Masz dwie córki? To masz przerąbane. Usłyszał mój mąż, gdy byłam w drugiej ciąży z Lilą. Ani to gry w piłkę je nie nauczysz, ani myć auto, czy majsterkować Ci nie pomogą. A ja się pytam DLACZEGO NIE? Dzieci trzeba wszystkiego nauczyć, a dobry ojciec to świetny nauczyciel. Bez znaczenia czy ma córkę, czy syna.

Jestem w wielu sprawach niezastąpiona- w końcu mama to mama i koniec kropka. Gdy się L&L skaleczą to biegną do mnie, gdy coś boli, podobnie. Jednak jest kilka rzeczy, w których to tata wiedzie prym 🙂

1. Najlepszy kompan do zabaw

Moje dzieci to dwa hardkory. Lubią ekstremalne zabawy. Wspinają się na mnie, wdrapują, chcą by brać je na barana. Po 5 minutach wymiękam. Wycofuję się i jest lament, bo zabawa trwała w najlepsze. A ja już jestem poturbowana.

Co innego tata. To nasza opoka, to mocne ramię i siła mięśni, by dźwigać maluchy. Przyzwyczajony do trudów bycia ojcem dwójki rozbrykanych istot, codziennie godzi się na to, by dostarczać im sporą dawkę emocji. To nic, że w końcu sam ma dość. Ilość śmiechu przy tym jest bezcenna.

DSC_0567DSC_0569DSC_0568DSC_0572

2. Uczy bycia twardym

Jestem czasem za miękka, rozczulam się nad sobą i moimi dziećmi. Gdyby dziewczyny miały tylko mnie to straciłyby wiele. Tata uczy je, że ból szybko mija. A kiedy się upadnie, to trzeba znowu wstać i biec, tylko wtedy szybko się zapomni o tym, co boli. Taka równowaga jest potrzebna. Należny być wrażliwym, szczególnie jako kobieta ale trzeba też wiedzieć kiedy przestać płakać i z podniesionym czołem wstać, otrzepując kolana.

DSC_0550 DSC_0578

3. Pokazuje jak być dobrym partnerem dla kobiety

Nie od dziś wiemy, że dziewczynki są wpatrzone w swoich ojców i nieraz jest tak, że wybierając swojego przyszłego męża szukają cech taty. Świadomie lub nie. Jeśli mają dobry ojcowski przykład (tata szanował mamę, wspierał ją, opiekował się itd.) to jest duża szansa, że ich partner też taki będzie.

Tata zatem ma duże pole do popisu. Nie można o tym zapominać.

Mój mąż początkowo nie lubił okazywać czułości. Musiałam go do tego przekonać, ale na szczęście się udało. Skąd to wiem? Bo widzę jak bardzo jest czuły wobec naszych dzieci.

DSC_0576DSC_0565

4. Potrafi wyluzować

Mama dba o bezpieczeństwo i jest od tego, by się zamartwiać. Tata wprowadza więcej luzu, który jest niesamowicie potrzebny, by rozładować napięcie. Zęby nie muszą być raz w tygodniu umyte, czasem nie trzeba zjeść obiadu, czy umyć rąk po powrocie do domu. Tata nie pamięta o tym co trzeba, a co nie. Pamięta za to, że ramy są ważne ale nie najważniejsze, a dzieci nie muszę chodzić jak w zegarku.

DSC_0584

5. Pokazuje świat innymi oczami

I to jest punkt dla Was. Drogie kobiety, mamy zastanówcie się czego uczy Wasze dzieci ich tata. Na pewno sporo się tego znajdzie. Z pewnością możecie mu za to podziękować.

Ojciec pokazuje inny sposób bycia. A wspólny czas z tatą jest inny niż ten spędzony z mamą. Dzieci tego potrzebują, bo każdy rodzic może pokazać świat z innej strony.

DSC_0574

 

TEN WPIS ZOSTAŁ WYRÓŻNIONY PRZEZ

 madrzy-rodzice-nowe-poziom

 

Podziel się