Jeszcze Wam się nie znudziło siedzenie z dzieckiem w domu? To pewnie kwestia kilku dni, a niewiadomo jak długo ostatecznie będziemy zmuszeni żyć w izolacji, zatem ten wpis może okazać się bardzo pomocny 🙂

Znajdziecie w nim pomocne linki, które pozwolą Wam nieco rzadziej słyszeć od dziecka: Nudzi mi się mamo!

1.EDUKACYJNE BAJKI DLA DZIECI

Jeśli już włączamy bajki częściej niż zwykle to chociaż zadbajmy o to, by były to kreskówki, które mają również walor edukacyjny. Spis naszych ulubionych, wartościowych bajek znajdziecie TUTAJ

edukacyjne bajki

A jeśli zastanawiasz się czy dana bajka jest odpowiednia dla Twojego dziecka to niezwykle pomocną stroną jest www.commonsensemedia.org. Znajdziesz tam spis filmów animowanych z rozróżnieniem na wiek i wartość edukacyjną. Na tej stronie rodzice oceniają czy w bajce jest używana przemoc, jaki jest język (wulgarny, a może przyjazny). Jest jeszcze kilka innych kryteriów, z którymi warto się zapoznać. Dzięki temu sami możemy zdecydować- co dziecko ogląda. Coś, co buduje, czy wręcz przeciwnie. 

Na blogu znajdziecie też listę polecanych filmów animowanych dla dzieci (TUTAJ). 

2. EDUKACYJNE FILMIKI DLA DZIECI

Są też takie filmiki, które z pewnością warto puścić swojemu dziecku. Choćby animacyjne opowieści poruszające sferę bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi ludźmi, ochrony przed zagrożeniami czyhającymi w sieci. Takie edukacyjne filmiki znajdziecie w TYM wpisie. 

filmy edukacyjne

Z kolei o tym jak sprawić, by Twoje dziecko było bezpieczne w sieci pisałam w TYM poście.

3. CODZIENNA AKTYWNOŚĆ DLA DZIECI OD MOCNI W DUCHU

Wspólnota „Mocni w Duchu” wymyśliła codzienne aktywności dla dzieci. Spotkanie odbywa się online na Youtubie – TUTAJ.  Dzieci śpiewają, tańczą, rysują i robią inne ciekawe rzeczy. Zawsze to chwila, gdy możesz zrobić na spokojnie obiad 😉

mocni w duchu

4. PRACE PLASTYCZNE DLA DZIECI W DOMU

Siedzenie w domu może przynieść też wiele korzyści. Dzięki pracom plastycznym, które zaoferujemy naszym dzieciom, mogą się rozwinąć ich zdolności manualne. Kreatywna zabawa to także fajny sposób na spędzenie czasu razem i zacieśnienie więzi.

Możemy zrobić ZWIERZĘTA Z ROLEK PO PAPIERZE (link TUTAJ), zrobić PRZYBORNIK NA BIURKO (instrukcja TU), lub wykonać inne prace manualne (dużo propozycji pod TYM linkiem).

zwierzęta z rolek po papierze

5. NAUKA ZDALNA OD MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało poradnik pomagający usprawnić edukację w czasie zamknięcia szkół. Pod TYM linkiem znajdziecie wykaz stron polecanych przez MEN, które pomagają dzieciom przy zdalnej nauce. 

Z kolei TUTAJ propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi do pracy w domu z dziećmi w wieku szkolnym. 

6. NAUKA JĘZYKA OBCEGO POPRZEZ GRY I NIE TYLKO

W TYM poście znajdziecie nasze propozycje na naukę języka angielskiego poprzez zabawę. 

klinika dla pluszaków

7. PAKIET EDUKACYJNY NA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Pakiet edukacyjny na Światowy Dzień Wody (22 marca 2020) to materiały opracowane z myślą o warunkach, jakie towarzyszą edukacji domowej. Pakiet edukacyjny służy do przeprowadzenia lekcji na tematy przyrodnicze. Materiały, przygotowane przez ekspertów z fundacji WWF Polska, to gotowy pomysł na lekcję domową lub lekcję w szkole.

Tematy lekcji obejmują zagadnienia dotyczące Morza Bałtyckiego i jego zagrożonych mieszkańców – przede wszystkim fok i morświnów.

geberit

Wszystko znajdziecie na stronie www.geberit.pl/wwf. Są również dostępne w programie Librus w sekcji Librus Rodzina.

8. LEKCJE NA GITARZE LIVE

GRA NA GITARZE LIVE

A może by tak zachęcić dziecko do gry na jakimś instrumencie? Gitara to na pewno fajny pomysł. Moja Laura zaczęła naukę gry pół roku temu i już widać postępy.

Music & More wychodzi naprzeciw i organizuje lekcje gry na gitarze live na kanale YouTube (TUTAJ). 

Przykładową lekcje możecie zobaczyć poniżej. 

9. KIERMASZ KREATYWNY

To strona, na której znajdziecie kreatywne pomysły do zrealizowania z dziećmi. Kopalnia pomysłów, warto zerknąć (KLIK). 

kiermasz kreatywny

10. TORUŃSKIE OPOWIEŚCI. NA RATUNEK RODZICOM.

toruńskie opowieści

Toruńskie opowieści. Na ratunek rodzicom” to podróże w świat toruńskich legend. Przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. To spotkanie z animatorami Żywego Muzeum Piernika oraz Domu Legend Toruńskich. Porcja zabawy, trening wyobraźni, zdolności manualnych, a także spora dawka wiedzy dla dziecka – i nie tylko. To fajny sposób na spędzenie czasu w domu z maluchami.
Każdy odcinek „Toruńskich opowieści” składa się z zajmującego bajania, pobudzających koncentrację zabaw manualnych, chwili ruchu oraz relaksacji.

Całość dostępna jest na stronie: https://live.poczujtorun.pl/

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje, czy ciekawe wpisy to podzielcie się w komentarzach 🙂

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie 

 

 

Podziel się