Ostatnimi czasy rozgrywała się u nas „walka” o ustalenie pór snu dzieci oraz o to, by zechciały przespać chociaż 3/4 nocy. W tym okresie przetrwaliśmy wiele wzlotów i upadków. W końcu doszliśmy do ładu (względnego).

Mogę teraz z czystym sumieniem podzielić się z Wami gadżetami, które moim dzieciom ułatwiają zasypianie i przyczyniają się do spokojnego snu.

1) Pościel

Wszyscy chyba wiemy, że dziecko, by zasnąć potrzebuje stonowanego otoczenia. Taka też powinna być pościel- w spokojnym kolorze, z delikatnym wzorem, albo jednokolorowa.

U nas (jak już zapewne wiedzą, Ci, którzy regularnie nas czytają) króluje szara pościel w białe gwiazdy. Taka poszewka nie ma szans odwrócić uwagi dziecka, a przy tym jest przyjemna dla oka. Więcej zdjęć pościeli znajdziecie w TYM poście 🙂

DSC_0104Poszewki, ochraniacz i poduszka- Motylanoga Hand Made // Prześcieradło- Liliowa Pracownia

2) Piżama

Kiedy zakładam piżamkę mojej dwuletniej córeczce to ona wie, że jest to sygnał do spania. Piżamka powinna być wygodna, nie ograniczająca ruchów. Ponadto moje dziecko w nocy się rozkopuje, dlatego też u nas sprawdzają się tylko takie, które posiadają długie nogawki i rękawy.

Nie można jednak zapominać o tym, by piżamka była we wzór, który by podobał się osobie ją noszącej. Laura musi lubić zakładać swoje ubranie do spania. Postawiłam na polską firmę, która tworzy wyjątkowe piżamki- Sleepless in Warsaw. Są dobrze skrojone, a na dodatek mają na sobie motyw psa. Lorcia uwielbia pieski wszelkiej maści i byłam pewna, że z chęcią będzie nosiła swoją piżamę. Nie myliłam się. Na dodatek mama sprezentowała sobie podobną- ku uciesze córci. Więcej zdjęć piżamek znajdziecie w TYM poście 🙂

DSC_04553) Regulator snu Kid’Sleep

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Początkowo nie wierzyłam w jego moc sprawczą.

Ale od początku. Kid Sleep Clock ma na celu rozwiązanie problemu zbyt wczesnego lub nocnego wstawania dziecka. W sposób prosty i łatwy do zrozumienia dla dziecka, wyświetlany na zegarze obraz pokazuje maluszkowi kiedy ma zostać w łóżku, a kiedy jest już pora, aby wstać.

U nas występował problem zbyt późnego wstawania z rana. Drzemka w ciągu dnia ulegała wtedy przesunięciu i ostatecznie Laura chodziła spać koło 22-23… Nic przyjemnego. Bywały też takie dni, gdy wstawała późno, że drzemki w ogóle nie było. Wtedy to było jeszcze gorzej. Laura od 17 robiła się marudna. Trzeba było ją przytrzymać do 19, a w nocy budziła się częściej niż zwykle.

Jedynym rozwiązaniem stało się budzenie jej o godzinie 6. W tym wypadku drzemka w ciągu dnia przypadała na 12. I w ostatecznym rozrachunku wszyscy byli zadowoleni.

Całe szczęście zegarek Kid Sleep ma również funkcję budzika, która nam się bardzo przydaje.

Testowaliśmy dwa modele regulatora snu- 5 w 1 oraz 4 w 1. Model pierwszy zdecydowanie bardziej nam odpowiadał.

DSC_0956 DSC_1029

Kid Sleep 4 w 1 majak dla nas za mały wyświetlacz i przez to wyświetlana godzina jest słabo widoczna. Z kolei regulator snu z tarczą zegarową posłuży nam na dłużej.

Pozostaje pytanie: czy sprawdza się stricte jako regulator snu?

DSC_1121 Otóż Laura doskonale wie, że kiedy postać na zdjęciu jest w łóżeczku to oznacza, że ma iść spać.

DSC_1117Ale jak na typową dwulatkę przystało- nie zawsze chce się do tego dostosować 🙂

Myślę jednak, że regulator Kid Sleep pozwala się jej w znaczący sposób wyciszyć przed snem. Bo kiedy chłopiec na tarczy zegara już śpi to nie ma zabawy- szykujemy się do spania i Lorcia to świetnie rozumie.

DSC_0954 DSC_0955

 

4) Pluszaki do spania

Moje dzieciaczki są przyzwyczajone do spania z pluszową zabawką. Szczególnie Laura ma etap przywiązywania się do swoich zabawek. Do spania musi być pielucha tetrowa i ostatnio królik od Szyte żyjątka.

Wkrótce przedstawię Wam dokładnie nasze nowe zwierzaki w domu 🙂

DSC_0483

5) Puchowe kołysanki

Już jak Laura była malutka to zasypiała przy dźwiękach kołysanek. Teraz tradycji staje się zadość i podobnie jest z Lilą. Przy jakich dźwiękach zasypiają moje dzieci?

Kołysze je do snu głos Justyny Steczkowskiej z płyty Puchowe kołysanki. Posiadamy część pierwszą, jednak w sklepach jest już dostępna druga i myślę, że warto będzie się też w nią zaopatrzyć 🙂

puchowe-kolysanki-b-iext6119327puchowe-kolysanki-volume-2-special-edition-b-iext21905289

A Wy macie jakieś sprawdzone sposoby?

Podziel się