Są takie zabawy dla dzieci, które rozwijają wyobraźnię, uczą koncentracji, dążenia do celu. To zabawy, w których nie tylko dostarczamy dziecku rozrywki, ale również uczymy je bawiąc. 

To mogą być rozwijające planszówki, bądź wyprawy po skarb, które nazywamy geocaching. Dobrze jest, gdy zabawa odbywa się na świeżym powietrzu, bo dochodzi jeszcze czynnik znajomości terenu, podziwiania przyrody. 

Dzisiaj chcę Ci pokazać grę, która łączy wszystkie  te cechy. Może odbywać się w domu, bądź na zewnątrz albo pół na pół. Granicą pozostaje wyobraźnia. Jedno jest pewne- to zabawa, która z pewnością spodoba się Twojemu dziecku. Nosi ona nazwę Tajna Misja.

CO TO JEST TAJNA MISJA?

Tajna misja to zabawa, która łączy podchody, harcerskie gry i escape roomy dla dzieci oraz dla rodzin. Każda gra to przygoda składająca się z zestawu listów w formie pdf, które można wydrukować i rozłożyć w swoim domu (według prostej instrukcji: ten list połóż przy drzwiach wejściowych, a ten w lodówce), bądź na zewnątrz (w ogródku lub ulubionym miejscu w lesie). Co jest w listach? Są one pełne łamigłówek, a po rozłożeniu przez rodzica lub opiekuna, tworzą zagadkową trasę – Agenci po drodze zbierają wskazówki, aż uda im się np. stworzyć kod do sejfu lub uratować ludzkość :).

tajna misja zabawa

To świetny czas dla malucha, podczas którego może zamienić się w poszukiwacza skarbów, astronautę, czy superbohatera.

NA CZYM POLEGA GRA?

Do wyboru są różne przygody (dla dzieci 3-5, 5-7, 7-13 lat), zatem jest w czym wybierać. „Ostatni Likaon Tanzanii” to faworyt miłośników ekologii, jest też „Szkoła Magii”, „Kosmiczna Wyprawa”, „Podróż w 1 dzień dookoła świata”, która przybliża dzieciom geografię oraz wiele innych. 

W zależności od tematu warto zadbać o stroje, czy gadżety- niech dzieci poczują klimat gry wcielając się w różne postacie.

Moje córki wybrały się w podróż dookoła świata. 

TAJNA MISJA- ZACZYNAMY!

Po przygotowaniu gry według instrukcji możemy w końcu zaczynać przygodę. 

Najpierw przedstawiamy dzieciom na czym polega zabawa. 

 

Cel misji: odnalezienie Festofelesa

Wódz plemienia Salejmos potrzebuje Waszej pomocy! Zaginął pewien bardzo ważny dla całego ludu przedmiot… Czasu nie jest zbyt wiele, a okazuje się, że potrzebne Wam cyfry do kodu rozsiane są po całym świecie! Czeka Was wyprawa do świata Indian, nurkowanie w wodach oceanu, wycieczka z lornetką na safari, a nawet włoska pizza! Takie zagadkowe podróże to wspaniała przygoda dla Tajnych Agentów!

Dzieci dostają do ręki trasę wyprawy oraz kartę, na której będą wpisywać odnalezione w międzyczasie cyfry kodu. W tym momencie zaczyna się rozgrywka, która składa się z kilku etapów. 

Każdy etap jest bardzo angażujący i wymaga od młodych współpracy. 

tajna misja

gra dla dzieci

Kiedy patrzyłam ile frajdy dało moim córkom wykonywanie poszczególnych zadań to zauważyłam jak mobilizuje je duch rywalizacji, chęć rozwiązania zagadki. A potem satysfakcja z dobrze rozwiązanych łamigłówek. 

tajna misja gra

CO DAJE DZIECIOM TAJNA MISJA?

Tajna misja uczy współpracy w praktyce, ale poprzez zabawę. Integruje dzieci, a jednocześnie edukuje. 

TAJNA MISJA

Uczy spostrzegawczości, pracy w grupie. Świetnie nadaje się na małe przyjęcia urodzinowe, rozgrywki klasowe, czy rozwijanie współpracy w rodzeństwie. 

gra dla dzieci

Koszt gier jest niski – ceny w sklepie wahają się od 12 do 18 zł. Zatem nie jest to spory wydatek, z kolei wspólna zabawa jest bezcenna. 

tajna misja

Spróbujcie sami! Więcej informacji na temat gier znajdziecie TUTAJ

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

Podziel się