistą kolorystykę oraz większe rozmiary, co z kolei sprawia, że łatwiej jest je chwytać i jednocześnie trudno je połknąć. Dlaczego warto w nie zainwestować? Choćby dlatego, że już od małego uczą one wcielania się w różne role, w rozmaitych sceneriach. Żłobki, ciuchcie, place zabaw – wszędzie tam Twoje dziecko odnajdzie się doskonale.

Duże klocki Duplo pozwalają dzieciom wspaniale się bawić, ucząc je jednocześnie cierpliwości i koncentracji oraz rozwijając ich koordynację ruchową – to wszystko zaprocentuje w kolejnych etapach życia. Przy okazji maluch poznaje nowe kształty, jak również kolory. Warto pamiętać, że w zabawie mogą uczestniczyć także dorośli i z wzruszeniem obserwować rozwój swoich pociech. We wspólne budowanie może oczywiście zaangażować się również starsze rodzeństwo, a nawet wujkowie, ciocie, dziadkowie czy babcie.

Lego Technic – coś dla małych i dużych konstruktorów

Twój mąż ma smykałkę do inżynierii? A może Twój chłopak jest fanem motoryzacji? W takim razie zwróć uwagę na Lego Technic – serię przeznaczoną dla małych i dużych konstruktorów. Znajdziesz w niej imponujące modele, które zachwycają precyzją detali i jednocześnie prezentują się bardzo realistycznie. Co więcej, wiele z nich jest wyposażona w ruchome części (np. w kierownicę, maskę czy też bagażnik), a nawet daje możliwość zdalnego sterowania. Dzięki temu zabawa trwa długo po złożeniu danego pojazdu!

Oczywiście linia Lego Technic przeznaczona jest również dla dzieci, zwłaszcza dla tych powyżej 10 lat. Z myślą o najmłodszych przygotowano jednak nieco mniej skomplikowane modele. Traktory, motory, furgonetki, auta wyścigowe, odrzutowce, maszyny budowlane – to dopiero początek! Oczywiście możecie się bawić tymi klockami razem i wspólnie odkrywać tajniki skomplikowanych konstrukcji, a jednocześnie rozwijać swoją kreatywność i uczyć dokładności. Tym bardziej, że niektóre modele składają się nawet z tysięcy części!

Lego City – klocki przeznaczone dla każdej płci

Pragniesz nieco oderwać się od zgiełku codzienności i zapomnieć o deadline’ach? Zależy Ci na prawdziwym relaksie i odprężeniu? W takim razie sięgnij po Lego City! Tymi klockami mogą być zainteresowani nie tylko młodsi i starsi panowie, ale również kobiety oraz dziewczynki. To seria, która pozwala zbudować własne miasto, a więc np. szkoły, posterunki policji czy też szpitale. Dziecko w ten sposób odkrywa „dorosły”, ekscytujący dla niego świat, z kolei dorośli czerpią niewyobrażalna frajdę z tworzenia złożonych konstrukcji. W końcu kto powiedział, że medytowanie czy czytanie książek jest lepsze od zabawy w tworzenie alternatywnej rzeczywistości? Na pewno nie ja. 🙂

Wszystkie zestawy Lego City zostały opracowane tak, abyście Ty i Twoi bliscy mogli odgrywać przy ich udziale scenki rodem z życia oraz przeżywać niezwykłe przygody. Pozwalają one zestawiać różne budynki i pojazdy ze sobą – dzięki temu Twoja metropolia będzie naprawdę niepowtarzalna. Przenieś się już dziś do tętniącej życiem aglomeracji i zaangażuj się w wyjątkowe, toczące się w niej historie!

 

*Wpis powstał w ramach współpracy z Ceneo.

Podziel się