Filmy dla dzieci z psami to takie filmy, które wzruszają i wywołują pozytywne emocje. Moje córki uwielbiają właśnie takie produkcje. Dzisiaj mam dla Was listę filmów, które obejrzeliśmy i które polecamy. 

Są to filmy, w których występują psy, które zachwycają i pokazują jak ważna jest przyjaźń i poświecenie dla bliskich. 

Czas na listę filmów dla dzieci z psami w roli głównej 🙂

1. SZAJBUS I PINGWINY

szajbus i pingwiny

Kategoria wiekowa: 5+

To bardzo sympatyczny film o psie, któremu na imię Szajbus. Jest on znany w miasteczku z psot. Jednak odkąd inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców i grozi ona zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins, owczarek pokazuje na co go stać. 

filmy o psach

Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Szajbus skutecznie im pomaga. 

Co ciekawe- film jest oparty na faktach, więc tym bardziej może być interesujący dla dzieci oraz dla dorosłych.

Film do obejrzenia na TVP VOD.   

2. JEDYNY I NIEPOWTARZALNY IVAN

jedyny niepowtarzalny Ivan

 

Kategoria wiekowa: 6+

To nie jest film o psie, jednak pies również występuje w tym filmie. Produkcja jest tak urocza, że musiała się tu znaleźć 🙂

Co istotne film „Jedyny i niepowtarzalny Ivan” również jest oparty na prawdziwej historii. 

Jedyny i niepowtarzalny Ivan

Ivan jest gorylem, który mieszka razem ze słonicą Stellą, psem Bobem i  innymi zwierzętami w podmiejskim centrum handlowym. Ma bardzo mało wspomnień z dżungli, gdzie został schwytany.

Gdy do grupy dołącza odebrane rodzinie słoniątko imieniem Ruby, Ivan zaczyna kwestionować swoje obecne życie. To opowieść o pięknej przyjaźni i znaczeniu miejsca, które nazywa się domem. 

Film do obejrzenia na HBO GO lub chili.com

3. BUDDY- PIES NA GOLE

BUDDY PIES NA GOLE

Kategoria wiekowa: 7+

Buddy to cała seria filmów- był już mistrzem koszykówki, baseballu i siatkówki.  Nadszedł czas na nowe wyzwanie. Tym razem Buddy spróbuje swoich sił w piłce nożnej. Czy pies pogodzi karierę piłkarza z obowiązkami świeżo upieczonego taty? Dowiecie się tego w filmie 🙂

Film do zobaczenia na cda. 

4. O PSIE, KTÓRY WRÓCIŁ DO DOMU

o psie który wrócił do domu

Kategoria wiekowa: 8+ 

„O psie, który wrócił do domu” to ciepła, pełna przygód opowieść o Belli. Psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć swojego pana Lucasa- obiecującego studenta medycyny. Zanim uda jej się wrócić do domu, czeka ją mnóstwo ciekawych przygód.

o psie, który wrócił do domu

Na swej drodze spotka i zamieszkujące góry lwiątko, bezdomnego weterana, któremu przywróci wiarę w życie.

MOJA UWAGA: Na koniec pies trafia w ręce pary gejów. Dlatego uważam, że film jest dla dzieci powyżej 8 roku życia- może stać się pretekstem do rozmowy na ten temat. Pamiętam, że moja córka miała 6 lat, gdy oglądaliśmy ten film i skomentowała ten fakt: „Ci panowie są chyba przyjaciółmi, ale dziwne, że mieszkają razem”. Pewnie niektóre dzieci nawet nie skojarzą tego faktu, ale lepiej o tym wiedzieć, niż potem się zdziwić 🙂

Film do obejrzenia na Netflixie. 

Dużo jest też świątecznych (bożonarodzeniowych) filmów z psiakami- ich ranking TUTAJ

 

 

Podziel się