Filmy familijne to taka kategoria filmów, które z chęcią oglądamy całą rodziną. Takie chwile zbliżają, bo można się  pośmiać, wzruszyć i spędzić razem czas. 

Dzisiaj mam dla Was listę filmów, które oglądaliśmy z dziećmi i polecamy.

1. NIANIA MCPHEE (2005)

Kategoria wiekowa: 5+

Kiedy nawet najbardziej doświadczone nianie uciekają w popłochu przed siedmiorgiem niesfornych dzieciaków, ich owdowiały ojciec zatrudnia opiekunkę McPhee. Niania wykorzystuje nieszablonowe metody wychowawcze. 

Zwiastun:

Film do obejrzenia TU

2. NIANIA I WIELKIE BUM

NIANIA I WIELKIE BUM

Kategoria wiekowa: 7+

To kontynuacja „Niani” nakręconej w 2005 roku. 

Akcja filmu rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Isabel Green samotnie zajmuje się domem i dziećmi, ponieważ jej mąż pojechał na front. Kobieta zmaga się z codziennymi trudnościami, wychowując troje niesfornych dzieci. Pewnego dnia życie bohaterów filmu „Niania i wielkie bum” przewraca się do góry nogami. W gospodarstwie Greenów zjawia się dwoje kuzynów Celia  i Cyril. Dzieci nie darzą siebie nawzajem sympatią, dlatego cały dom ogarnia nieopisany chaos. Pomocą dla Isabel okazuje się nietypowa opiekunka Niania McPhee, która za sprawą czarów próbuje opanować piątkę dzieciaków. 

Zwiastun:

 

3. KRÓLOWA KATWE (2016)

Królowa Katwe

Kategoria wiekowa: 12 +

Oparty na faktach dramat o o 9-letniej Ugandyjce, Phionie Mutesi, która przy wsparciu oddanego mentora postanawia zostać mistrzynią gry w szachy. Film o dążeniu do celu, niepoddawaniu się. 

KRÓLOWA KATWE

Film nadaje się do obejrzenia ze starszymi dziećmi (polecany od 12 roku życia), uczy odpowiednich wartości. 

Zwiastun: 

Do obejrzenia TUTAJ

4. DZIECI Z BULLERBYN

DZIECI Z BULLERBYN

Kategoria wiekowa: 7+

Adaptacja najsławniejszej książki Astrid Lindgren. „Dzieci z Bullerbyn” to opowieść o przygodach sześciorga dzieci, które mieszkają w maleńkiej wiosce, gdzie są tylko trzy zagrody. O życiu w nich opowiada jedna z dziewczynek – Lisa. W Bullerbyn zaczynają się właśnie wakacje, które dla dzieci będą pełne sympatycznych wydarzeń.

DZIECI Z BULLERBYN

Film jest z 1986 roku, ale z pewnością zaciekawi niejedno dziecko.  Moje córki znały bohaterów opowieści ze słuchowiska o tym samym tytule. 

Film bawi, uczy i bardzo go polecamy. 

Film można zobaczyć  TUTAJ 

5.  NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN

dzieci z bullerbyn nowe przygody

Kategoria wiekowa: 7+

Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliżają się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. Jak będzie wyglądało oczekiwanie na zimę? Jakie przygody czekają tym razem małych bohaterów?

dzieci z bullerbyn

Film do obejrzenia na TEJ stronie.

 

6. CUDOWNY CHŁOPAK

cudowny chłopak

Kategoria wiekowa: 7+

Film, który w 2018 roku wszedł do kin. To historia 10-letniego Auggiego, który ma zdeformowaną twarz. Życie z taką twarzą nie jest łatwe, szczególnie wśród rówieśników…

cudowny chłopak

Zwiastun: 

Film do obejrzenia na TEJ stronie. 

Co jeszcze mogę polecić? Na stronie KINO DZIECI znajdziecie ranking filmów dla dzieci. I co ważne- z rozróżnieniem ze względu na wiek oraz informacją, gdzie dane filmy można obejrzeć. Udanego oglądania z pociechami 🙂

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie 

Podziel się