Święta coraz bliżej, jednak gdzie znaleźć świąteczne dekoracje, które będą wyglądać efektownie, a nie nadszarpną naszego budżetu? W końcu czas przedświąteczny jest obfity w ilość wydatków. 

Dzisiaj pokażę Wam świąteczne ozdoby, które są warte uwagi. Zacznijmy od…

1. BOMBKI I OZDOBY CHOINKOWE

BOMBKI CHOINKOWE

W tym roku postawiliśmy na czerwono-srebrne ozdoby choinkowe. Jednak zdarzają się też inne akcenty. Jeśli szukacie dużego wyboru bombek choinkowych to znajdziecie go TUTAJ. Podobnie jak poniższe ozdoby. 

OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Dzięki nim świąteczny nastrój w domu z pewnością się spotęguje. Jednak bombki choinkowe są różne, czym się zatem kierować przy ich wyborze?

Różnorodność bombek choinkowych

Wybór ozdób jest tak duży, że z pewnością znajdziemy produkty, które będą odpowiadały naszemu gustowi. Trzeba przy okazji wziąć pod uwagę aranżację naszego wnętrza. Zanim wybierzemy się na zakupy lepiej zapoznać się z cechami, które są charakterystyczne dla tej gamy dekoracji, bo bombki mogą się różnić między sobą:

  • kształtem – tradycyjne bombki mają formę kuli. Jednak zdarzają się też inne kształty, np. aniołki, grzyby, bałwanki, gwiazdki, serduszka itp. 
  • materiałem wykonania – najczęściej jest to  szkło, ale może być też tworzywo sztuczne, drewno, sznurek, czy tkanina,
  • rozmiarem – bombki występują w różnych rozmiarach, mogą być bardzo małe i mieć średnicę zaledwie paru centymetrów, ale też osiągają średnicę  nawet ok. 20 cm,
  • kolorem – bombki występują w całej palecie barw. Są jedno-, jak i wielokolorowe. To pozwala nam na przyozdobienie choinki w jednej tonacji, bądź kilku. U nas króluje czerwień i złoto. 
  • wzornictwem – są bombki ręcznie malowane, z brokatem, koralikami, czy kryształkami.

Jeśli już mamy dobrane odpowiednie bombki choinkowe to czas na odpowiednie lampki. 

2. LAMPKI I OZDOBY ŚWIETLNE

OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Mam słabość do tego typu ozdób. Bo jak Święta Bożego Narodzenia to przecież jasne jest, że przynosi światło i nadzieję dla świata. 

Na rynku jest ogromny wybór jeśli chodzi o ozdoby świetlne. Są łańcuchy, pojedyncze gwiazdy, czy figurki do postawienia. Wszystkie tego typu ozdoby znajdziesz na TEJ stronie.  

Czym się sugerować przy wyborze lampek choinkowych?

Ciężko wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez zestawu lampek choinkowych, ale przy tak wielu opcjach do wyboru czasami trudno jest ustalić, od czego zacząć. Nawet sposób ich wykorzystania może być wszechstronny. 

Przecież można je zawiesić na ramach okiennych, dachu , czy wzdłuż ogrodzeń i ścieżek. Z kolei krótkie wersje zasilane bateryjnie mogą posłużyć do dekoracji wieńców lub schodów. 

Co jeszcze istotne?

Wybierz kolor żarówki

Kolor lampek powinien być dostosowany do kolorystyki pomieszczeń znajdujących się w domu. Warto wziąć pod uwagę wygląd i dekoracje, które są na choince. Ciepłe białe lub żółte lampki choinkowe ocieplą wnętrze. W innym przypadku lampki wielokolorowe lub  czerwone będą idealne.

Wybierz kształt lampek

Lampki choinkowe o standardowym kształcie są najbardziej popularne. Jeśli jednak zależy nam na oryginalnym wyglądzie świątecznego drzewka to warto sięgnąć po ozdoby świetlne w kształcie niestandardowym. Istnieje wiele alternatywnych kształtów żarówek, w tym szyszki, gwiazdy i płatki śniegu. 

Długość kabla

Zanim kupimy świąteczne lampki to dobrze jest zdecydować gdzie będą umieszczone, gdyż to określi, jak długi kabel należy kupić.

Można również skorzystać z ozdób świetlnych zasilanych bateriami, kiedy nie lubimy, gdy kable plączą się nam pod nogami.  

3. DEKORACJE ŚWIĄTECZNE (W TYM CHOINKA)

DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

Drzewka nie może zabraknąć, jeśli szukacie choinki to z pewnością znajdziecie ją TUTAJ. Podobnie jeśli chodzi o ozdobne renifery, latarenki, czy świąteczne poduszki.

W tym roku postawiliśmy na szopkę wykonaną własnoręcznie, wkrótce pokażę Wam jak się prezentuje. Jeśli jednak nie macie czasu, by zrobić własną szopkę to również możecie nabyć taką gotową. 

Jak przechowywać ozdoby świąteczne, by posłużyły nam na dłużej?

Kiedy już nadejdzie moment na rozebranie choinki, dobrze jest odpowiednio zabezpieczyć świąteczne ozdoby. Zależy nam w końcu, by się nie zniszczyły i zajmowały jak najmniej miejsca. 

Największy problem stanowią lampki choinkowe, bo rozplątywanie sznura lampek przed świętami powoduje często niepotrzebny stres. Na szczęście lampki choinkowe można przechować w taki sposób, aby ich rozłożenie nie trwało zbyt długo. 

Wystarczy przygotować kawałek tektury w kształcie prostokąta. Na jego dłuższych bokach robimy nacięcia. Zaczynając od wtyczki, trzeba zawijamy sznur lampek wokół tektury (wkładając go w nacięcia).

Do przechowywania bombek szklanych możemy wykorzystać dowolne kartonowe opakowanie, np. po butach. Pudełko dobrze by było wyłożyć watą, a przestrzenie pomiędzy ozdobami należy również nią uzupełnić. 

Zamiast waty możemy wykorzystać folię bąbelkową. 

 

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące świątecznych dekoracji to śmiało piszcie w komentarzach 🙂

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie 

 

Podziel się