Rodzinne gry to świetna rozrywka i sposób na przyjemne spędzenie czasu z dzieckiem. Skoro sytuacja nas zmusza do siedzenia w domu to chociaż niech ten czas będzie poświęcony na nabywanie nowych umiejętności. 

A takie są właśnie gry. Uczą spostrzegawczości, cierpliwości, a nieraz pomagają z pogodzeniem się z porażką. Te cechy z pewnością okażą się pomocne w późniejszym, dorosłym życiu.

Dzisiaj mam dla Was spis gier rodzinnych, które mamy w domu. Jest ich cała masa, gdyż uwielbiamy spędzać tak czas ze swoimi dziećmi. To nie jest zmarnowany czas. Dzięki graniu, tworzymy wspomnienia, doświaczamy pozytywnych emocji.  A co najważniejsze- robimy coś razem. 

Czas na…

RODZINNE GRY, KTÓRE POLECAMY

1. SUPER FARMER

SUPER FARMER

To nie przypadek, że gra Super farmer jest na pierwszym miejscu. Ostatnio gramy w nią przynajmniej raz dziennie, a bywa, że więcej 😀 Dla mojej 5 i 7 latki ta gra jest wyjątkowo emocjonująca. 

Na czym polega? jesteś  farmerem i hodujesz zwierzęta. Twoje stado wciąż rośnie. Musisz jednak uważać, bo okolicy grasują wilk i lis. Twoje zwierzęta mogą stać się dla nich cennym łupem. „Super Farmer” to gra, która uczy liczenia, przewidywania i planowania. Jej twórcą jest wybitny polski matematyk – profesor Karol Borsuk.

Gra w rozszerzonej wersji do kupienia TUTAJ

2. GRA PLANSZOWA BOOM BOOM

GRA RODZINNA

Boom Boom to gra, w której wszyscy grają równocześnie, zatem liczy się refleks. Gracze w tym samym czasie starają się skompletować zestawy kart. W tym celu wymieniają karty ze swoich stosów z czterema kartami na planszy. Gdy gracz skompletuje wszystkie karty ze stosu – dzwoni dzwonkiem. Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy skompletuje stos kart. 

Grę w nowej wersji Frozen II możecie znaleźć TUTAJ

3. DROGA DO NIEBA

DROGA DO NIEBA

Gra „Droga do nieba” i zapewniła nam miłe, rodzinne popołudnie. To gra której cel jest spójny z naszym życiem- dojście do nieba. Po drodze trzeba pokonać przeszkody, odpowiadać na pytania, a niekiedy wykonać zadanie. To świetny sposób na rodzinny, miły czas.

To już druga edycja gry i jest teraz w przedsprzedaży.

Z kodem: mamineskarby otrzymacie zniżkę 5% (niezależnie od zniżki na stronie) na zakup na stronie www.drogadonieba.com

4. GRA PLANSZOWA KLINIKA DLA PLUSZAKÓW

gra planszowa

Gra posiada dwie wersje: Na ratunek i Karuzela.

Na ratunek wykorzystując koło do kręcenia, a  gracze poruszają się na pierwsze możliwe pole we wskazanym kolorze. Wygrywa ten, kto najszybciej dojdzie do mety. Po drodze na graczy czekają specjalne pola, które mogą zarówno ułatwić jak i utrudnić dotarcie do mety. Karuzela- wykorzystując swoją pamięć, gracze starają się odnaleźć wszystkich bohaterów bajki. Po zakręceniu kołem gracz losuje dwa żetony z pośród tych ułożonych obok planszy. Jeżeli wylosował parę wskazaną na kole, może dołożyć jeden z tych żetonów do swojej puli przyjaciół, a drugi odłożyć na miejsce. Wygrywa gracz który jako pierwszy uzbiera całą czwórkę przyjaciół.

Grę można znaleźć TUTAJ

5. MISTAKOS EXTRA

mistakos

Mistakos to typowa gra zręcznościowa. Celem gry jest zdobycie jak najmniejszej liczby punktów karnych lub jak najszybsze pozbycie się krzesełek w danym kolorze w trakcie ustawiania z nich wspólnego stosu. 

Dostarcza wielu wrażeń, a przy tym śmiechu nie brakuje. 

Grę można kupić TU. 

6. RODZINNE GRY- MONOPOLY JUNIOR

gra rodzinna monopoly

Chyba nie ma takiej osoby, która nie kojarzy gry Monopoly. To fajny pomysł na spędzenie wolnego czasu, a przy okazji nauczenia dziecka liczenia i podstaw ekonomii. 

Gra Monopoly Junior jest uproszczona w stosunku do wersji dla dorosłych. Plansza jest zmniejszona, a każda nieruchomość posiada tylko 2 pola własności. Dodatkowo, nie istnieją karty nieruchomości – jeśli zakupimy dane pole, swoją własność oznaczamy żetonem, a czynsz jest równowartością ceny zakupu. Dodatkowo obowiązująca waluta ma tylko jeden nominał. Reszta elementów pozostaje niezmieniona.

Gra do zobaczenia TUTAJ

7. GRA PLANSZOWA- OBSERWUJESZ I ZNAJDUJESZ: KOLOROWE PIKTOGRAMY

GRY RODZINNE

Gra zapewnia dobrą zabawę, a jednocześnie sprzyja kształtowaniu koncentracji, spostrzegawczości i uważności. Na kartach znajduje się po 8 różnych kolorowych znaków i figur. Karty między sobą mają wspólny znak figurę, którą należy znaleźć i wskazać palcem na karcie ze stosu kart.

Celem gry jest odnalezienie wspólnego dla dwóch kart znaku. Przy każdorazowym starciu wygrywa ten gracz, który jako pierwszy wskaże wspólny dla dwóch kart znak. Gdy zdarzy się, jednoczesne wypowiedzenie słów, należy kartę przełożyć na koniec stosu kart.

Gra do kupienia TUTAJ.

8. CATAN

CATAN

To wieloosobowa gra planszowa pt. Osadnicy z Catanu, które jest ostatnim hitem u nas. 

Każdy z graczy reprezentuje tytułowych osadników zakładających kolonie na wcześniej niezamieszkanej wyspie Catan. Wyspa składa się z wyłożonych losowo na początku każdej gry heksagonalnych żetonów wyobrażających różne rodzaje terenu: las, pola uprawne, łąki, góry, wzgórza i pustynię. Na każdym polu umieszczony jest żeton z liczbą. Wyspę otacza morze, a na wybrzeżu znajdują się porty. Osady zakładane przez graczy dostarczają ich właścicielom surowców naturalnych, zależnie od przylegającego do nich terenu oraz od rzutu kośćmi w każdej turze. Surowce naturalne są używane do budowania dróg, rozbudowywania osad w miasta oraz nabywania kart rozwoju.

Gra dostępna TU.

9. GRA PLANSZOWA ABECADŁO, KLINIKA DLA PLUSZAKÓW

gra rodzinna abecadło

Abecadło to edukacyjna gra planszowa pomocna przy nauce języka polskiego. Pomaga w rozpoznawaniu pisowni literek, a także ćwiczeniu pamięci wzrokowej i spostrzegawczości.

Grę można znaleźć TU.

10. RODZINNE GRY – MEMO FROZEN

rodzinne gry memory

Gra Memo to typowa gra memory z ulubionymi postaciami z bajki. 

Takiego typu gry pomagają  rozwijać pamięć, wspomagają zmysł obserwacji i kojarzenia oraz zachęcają  do twórczej zabawy.

Grę można znaleźć TUTAJ

11. GRA ZRĘCZNOŚCIOWA – PIGGY POP

piggy pop gra rodzinna

Nie pękaj Prosiaczku! To typowa gra, która dostarcza rozrywkę, wiele przy niej śmiechu. Przy każdej rozgrywce możemy przekonać się ile hamburgerów prosiaczek jest w stanie zjeść. Każdy połknięty hamburger powoduje, że puchnie mu brzuch. Aż w końcu pękają mu spodnie. 

Grę można kupić TU.

12. GRA EDUKACYJNA- USE YOUR HEAD- KLINIKA DLA PLUSZAKÓW

gry rodzinne klinika dla pluszaków

To gra, która pomaga w nauce  języka angielskiego. Zestaw zawiera książkę i grę edukacyjną, dzięki której dziecko może utrwalić zdobytą wiedzę.

Grę można zobaczyć TUTAJ

13. GRY RODZINNE – DOBBLE I PEACH SNAPS

gra dobble

Zarówno Dobble, jak i Peach Snaps to gry, w których liczy się szybkość, spostrzegawczość i refleks.

Dobble- wystarczy spojrzeć na pierwszą kartę, którą trzyma się w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu oraz znaleźć na nich wspólny symbol. Następnie nazwać go i szybko pozbyć się swojej karty. I tak za każdym razem. Tylko szybko, bo przeciwnicy mogą Cię wyprzedzić. 

Peach Snaps- wygrywa ten, kto pozbędzie się wszystkich swoich kart i krzyknie : Snap!

W grze staramy się jak najszybciej dopasować kolor, rodzaj, bądź ilość elementów widoczną na kartach. W Peach Snap liczy się spostrzegawczość i refleks. Pierwszy z graczy, który wygra 3 rundy zostaje zwycięzcą gry.

Dobble znajdziesz TU, z kolei Peach Snaps TUTAJ.

14. GRA EDUKACYJNA- 1000 PYTAŃ

1000 pytań gry rodzinne

To cały zestaw gier, który uczy liter, kolorów, kształtów oraz liczenia. 

Gdy tylko dziecko udzieli prawidłowej odpowiedzi, długopis podświetli się i nagrodzi je wesołymi okrzykami.

Gra dostępna TUTAJ

15.  GRA POMOCNE RĄCZKI, KLINIKA DLA PLUSZAKÓW

KLINIKA DLA PLUSZAKÓW GRA

Edukacyjna gra planszowa dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pozwala udoskonalać umiejętności manualne. W trakcie gry dzieci poprzez wykonywanie zadań muszą wykazać się również sprawnością ruchową.

Grę można nabyć TU

16. GRY RODZINNE – PEŁNY KURNIK ORAZ KRÓLIK W OGRODZIE

gra rodzinna pelny kurnik

Gra „Pełny kurnik” to fajna zabawa dla całej rodziny. Gracze zbierają jaja, hodują kurczaki i kury oraz starają się bronić je przed ptasią grypą i przebiegłym lisem.

Z kolei „Królik w ogrodzie” to rozgrywka dla dwóch osób. Pewien roztargniony ogrodnik posadził w ogrodzie marchewkę i dynię. Do ogrodu zakradł się królik i pod grządkami kopie tunel. Ogrodnik chce szybko zebrać plony, a królik najeść się marchewki. Zatem, gdy się spotkają będą sobie płatać figle, blokując możliwość ruchu. Kto z nich szybciej zbierze warzywa, ten wygrywa.

Pełny kurnik do kupienia na TEJ stronie, z kolei Królik w ogrodzie TUTAJ

17. TWISTER

TWISTER GRY RODZINNE

Gra Twister jest chyba wszystkim dobrze znana. To gra, która potrafi rozruszać całą rodzinę. Można sprawdzić który członek rodziny cieszy się najlepszą formą.

Do nabycia na TEJ stronie.

18. GRY RODZINNE – 50 GAMES I ZESTAW NAJWSPANIALSZYCH GIER Z CAŁEGO ŚWIATA

gry rodzinne

Oba zestawy gier dają wiele możliwości i są przydatne, szczególnie, gdy dzieci rosną. Można w nie grać na każdym etapie życia. 

W skład 50 gier wchodzą klasyczne gry planszowe, takie jak Szachy, Warcaby czy Młynek. Są też pozycje gier karcianych z ulubionymi bohaterami z bajek. 

Z kolei „Najlepsze gry z całego świata” zawierają Szachy, Warcaby, Domino, Młynek, Chińczyk, Węże i Drabiny, Tryktrak, Trymla, Bierki oraz karty do gry do gry idealne do tradycyjnych gier karcianych takich jak Remik.

Zapakowane są w poręczną walizkę, która pozwala na zabranie ze sobą wszędzie. 

Zestaw 50 gier do kupienia TUTAJ, z kolej drugie zestaw dostaniecie TU

19. GRY RODZINNE- DZIECI KONTRA RODZICE

gry rodzinne
Na koniec propozycja dynamicznej gry rodzinnej, w której dzieci i rodzice odpowiadają na wiele zabawnych pytań dotyczących ich codziennego życia. „Dzieci kontra rodzice” to kilka serii. W wolnej chwili warto zagrać ze swoim dzieckiem i zobaczyć świat jego oczami. 
Do kupienia TUTAJ
Uff, to już koniec naszego rankingu. Jeśli masz jakieś ciekawe gry, które polecasz to daj znać w komentarzu.
Gdybyście szukali typowych gier edukacyjnych dla starszych dzieci (7+) to TEN wpis jest dla Was. 
A jeśli szukacie innych atrakcji dla dzieci to koniecznie wejdźcie na nasze wpisy, w których pokazujemy jak można spędzić kreatywnie czas z maluchem. Wpisy znajdziesz TU

JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie 

 

Podziel się