Szukasz zabawek dla dziewczynki, które pobudzą jej kreatywność? Zależy Ci, aby wspierały jej rozwój, stanowiły źródło inspiracji, a jednocześnie sprawiały jej wielką radość ? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy 3 propozycje zabawek, które zabiorą dziecko w krainę bajecznych przygód, a przy okazji nauczą je wspaniałych, godnych naśladowania postaw. Zaczynamy!

Lalki Barbie

Nasz ranking otwierają lalki Barbie. Wbrew pozorom, nie są to te same lalki, co kiedyś – nowe ich modele często przełamują różnego rodzaju stereotypy. W jednej z kolekcji znajdziesz lalki inspirowane kobietami, które swoimi działaniami zapisały się na kartach historii. Wśród nich znalazły się m.in. Frida Kahlo, Amelia Earhart czy nawet Martyna Wojciechowska. Oprócz tego, bez problemu znajdziesz w zestawach lalki lekarki, pilotki czy też strażaczki. Co więcej, niektóre z nich jeżdżą samochodami, inne natomiast poruszają się jak prawdziwe gimnastyczki. Aż chce się brać z nich przykład!

Domki dla lalek

domek dla lalek

Można bawić się samymi lalkami, jednak jeszcze lepiej, gdy dopracowana jest przy tym cała „scenografia”. Nie bez powodu dużą popularnością wśród dziewczynek cieszą się domki dla lalek. Część z nich przypomina różowe wille z windą i zjeżdżalniami, inne natomiast wyposażone są w światło i dźwięk. Jeszcze inne modele przyjmują kształt królewskich pałaców, a te wyjątkowo małe można nosić we własnej walizce. Ważne jest to, że domki dla lalek pozwalają wspaniale rozwijać wyobraźnię, a jednocześnie zapewniają dziewczynkom duża dawkę frajdy.

Moje córki dostały swój pierwszy domek dla lalek, gdy miały 3 i 4 latka. Do dziś pamiętam jak wiele radości sprawiło im odgrywanie scenek z udziałem lalek, misiów oraz innych zabawek. Potrafiły godzinami bawić się przy domku, który był tak wysoki, jak starsza córka. Pod tym kątem patrząc to był idealny prezent- także dla rodzica 🙂

Klocki Lego Friends

lego

Kolejny przepis na udaną zabawę? To oczywiście Lego Friends, seria klocków zaprojektowana z myślą o dziewczynkach. Ale, ale.. Ich możliwości mogą Cię zaskoczyć. Dlaczego? Przykładowo, bohaterki jednego z zestawów wytwarzają produkty po to, aby przeznaczać je na cele charytatywne. W innym zestawie jedna z bohaterek prowadzi ekologiczną kawiarnię, serwując dania z owoców i warzyw pochodzących z jej własnego ogródka. Jeżeli zależy Ci więc, aby kształtować w małej damie proekologiczną i pełną empatii postawę, klocki Lego Friends będą strzałem w dziesiątkę.

W naszym domu mamy już dwa pudła pełne Lego Friends, a zamiłowanie L&L do tego rodzaju zabawek swojego czasu było tak duże, że koty otrzymały imię po bohaterkach serii Lego Friends- Mia i Emma. Klocki Lego rozwijają wyobraźnię, uczą przestrzennego myślenia. Kiedy już ułożymy nasz zestaw według instrukcji z opakowania, to zawsze potem możemy użyć wyobraźni i stworzyć coś zupełnie nowego. Tak właśnie to działa w naszym domu. 

Mam nadzieję, że nieco Was zainspirowałam. Mając w domu dwie córki z pewnością mogę doradzić w kwestii prezentów. Dajcie znać co u Was się sprawdziło. 

 

*Wpis powstał we współpracy z Ceneo

Podziel się