Zamierzasz wyjechać z dzieckiem w góry? Świetnie, taka podróż może okazać się przygodą życia. Aby maluch był jedna bezpieczny, będzie ona wymagała pewnych przygotowań.

Chodzenie po górach wiąże się bowiem ze sporym wysiłkiem, dlatego aby pokonywanie szlaków było czystą przyjemnością, warto zadbać o odpowiednie buty oraz bieliznę. Dowiedz się więcej!

Buty trekkingowe dla dzieci

Na liście rzeczy, które powinno się zabrać ze sobą w góry, powinny znaleźć się buty trekkingowe dla dzieci. Z pewnością zwiększą bezpieczeństwo Twojego malucha w górach. Wyposażone są one w specjalną, antypoślizgową podeszwę oraz wyższą cholewkę. To z kolei minimalizuje ryzyko potknięcia się i upadku. Co więcej, omawiany typ obuwia zapewnia duży komfort podczas długiego marszu. Jeśli planujesz odbywać wędrówki z dziećmi w zimę, sprawdź przed zakupem, czy buty trekkingowe są także ocieplone. Do wyboru masz modele ze sznurowadłami lub zapinane na rzep. Pamiętaj, że standardowe buty sportowe mogą się tutaj nie sprawdzić, ponieważ nie zapewniają one w górach odpowiedniej stabilności.

Plecak turystyczny dla dziecka

Nie od dziś wiadomo, że najmłodsi lubią naśladować tych starszych. Jeśli zatem rodzice na wyprawę w góry zabierają ze sobą plecak turystyczny to dzieci nieraz też chcą, by poczuć się nieco doroślej. Jaki zatem powinien być plecak turystyczny dla dzieci? Przy wyborze takiego plecaka warto zwrócić uwagę na to, by dobrze przylegał do pleców malucha, był dostosowany do wieku dziecka oraz posiadał dużo kieszonek. 

Co istotne- plecak turystyczny nie powinien być zbyt ciężki. Jako dorośli przejmijmy większe gabaryty, z kolei naszym pociechom wpakujmy do plecaka jedynie najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak woda, czy kanapki. 

Termosy dla dzieci

Termos to taki gadżet, który może umilić wędrówkę. Szczególnie jeśli będzie on kolorowy, czy z ulubioną postacią z bajki. To również przydatna rzecz, szczególnie, gdy wybieramy się w góry w porze jesiennej, czy wczesną wiosną. Ciepły napój potrafi wtedy dodać energii i sprawić, że nogi nie będą aż tak bolały. 

Bielizna funkcjonalna dla dzieci

Co jeszcze przyda się podczas rodzinnej wyprawy w góry? Oczywiście bielizna funkcjonalna dla dzieci. Zapewnia ona ochronę przed zmiennymi, nie zawsze przewidywalnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki niej Twojemu maluchowi nie będzie ani za zimno, ani za gorąco. Ponadto jest ona na tyle lekka, że z łatwością można ją włożyć do każdego plecaka. Co więcej, zapewnia świeżość nawet po pokonaniu sporych odległości, odprowadzając ewentualną wilgoć do zewnętrznych warstw odzieży. Jednocześnie jest maksymalnie wygodna, a dzięki gładkim szwom nie ociera skóry. Warto pamiętać, że bielizna termiczna świetnie sprawdzi się również u dorosłych. Dzięki niej można w pełni skupić się na pokonywaniu kolejnych kilometrów.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Jako dorośli dobrze wiemy jak uciążliwe potrafi być słońce, gdy świeci nam w oczy. Czujemy się wtedy niekomfortowo, mrużymy je i szybciej odczuwamy zmęczenie. Podobnie jest z maluchami. odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne dla dzieci potrafią być wybawieniem i zmniejszyć ilość narzekania na trasie. 

 

Gdy szykujemy siebie oraz dziecko na wyprawę w góry to warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Dzieci zdecydowanie szybciej się męczą i dobrze jest robić raz na jakiś czas przerwy, czy postoje. Przyda się wtedy kocyk, do tego drobna przekąska, by móc nabrać sił. Wytrzymałość dziecka zależy też od jego wieku. Kiedy zastanawiamy się nad wyprawą z maluszkiem to może warto zapotarzyć się w specjalne nosidło, by móc nieco odciążyć dziecięce nóżki i móc bez przeszkód pokonywać kolejne kilometry. 

A ponad wszystko- nie miejmy zbyt wygórowanych ambicji. Mały człowiek może szybko się zniechęcić, gdy narzucimy zbyt duże tempo. Chcemy, by nasze dziecko złapało górskiego bakcyla? Zachęcajmy je do wędrówki z głową- idziemy nie za wszelką cenę. Niech to będzie wspaniała przygoda dla każdego członka rodziny.

 

*Wpis powstał we współpracy z e-horyzont.pl.

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

Podziel się