Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, czyli nowy rok szkolny jawi się na horyzoncie. A co za tym idzie- czas zacząć kompletować wyprawkę szkolną. 

Ten rok będzie dla nas inny niż poprzedni, gdyż od września kontynuujemy edukację domową. Jednak artykuły szkolne oczywiście przydadzą się i nam. W końcu rozpoczynamy przygodę z pierwszą klasą w przypadku Lili, oraz trzecią klasą u Laury. 

Miniony rok szkolny nie był łatwy- zarówno dla dzieci jak i rodziców. Koronawirus sprawił, iż nauka w szkole nie zawsze była możliwa, a dzieci skutecznie odzwyczaiły się od siedzenia w szkolnych ławkach. Jest jednak sposób, by ułatwić młodym ludziom powrót do szkoły. Kluczowe jest to, by to właśnie dziecko wybrało ulubione przybory szkolne. Kiedy wyprawka do szkoły jest wyborem ucznia to chętniej po nią sięga. Dziecko przywiązuje się do rzeczy,  jeśli jeszcze na opakowaniu widnieje jego ulubiona postać z bajki, czy też ukochany zwierzak to tym bardziej wiąże z wyprawką do szkoły miłe odczucia. 

przybory szkolne

Duży wybór przyborów szkolnych znajdziecie w sklepie Pepco.

>> wyprawka szkolna PEPCO<<  

W tym roku dziewczyny mają szkolne artykuły właśnie z Pepco.  Zerknijcie na gazetkę TUTAJ

Przybory szkolne Pepco są urozmaicone i co istotne- niedrogie, zatem nie wydamy majątku na start. 

przybory szkoła

WYPRAWKA SZKOLNA- CO POWINNA ZAWIERAĆ?

Czas na konkrety- czego nie może zabraknąć w typowo szkolnej wyprawce. 

1. PIÓRNIK

Na rynku jest bardzo duży wybór piórników. Niektóre są w stanie pomieścić bardzo wiele. Dla starszaków w zupełności wystarczy piórnik typu tuba, bądź saszetka. Z kolei w klasach 1-3 warto zaopatrzyć się w piórnik komorowy, by dziecku łatwiej było znaleźć poszukiwaną rzecz. 

piórnik szkolny

piórnik pepco

2. OŁÓWKI, KREDKI

Na początku swojej szkolnej przygody dzieci korzystają głównie z ołówka, a dopiero później uczą się pisać długopisem, czy piórem. Zatem warto zaopatrzyć naszą pociechę w zestaw ołówków wraz z temperówką. 

Jeśli chodzi o rodzaj grafitów ołówkowych to najlepiej do nauki pisania sprawdziłyby się średnio twarde- HB.

Nie należy zapominać o kredkach- u nas najlepiej sprawdzają się kredki typu Bambino. A jak ołówek, czy kredka to też gumka do zmazywania.

przybory do szkoły

3. ZESZYTY

W pierwszej klasie są to przeważnie zeszyty w 3 linie. Na co zwrócić uwagę? Czy są odpowiednio wydrukowane. Linie powinny występować co 5 mm i być różnokolorowe. 

Jeśli chodzi o starsze klasy to z pewnością każdy rodzic dostanie rozpiskę co do artykułów szkolnych na początku roku szkolnego. 

zeszyty

4. FARBY, PLASTELINA

Farby najczęściej wybierane do szkoły to farby plakatowe. Niektóre z nich mają w swoim zestawie specjalne pojemniczki na wodę, które ułatwiają pracę dziecku. 

Z kolei plastelina powinna mieć duży wybór kolorów. Im więcej tym lepiej. Są również takie które posiadają w swoim składzie brokat, co z pewnością przypadnie dziewczynkom do gustu.

5. TECZKI

Okres wczesnoszkolny to również prace plastyczne, które trzeba mieć gdzie przechowywać. Zatem teczka powinna znaleźć się wśród zakupionych przyborów szkolnych. Okładka teczki jest tu bardzo istotna 🙂

teczka szkoła

6.KAPCIE SZKOLNE ORAZ STRÓJ GIMNASTYCZNY

W większości szkół jest wymóg, by kapcie miały białą podeszwę. Z kolei standardowy strój gimnastyczny składa się z białej bluzki i granatowych spodenek. 

A jak kapcie to również i worek na kapcie- tutaj wybór jest także ogromny 🙂

7. PLECAK / TORNISTER

Na koniec bardzo istotna rzecz 🙂 W edukacji domowej plecak też się przyda- szczególnie podczas wypraw do lasu, albo kiedy ustalamy kooperatywę z innymi rodzinami i jest konieczność, by pojechać na zajęcia dodatkowe. Gdy dziecko uczęszcza do szkoły stacjonarnej to warto zwrócić szczególną uwagę na to, by plecak, czy tornister był dostosowany do wieku i wzrostu.

Na co jeszcze? Szczegóły poniżej. 

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY ZAKUPIE PLECAKA / TORNISTRA ?

Tornister z reguły jest przeznaczony dla dzieci w klasie 1-3, z kolei plecak dla starszych dzieci. W obu przypadkach – musimy zwrócić uwagę na to, by był lekki.

Dobrze by było, gdyby tył miał sztywną i wyprofilowaną budowę, co pozawala zachować prawidłową postawę dziecka. Z kolei szerokie i miękkie szelki podnoszą komfort noszenia i zmniejszają obciążenie barków. 

pepco wyprawka

Sztywny spód plecaka sprawia, że jest on bardziej stabilny. Natomiast gumowa rączka ułatwia wygodne chwytanie tornistra. 

Warto też sprawdzić na ile plecak jest funkcjonalny- czy posiada dodatkowe przegrody wewnętrzne, dużą komorę główną itd. 

Ale ponad wszystko ma to być plecak, lub tornister który przypadnie do gustu naszemu dziecku. W końcu to nie my będziemy go nosić 🙂

przybory dzieci

Powodzenia w nowym roku szkolnym 🙂

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie 

 

Podziel się