Większość naszych czworonogów kocha się bawić. Odpowiednio dobrane zabawki pomagają im nie tylko rozładować nadmiar energii, ale też wyciszyć się i nauczyć cierpliwości. Co więcej, pozwalają również budować więź z właścicielem, a to już jest coś na wagę złota. Na jakie zabawki dla psów warto szczególnie zatem zwrócić uwagę? W tym artykule znajdziesz odpowiedź!

KONG DLA PSA

Masz wrażenie, że Twój czworonożny przyjaciel nieco się nudzi? Jeśli tak, istnieje duża szansa na to, że spodoba mu się zabawka kong. Jest to sprężysty gryzak, który w swojej klasycznej postaci przypomina kształtem bałwanka. Wykonany jest z nieszkodliwej gumy kauczukowej, dzięki której jest on niemal niezniszczalny. Wewnątrz można dodatkowo umieścić smakołyki, co z kolei mobilizuje psa to ich wydobywania np. poprzez naciskanie czy też gryzienie. Warto dodać, że zabawka ta rekomendowana jest przez samych behawiorystów.

Obecnie mianem „konga” określa się także często inne zabawki-gryzaki. Nierzadko wykonywane są one np. z pluszu, a swoim wyglądem przypominają zwierzątka. W sklepach można natknąć się również na produkty inspirowane kongami które przybierają formę zabawkowych kości czy piłek. Co więcej, często w ich wnętrzu znajduje się zamiast smakołyków piszczałka, która również skutecznie zachęca do zabawy. Ważne jest to, że kong stymuluje zdrowy rozwój mięśni, które wpływają na silę zgryzu. Dzięki temu z powodzeniem mogą korzystać z niego nawet szczenięta.

FRISBEE DLA PSÓW 

Jeśli Twój pupil jest spragniony rozrywki, może mu się spodobać również frisbee dla psa. Jest to, innymi słowy, latający dysk, który wykorzystuje się podczas zabawy z pupilem w plenerze. Zasady są proste: należy wyrzucić taki talerz w powietrze i poczekać, aż czworonóg go złapie. Obecnie mianem „dog frisbee” określa się nawet całą tego typu aktywność sportową, którą może uprawiać nawet zwykły kundelek. Czasem niektóre psy zabiera się na specjalne zawody frisbee, w których uczestniczą one wraz ze swoimi właścicielami. Taka forma rozrywki wpływa pozytywnie na budowanie więzi oraz umożliwia zgraną współpracę.

Frisbee jest wręcz stworzone do tego, aby pupil mógł się wybiegać i odpowiednio spożytkować swoją energię. Co więcej, piesek może w ten sposób ćwiczyć swoją zwinność. Dodajmy, że omawiana przez nas zabawka wykonana jest zwykle z gumy lub nylonu, a więc z materiałów, które nie są dla psa w żaden sposób szkodliwe. Jeśli wybierasz frisbee dla szczeniaka, zwróć uwagę na to, aby było one mniejsze i bardziej miękkie od tego klasycznego.

SZARPAKI DLA PSÓW 

Kolejną zabawką na którą warto zwrócić uwagę, jest szarpak dla psa. Mówiąc w dużym skrócie są to specjalnie linki lub przedmioty o podłużnym kształcie, które służą do wspólnej zabawy w przeciąganie. Wykonane są one z bezpiecznych dla psa tworzyw sztucznych lub plecionek. Zapewniają one mnóstwo rozrywki, a i bardzo fajnie uatrakcyjniają czworonogom życie. Właścicielom również!

Szarpaki, oprócz tego, że gwarantują masę zabawy, oferują również inne korzyści. Przykładowo często wyposażone są one w rowki oraz wypustki, które umiejętnie masują dziąsła. Sama czynność gryzienia stymuluje także wytwarzanie śliny, co z kolei zapewnia zębom odpowiednią ochronę. Co więcej, pomaga to usuwać resztki jedzenia oraz ścierać kamień nazębny. Dodajmy, że gryzienie takiej zabawki wzmacnia również mięśnie szczęki. Warto jednak pamiętać, że nigdy nie należy zostawiać czworonożnych towarzyszy z szarpakami sam na sam, nie służą one bowiem do zabawy w pojedynkę. Pewne jest jednak to, że jeżeli zależy Ci na Twoich pupilach, zdecydowanie warto mieć szarpaki we własnym mieszkaniu.

 

*WPIS POWSTAŁ W RAMACH WSPÓŁPRACY Z CENEO.


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

Podziel się