Aranżując wnętrze mieszkania, warto zwrócić uwagę na to, aby Twoje meble były funkcjonalne, a zarazem piękne i idealnie dopasowane do stylistyki wnętrza. Tymi kryteriami dobrze jest posiłkować się również przy zakupie szaf. Ich wybór jest jednak w sklepach bardzo duży i nie zawsze wiadomo, który model wkomponuje się w przestrzeń domu. Jak zatem wybrać szafę doskonałą? I na jakie jej rodzaje warto zwrócić uwagę? Sprawdź.

Szafy dwudrzwiowe

szafa dwudrzwiowa

Na pierwszy ogień idą szafy dwudrzwiowe, które znakomicie zdadzą egzamin zarówno w salonie, jak i przedpokoju. Zwróć uwagę zwłaszcza na tradycyjne modele, otwierane na standardowych zawiasach. Zapewniają one dużą wygodę, jeśli korzystasz z mebla jednocześnie z innymi domownikami – zwłaszcza, jeśli jest on stosunkowo duży. W unikalny sposób takie szafy łączą również klasykę z prostotą, dzięki czemu są ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody.

Szafy narożne

Szafa narożna pozwala zorganizować garderobę nawet w mniejszym wnętrzu. Mebel przeznaczony do ustawienia w rogu pokoju, dzięki swojemu kształtowi może pomieścić zdecydowanie więcej ubrań, niż standardowa szafa. Przeważnie jest wyposażony w szeroko otwierane drzwi zapewniające łatwy dostęp do całej zawartości szafy.

Szafy przesuwne

szafa przesuwna

W następnej kolejności warto zwrócić uwagę na szafy przesuwne. Szafa przesuwna 160×240 pozwala zaoszczędzić przestrzeń we wnętrzu, co jest jej największym atutem. Szafy przesuwne fantastycznie się sprawdzają nawet w małych sypialniach! Co więcej, umożliwiają one ekspozycję niektórych przedmiotów, które się w nich znajdują, przy jednoczesnym zamaskowaniu innych – to bardzo ważne, jeśli chcesz pewne rzeczy ukryć przez wzrokiem innych lokatorów lub gości. Ponadto modele tego typu często są dodatkowo wyposażone w lustro, które optycznie powiększa wnętrze, a przy okazji stanowi piękną dekorację.

Szafy na wymiar

Szafy na wymiar to dobre rozwiązanie, gdy chcemy zagospodarować mniejszą przestrzeń, a brakuje nam miejsca na chowanie rzeczy. Dobrze się sprawdzi też przy nietypowych powierzchniach- skosach, wysokich sufitach itp. 

Minusem jest jednak duży koszt takiej szafy, trzeba też znaleźć odpowiedniego fachowca, co również nie do końca jest takie proste. 

Szafy garderobiane

szafa garderobiana

Zależy Ci na dobrej organizacji i uporządkowaniu przedpokoju? Jeśli tak, idealnym wyborem będą szafy garderobiane, które doskonale nadadzą się do przechowywania butów oraz ubrań wierzchnich, a także czapek, szalików oraz torebek. Nierzadko zapewniają one sporo miejsca, a kurtki i płaszcze są dzięki nim niemal w zasięgu ręki! Co więcej, aby z nich skorzystać, nie trzeba często nawet takich szaf otwierać. Wszystkie te czynniki są z kolei bardzo istotne, jeśli np. spieszymy się do pracy lub po dziecko do przedszkola – przy wychodzeniu z domu nierzadko liczy się każda minuta! 🙂

 

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam Ci dokonać wybór odpowiedniej szafy do mieszkania. Wybór jest spory- warto jednak poświęcić chwilę i zdecydować co sprawdzi się u Ciebie najlepiej. 

Powodzenia!


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

 

Podziel się