Mamy grudzień, niedługo święta. To jest najlepszy czas, by wieczorami pooglądać z dziećmi świąteczne bajki 🙂

A jakie polecamy? Oto nasza świąteczna lista:

1. PIERWSZA GWIAZDKA

pierwsza gwiazdka

Film, na którym byłyśmy z dziewczynami w kinie. Przedstawia Boże Narodzenie z perspektywy zwierząt. 

Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

świąteczne bajki

Zwiastun:

Do obejrzenia na cda. 

Kolejne bajki świąteczne, które mogę polecić są poniżej: 

2. ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

świąteczne życzenia

To opowieść, która snuje sympatyczny renifer. Opowiada on o tym skąd się wzięły świąteczne życzenia i piosenki.  Akcja bajki rozgrywa się w mieście o nazwie Harmonia. 

Film animowany z 1999 roku, bardzo ciepły, polecam go nawet najmłodszym dzieciom.

Bajka jest na cda.

3. MICKEY BAJKOWE ŚWIĘTA

MICKEY BAJKOWE ŚWIĘTA

Mickey i jego przyjaciele spędzają razem święta. Boże Narodzenie to czas wspominania najlepszych chwil, opowiadania pięknych historii i wspólnego świętowania. Bajka składa się z 3 części i każda z nich ma innych bohaterów. 

Z pierwszej historii można się dowiedzieć dlaczego święta nie powinny trwać przez cały rok, jak ważna jest rodzina oraz spędzanie z nimi czasu. Życzenie wypowiedziane przez Dyzia, Hyzia i Zyzia powoduje, że codziennie jest Boże Narodzenie. Początkowo chłopcy są bardzo zadowoleni, ale z czasem nie jest już tak fajnie jak na początku.

bajki o świętach

Bohaterami kolejnej opowieści są Goofy i jego syn. Obaj wyczekują Świętego Mikołaja. Przed nimi jest wiele przygód, które towarzyszą przygotowaniom do świąt, ale wymagają dużej wiary w ich magię. Sąsiad Goofy’ego nie wierzy w Mikołaja i mówi chłopcu, że Święty nie istnieje. Syn Goofy’ego będzie przeżywać wiele rozterek związanych ze Świętami, a Goofy’ego czeka nie lada wyzwanie! Czy uda mu się przywrócić wiarę w Świętego Mikołaja i sprawić, że jego syn będzie znowu szczęśliwy?

Na koniec można zobaczyć przygody Mickey’ego, Pluto i Mini. Mickey chce kupić Mini piękny prezent, niestety jest on bardzo kosztowny. Myszka postanawia zarobić pieniądze na wymarzony naszyjnik dla swojej ukochanej. W tym czasie Mini wytęża siły, aby dostać świąteczną premię i kupić Mickey’emu wyjątkowy prezent. Czy mimo przeciwności losu uda się im kupić prezent, o którym marzy druga połowa? Ale czy prezenty są w święta najważniejsze? 

Informacje o bajce można znaleźć tutaj:

Bajka do obejrzenia na cda.

Kontynuacją tego filmu jest bajka Mickey: Bardziej bajkowe święta z 2004 roku.

4. OPOWIEŚĆ WIGILIJNA MYSZKI MIKI

opowieść wigilijna Myszki Miki

To pełna uroku, wzruszająca adaptacja klasycznego dzieła Karola Dickensa. Spotkaj Myszkę Miki, Kaczora Donalda oraz innych  bohaterów, którzy przypomną, na czym polega magia Bożego Narodzenia.

Bohaterem tej ponadczasowej opowieści jest Ebenezer Scrooge (w tej roli Sknerus McKwacz), zgorzkniały i chciwy bankier, który nienawidzi świąt. Jego życie odmieni dopiero wizyta mądrych duchów (m.in. Goofy’ego i Świerszcza Jiminy), dzięki którym skąpiec zrozumie, że źle traktował bliskich sobie ludzi – ubogiego pracownika Boba Cratchita (Myszka Miki) oraz siostrzeńca Freda (Donald) – a Gwiazdka to czas hojności oraz dobroci.

Zwiastun: 

Bajka do zobaczenia na cda.

5. ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA WSZYSTKICH

bajka o świętach

Zbliża się Boże Narodzenie, kiedy dzieci dostają prezenty. Ale co ze zwierzakami? Czy Mikołaj będzie o nich pamiętał?

Trzy młode zwierzaki postanawiają wyruszyć na spotkanie z Mikołajem. Niosą ze sobą listę prezentów dla całej gromady swych przyjaciół. Jednak do Gwiazdki nie zostało już wiele czasu, a droga jest długa i pełna niebezpieczeństw. Czeka ich cała masa przygód.

świety mikołaj dla wszystkich

Zwiastun:

Do obejrzenia na cda

6. RUDOLF CZERWONONOSY RENIFER

rudolf czerwononosy

 

Film jest opowieścią o reniferze Rudolfie, który pojawił się na tym świecie z wyjątkowo czerwonym i świecącym w chwilach uniesienia nosem. Przez ten swój znak szczególny staje się pośmiewiskiem kolegów i mimo wsparcia ze strony rodziców opuszcza wioskę Świętego Mikołaja i ucieka w świat. Tymczasem przygotowania do Świąt zostają zakłócone przez mieszkającą po sąsiedzku królową lodu Mrozeldę, która rozpętując burzę wszechczasów, postanawia uniemożliwić Mikołajowi dotarcie do kominów i choinek grzecznych dzieci. Dowiedziawszy się o tym Rudolf wraz z napotkanym po drodze bojaźliwym liskiem Zgrywuskiem i lekko nierozgarniętym, ale silnym misiem Leonardem, wyrusza na bój z Mrozeldą i na pomoc uwięzionemu przez nią Fiołkowi. Jego głównym orężem, oprócz bohaterstwa i odwagi, okazuje się czerwony nos, potrafiący rozświetlić nawet najgęstszy mrok. Dzięki temu spełnia się najgorętsze marzenie renifera, by stanąć w zaprzęgu Świętego Mikołaja i uczestniczyć w sprawianiu dzieciom corocznej wigilijnej radości.

rudolf czerwononosy renifer

Film do obejrzenia na cda.

Cała bajka też tutaj: 

8. CIEKAWSKI GEORGE – MAŁPISZON I GWIAZDKA

ciekawski george- małpiszon i gwiazdka

Przyjemna, świąteczna opowieść z małpką George w roli głównej 🙂 Nadchodzi Boże Narodzenie. Małpka George i jej przyjaciel Mężczyzna w Żółtym Kapeluszu przygotowują się do Gwiazdki. Dekorują choinkę i odliczają dni do wigilijnego wieczoru. Przy okazji każdy z nich stara się dowiedzieć, jakiego podarunku oczekuje ten drugi.

świąteczna bajka

George rysuje swój wymarzony prezent na kartce, ale Mężczyzna w Żółtym Kapeluszu nie potrafi rozszyfrować, co rysunek  przedstawia. Nie są mu w stanie pomóc także inni ludzie (naukowiec, odźwierny, kucharz). George tymczasem głowi się nad prezentem dla przyjaciela. Nieoczekiwane pojawienie się Ducha Czasu sprawia, że przyjaciele uświadamiają sobie, jak ważni są dla siebie i w efekcie obaj wpadają na pomysł idealnego prezentu.

george święta

Bajka jest dostępna na cda
świąteczna bajka małpka ©eorge

9. ŚWIĘTA ANGELI

ŚWIĘTA ANGELI

Wzruszająca opowieść, skłaniająca do refleksji. Opowieść o sile rodziny oraz o niewinnym pragnieniu małej dziewczynki, by wszyscy mogli spędzić Boże Narodzenie w ciepłym, bezpiecznym domu, otoczeni miłością najbliższych. Film na podstawie uwielbianej przez dzieci książki Franka McCourta.

Z początku moje córki były przestraszone, bo bajka miała smutną konwencję. Jednak jej przekaz z pewnością urzeka. 

święta Angeli

Film do obejrzenia na Netflixie. 

10. ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIE ANGELI (2020)

ŚWIĄTECZNE BAJKI

Angela bardzo chce, aby w święta jej rodzina znów była razem. Kłopot w tym, że jej tata pracuje w dalekiej Australii. Ale ona ma już pomysł jak sprowadzić go do domu. 

Bardzo przejmująca i rodzinna bajka pokazująca co jest najważniejsze w Święta. Nie prezenty, nie świąteczny wystrój, a obecność bliskich. 

Zwiastun po angielsku: 

Film do obejrzenia na Netflixie. 

11. POMOCNIK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA I MAGICZNE PŁATKI ŚNIEGU

pomocnik świętego mikołaja

Przyjemna bajka w świątecznym klimacie. Święty Mikołaj jest zmęczony i zdecydował, że przechodzi na emeryturę. Jego następcą zostaje 7-letni Nicolas. Chłopiec jest bardzo przejęty nowymi obowiązkami, a tylu spraw trzeba dopilnować: zapakować prezenty, rozdysponować paczki, przygotować sanie. To zbyt dużo jak na 7-letnią głowę Nicolasa. A na dodatek w samym środku przygotowań do Gwiazdki zaczyna znikać Magia świąt. Na szczęście nad Nicolasem czuwa Duch Bożego Narodzenia i razem przezwyciężą Bożonarodzeniowy kryzys.

bajka świąteczna

Do obejrzenia na cda.


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie 

 

Podziel się