Czy czasem nie masz wrażenia, że pandemia spowodowała, iż znacznie mniej się ruszasz? Jest mniej możliwości zorganizowanego spędzenia wolnego czasu i siłą rzeczy więcej siedzimy w domu. 

Jednak w domu nie musimy tylko „siedzieć”. Warto już teraz zadbać o sylwetkę przed latem. A nie obudzić się za pięć dwunasta- gdy już niewiele da się zrobić. 

Tak naprawdę nawet w domu można wiele zdziałać. Wystarczy tylko chcieć. 

ODSTAW WYMÓWKI NA BOK

fitness mama i córka

A takie zawsze się znajdą. Mogę wyciągać wymówki jak z rękawa- nie ma czasu,  a od kiedy jesteśmy na edukacji domowej to dzieci są często obok. Więc niby jak? 

Najlepiej RAZEM. Gdy zaangażujemy całą rodzinę to zyskamy dodatkową motywację. Ponadto dzięki wspólnym ćwiczeniom mama-córka zacieśniają się więzi. Dzielenie pasji sprawia, że stajemy się dla siebie jeszcze bliżsi. Dodatkowy plus jest taki, że dzieci się zmęczą i jest szansa, że szybciej pójdą spać. Głupio by było nie skorzystać, prawa? 

Skoro już wiemy jak wiele korzyści może przynieść wspólny wysiłek to jeszcze kilka słów o tym, co może się nam przydać  w trakcie. 

ĆWICZENIA DLA MAMY I CÓRKI- PRZYDATNE GADŻETY

Niekiedy zaciekawione dziecko chętnie dołącza do ćwiczącej mamy. Jednak nieraz trzeba je trochę zachęcić. Co może się przydać?

1) STRÓJ DO ĆWICZEŃ

Jako mama dziewczynek dobrze wiem, jak sam strój może zachęcić do aktywności. Jeśli ubranie jest wygodne i w kolorach, które preferują moje córki to chętnie noszą dany strój. Ja sama lubię wyglądać „profesjonalnie”, gdy się za coś zabieram, więc leginsy i specjalny T-shirt z pewnością się przydają.

pepco fitness

mama i córka ćwiczenia

Gdzie można znaleźć stroje do ćwiczeń dla mamy i córki? W tej chwili Pepco oferuje za 20 zł T-shirt lub legginsy dla dorosłych, z kolei za 15 zł dla dzieci (w rozmiarach 134-164cm). Prawda, że cena jest bardzo przystępna? Z kolei same ubrania są bardzo wygodne i co najważniejsze- posiadają kolorowe wstawki. 

Prawda, że we trzy wyglądamy bardzo profesjonalnie? 🙂

Ale nie tylko strój może okazać się pomocny. 

2) BUTELKA NA WODĘ

Jak wiadomo- w trakcie ćwiczeń nieraz chce się pić i bardzo ważne jest nawadnianie organizmu. Zatem butelka na wodę przyda się z pewnością. A kiedy jest „specjalna” do ćwiczeń to zupełnie inaczej się z niej pije. Warto o to zadbać, gdy chcemy zachęcić dziecko do wspólnych ćwiczeń. 

butelka na wodę pepco

W  ofercie Pepco możecie kupić taką butelkę o pojemności 680ml za jedyne 8 zł. Wygodnie się z niej pije, a na dodatek ma wkład, dzięki czemu można do wody wrzucić dowolne owoce, albo kostki lodu, by schłodzić napój. 

3) HANTLE

HANTLE DO ĆWICZEŃ

Hantle sprawdzą się przy ćwiczeniach z równowagą. Są też ciekawym gadżetem, który spodobał się moim córkom i dzięki temu chętniej z nich korzystały.  W Pepco dostaniecie 1 kg hantle w cenie 10 zł/ sztuka. 

Ponadto w ofercie Pepco dostępnej od 28.01 znajdziecie również sportowe buty, czy torby. 

Cała oferta TUTAJ

Czas na propozycję ćwiczeń 🙂

ĆWICZENIA DLA MAMY I CÓRKI

1) ROZCIĄGANIE- NOGI

ćwiczenia mama i córka

Pozycja – w  klęku na jednym kolanie. Drugą noga zostaje z przodu, zginamy ją w kolanie. Wyprostowujemy tułów i utrzymujemy proste plecy- ręce trzymamy na bokach. Pozostajemy w tej pozycji ok. 20 sekund. Następnie powtarzamy ćwiczenie z drugą nogą.

2) ROZCIĄGANIE- PLECY

ĆWICZENIA NA ROZCIĄGANIE

Stajemy w pozycji wyprostowanej, nogi na szerokość bioder, kolana delikatnie ugięte. Lewa ręka na biodrze, z kolei prawą unosimy prosto do góry. Wykonujemy skłon tułowia do boku w lewą stronę i zostajemy w tym ruchu przez ok. 20 sekund. Przy skłonie wykonujemy wydech. Wracając do pozycji wyprostowanej – wdech. Wykonujemy 5 ruchów na każdą stronę.

mama i córka ćwiczymy

3) ĆWICZENIA NA RÓWNOWAGĘ

ĆWICZENIA z mamą

Pozycja stojąca, proste plecy, łopatki ściągnięte, ręce złączone nad głową, łokcie szeroko otwarte. Delikatnie napięty brzuch, stopa prawa opięta o bok lewej nogi. Zostajemy w tej pozycji przez ok. 10 sekund. Wykonujemy 5 ruchów na każdą stronę.

Poźniej możemy nieco zmodyfikować ćwiczenie i dołączyć hantle. 

To tylko kilka ćwiczeń ale tak naprawdę to ogranicza nas tylko wyobraźnia. 

mama i córka fitness

Pamiętajmy jednak, że same ćwiczenia to ma być radosny czas dla dziecka, bez niepotrzebnych spięć. Warto włączyć muzykę i dać maluchom wolną rękę. Niech czerpią radość ze wspólnych chwil.

mama i córki

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

Podziel się