Prezent na Pierwszą Komunię Świętą- taki wpis we wrześniu? Pewnie trochę osób zadało sobie to pytanie 🙂 A ja z kolei dostaję wiele zapytań na ten temat, bo z racji koronawirusa termin Pierwszej Komunii Świętej uległ zmianie. 

I tak – duża część wydarzeń pierwszokomunijnych odbędzie się w październiku. Jednak temat jest uniwersalny, bo chyba każdy kto jest zaproszony na Pierwszą Komunię to zastanawia się nad prezentem. 

Mam wrażenie, że powoli to prezent zaczyna mieć większe znaczenie, niż samo przyjęcie ciała Chrystusa po raz pierwszy. Jednak to wszystko zależy od nas- dorosłych jakie wartości przekażemy dziecku. Ja jestem zwolenniczką tego, by na pierwszym miejscu było samo wydarzenie. 

Dlatego też w tym wpisie raczej nie znajdziecie quadów, komórek, czy laptopów. Ale to tylko moje prywatne zdanie za tym stoi. Jeśli ciekawi jesteście co jest na mojej liście topowych prezentów to zapraszam.

1. PREZENT NA PIERWSZĄ KOMUNIĘ – RÓŻANIEC NA RĘKĘ

PREZENT NA PIERWSZĄ KOMUNIĘ

Różaniec na rękę to jak dla mnie idealny prezent komunijny- ja swój różaniec mam cały czas na ręce, a moja Laura dopytuje się kiedy będzie miała swój.

różaniec na rękę

Oczywiście wybór wśród takich różańców jest spory, jednak warto zadbać o to, by był on wykonany ze srebra, lub ze złota (chodzi o łączenia), by mógł dłużej posłużyć nowemu właścicielowi. 

A tak się prezentuje mój różaniec od Trust 24.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magda Jasińska (@mamine.skarby)

2. PREZENT NA PIERWSZĄ KOMUNIĘ – MEDALIK / KRZYŻYK

PIERWSZA KOMUNIA

Sama pamiętam jak na swoją Komunię Świętą dostałam pierwszy złoty medalik z Matką Boską. Do tego piękne złote kolczyki. Dla dziewczynki to był wyjątkowy prezent. Jednocześnie nawiązywał do wydarzenia. Taki prezent to pamiątka na lata, tym bardziej, że z czasem raczej nie traci na wartości. 

pierwsza komunia prezent

Zarówno różańce, jak i medaliki, czy krzyżyki znajdziecie na stronie Ceneo- TUTAJ

3. PREZENT NA PIERWSZĄ KOMUNIĘ- KOLCZYKI

Taki prezent spodoba się z pewnością dziewczynkom. Moje córki nie mają jeszcze dziurek w uszach, ale jak tylko będą chciały to w okolicach Pierwszej Komunii przekłujemy uszy. Dzięki czemu będą mogły nosić codziennie pierwszokomunijną pamiątkę. Powyższe kolczyki znajdziecie na TEJ stronie. 

4. PREZENT NA PIERWSZĄ KOMUNIĘ – SMARTWATCH

smartwatch

 

Dlaczego smartwach? Bo zegarek to w ogóle dobry pomysł na prezent- dziecko uczy się punktualności oraz nabiera świadomości tego, jak mija czas. Smartwatch ma jeszcze jedną funkcję, dzięki której skutecznie może zastąpić smartphona- można z niego dzwonić, czy też pisać wiadomości. Jak dla mnie posiadanie telefonu w wieku 10 lat to zdecydowanie za wcześnie, jeśli jednak chodzi o smartwatcha to sama zauważyłam jak bardzo przydatne może być takie urządzenie. 

Laura ma już swojego smartwatcha (zdjęcie poniżej). Wybór tego typu zegarków jest ogromny, co możecie zobaczyć na stronie Ceneo

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magda Jasińska (@mamine.skarby)

Jaki jeszcze prezent byłby odpowiedni? Jestem też za takimi upominkami, które mogą rozwinąć dziecko. Jak choćby sprzęty sportowe typu rower, hulajnoga, karnet na jazdę konną, czy inne. 

To są moje propozycje, co o tym sądzicie? Napiszcie w komentarzu 🙂

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie 

Podziel się