9 lat to już taki wiek, w którym dziecko ma raczej wyrobioną opinię na wiele tematów. Co jednak kupić dziewięciolatce na urodziny? Wybór jest ogromny, ale jeśli prezent urodzinowy ma być wartościowy (niekoniecznie drogi) to dobrze gdyby był przemyślany. 

Dzisiaj mam dla Was propozycję kilku prezentów na urodziny dla 9-latki. Takie, które się u nas sprawdziły. A wiem, co mówię- niedawno moja starsza córka skończyła właśnie 9 lat. 

INSTRUMENT MUZYCZNY

Dlaczego akurat instrument muzyczny? Ponieważ dziecko w tym wieku potrafi już szczerze powiedzieć czym się interesuje. A instrument to prezent, który dodatkowo może rozbudzić pasję w młodym człowieku. U nas padło na keyborad, ponieważ Laura widziała takie organy u swojej kuzynki i z chęcią próbowała na nich swoich sił. 

prezent urodzinowy

 

Warto porozmawiać z solenizantką o tym czy interesuje ją gra na jakimś instrumencie. A wtedy wystarczy pójść za ciosem. 

KLOCKI LEGO

KLOCKI LEGO

Klocki Lego to już długotrwała pasja moich córek. Potrafią godzinami układać budowle, tworzyć historie. A jedną z ulubionych serii mojej dziewięciolatki jest Lego Friends. 

Lego prezent urodzinowy

Jeśli chodzi o zestawy to zdecydowanie jest w czym wybierać. Największy wybór klocków Lego znajdziecie na stronie Ceneo- klocki Lego.

PLAYMOBIL

Playmobil to klocki, które zostały dość niedawno odkryte przez moją córkę. Jak się okazało- większość dziewczynek w wieku Laury kolekcjonuje zestawy Playmobil, więc i ona zapragnęła mieć je u siebie. 

U nas dziewczyny „chorują” na zestawy z końmi. A takich Playmobil jest wiele- począwszy od ogromnej stadniny dla koni, po pojedyncze kucyki. 

playmobil prezent

BARBIEBarbie konie

Ostatnio też do łask wróciły lalki Barbie, ale tylko te, które w zestawie posiadają zwierzęta, w szczególności konie. To chyba taki etap w 9-letnim życiu Laury i zainteresowanie jeździectwem, które rozszerza się na zabawę w domu.

Inne ciekawe zabawki dla dziewczynek znajdziecie poniżej. 

> ZABAWKI DLA DZIEWCZYNEK <<

 

KSIĄŻKI

biuro detektywistyczne Lassego i Mai

Książka to zawsze dobra opcja prezentowa- o ile nasza solenizantka lubi czytać 🙂

Jakie książki możemy polecić dla dziewięciolatki? Laura przepada za serią „Nela Mała Reporterka” oraz detektywistycznymi pozycjami- takimi, jak choćby „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. 

Książka to prezent na dłużej, może zostać na lata i do niej wracać. Jeśli Wasze dziecko lubi zaglądać do książek to warto to zainteresowanie pielęgnować. 

 

 GRY PLANSZOWE

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magda Jasińska (@mamine.skarby)


Dlaczego akurat gry planszowe? Bo sprawdzają się jako rodzinna rozrywka oraz mogą posłużyć na dłużej.U nas ostatnio na topie jest gra „Wsiąść do pociągu”. Uczy ona logicznego myślenia, planowania trasy i podzielności uwagi. Na dodatek ma kilka dodatków, czyli można zbierać całe serie. My mamy wersję podstawową- Europa oraz dodatek- Polska.

Jakie jeszcze gry polecamy w prezencie? 

Scrabble, bądź też Monopoly dzięki którym młody człowiek może szlifować swoje umiejętności polonistyczne i matematyczne- uczy się wartości pieniądza, sztuki wydawania reszty.

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje prezentowe to koniecznie dajcie znać w komentarzach 🙂

 

 

Podziel się