Jeśli masz kota lub psa, wiesz, jak istotne jest to, aby zwierzę dobrze czuło się w swoim domu. Warto mu zapewnić bezpieczeństwo, a przy okazji stworzyć mu przytulną przestrzeń do odpoczynku, jedzenia czy też zabawy. Jeśli odpowiednio zadbasz o swojego pupila, z pewnością odwdzięczy się on Tobie wspaniałą przyjaźnią. O czym zatem warto pamiętać? Sprawdź.

KUWETY DLA KOTÓW

W Twoim mieszkaniu ma się pojawić kot? A może masz go u siebie od dawna? Niezależnie od tego, kiedy się poznaliście, warto zwrócić uwagę na estetyczne, a zarazem funkcjonalne kuwety dla kotów. W sklepach znajdziesz szeroką gamę tego typu produktów. Polecam zwrócić uwagę zwłaszcza na kryte kuwety z filtrem, dzięki którym żwirek się nie rozsypuje, a powietrze jest oczyszczane i pozbawiane nieprzyjemnych zapachów.

Na rynku jest spory wybór jeśli chodzi o kuwety dla kotów, przy czym dobrze jest pamiętać przy większej ilości kotów, iż każdy zwierzak powinien mieć swoją własną kuwetę. 

LEGOWISKA

Koty uwielbiają wygrzewać się w ciepełku, a wygodne i miękkie legowisko z pewnością stanie się ulubionym meblem czworonoga. Wybór legowisk dla kotów jest ogromny- są specjalne poduszki, budki, kocyki, czy też legowiska montowane na kaloryfer lub parapet. 

W przypadku psów, legowisko jest wręcz podstawowym elementem wyprawki. Służy nie tylko jako miejsce odpoczynku dla szczeniaka, ale również pomaga w wyznaczaniu pewnych granic. Możemy nie życzyć sobie, by pies spał z nami w łóżku, dlatego tak istotne jest to, by miał swoje miejsce do spania. 

Co ważne- wielkość legowiska powinna być dostosowana do gabarytów pupila. Musimy wziąć pod uwagę to jak duży będzie nasz pies, gdy podrośnie. Ponadto miejsce do spania musi być wykonane z miękkiego i wytrzymałego materiału. Nie jest tajemnicą, iż szczeniaki uwielbiają podgryzać przedmioty znajdujące się w ich otoczeniu. A nawet starszym psom zdarza się gryźć posłanie myląc je z zabawką. 

MISKI I POJEMNIKI NA KARMĘ

Przygotowując wyprawkę dla zwierzaka, zadbaj także o miski oraz pojemniki na karmę. Coraz więcej sklepów oferuje ich modele umieszczone na specjalnych podstawkach lub stojakach, dzięki czemu nie przesuwają się one podczas posiłku. Jednocześnie, zachwycają często swoim wyglądem – bez problemu można znaleźć miski dla kota, czy psa, które idealnie wpiszą się w wiele rozmaitych stylów aranżacyjnych. Wśród nich można wyróżnić także elektroniczne automaty na karmę, które przydadzą się wtedy, gdy nie będzie Cię przez dłuższy czas w domu.

DRAPAKI DLA KOTÓW

Drapak to jedna z podstawowych rzeczy jakie przyszły właściciel powinien mieć w domu zanim jeszcze kot stanie się członkiem rodziny. Dlaczego? gdyż od małego warto pokazywać pupilowi odpowiednie miejsce do drapania. W przeciwnym razie nasz kot znajdzie sobie inne- kanapę, lub inny mebel. 

Pamiętam jak do naszego domu trafiły 8 tygodniowe kotki. Gdy tylko próbowały drapać w innym miejscu to przekładałam je blisko drapaka. Po jakimś czasie zorientowały się, że to miejsce służy do piłowania pazurków. I tak już zostało. 

Dobrze by było, gdyby drapak był dostosowany do wielkości kota oraz charakteru. Przykładowo kot bengalski potrzebuje dużo ruchu i jest niezwykle skoczny. Zatem wysoki i rozbudowany drapak świetnie by się sprawdził w przypadku tej rasy. 

ZABAWKI DLA PSÓW I KOTÓW

Twój czworonóg kocha się bawić? Jeśli tak, zaopatrz się atrakcyjne zabawki dla psów. Ważne, aby dopasować je do ich wieku oraz wzrostu. Przykładowo, duże gryzaki docenią dorosłe i kochające gryźć zwierzaki. Wielu pieskom przypadną do gustu również piłki, które świetnie zdadzą egzamin podczas zabawy w aportowanie. Jeśli Twój czworonóg kocha z kolei przeciąganie i potrząsanie, przyda mu się pluszowa zabawka wyposażona w pętelki, ułatwiające korzystanie z niej zarówno pieskowi, jak i właścicielowi.

Warto jest mieć też w domu kong dla psa. To taka specjalna zabawka dla czworonoga z przysmakami w środku. Ma różne kształty, zależnie od producenta i może służyć jako gryzak, zabawka na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim znakomicie sprawdzi się jako spowalniacz jedzenia i zajmie  psa na dłużej. 

 

Co jeszcze? W przypadku kota niezbędnym elementem wyprawki mogą okazać się nożyczki do pazurków, czy też koci miętka w spray’u. Koci miętką dobrze jest popsikać nowy drapak, by dodatkowo zachęcić pupila do przebywania w jego otoczeniu. 

Jeśli chodzi o szczeniaka i naukę czystości to są zwolennicy tego, by na początku uczyć psa załatwiania się na specjalną matę treningową. 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

Podziel się