Mikołajki tuż, tuż. Czas na nasze propozycje prezentowe. 

U nas tradycyjnie to będą drobne prezenty, które można z łatwością włożyć do buta. Nie jestem za tym, by były to duże zestawy prezentowe- w końcu w niedługim czasie będziemy świętować Boże Narodzenie.

Jeśli jesteście ciekawi jakie są nasze propozycje to koniecznie zerknijcie- starałam się, by były to nie tylko małe prezenty, ale i praktyczne.

1. KSIĄŻKI

KSIĄŻKI MIKOŁAJKI

Uważam, że książka to dobry pomysł dla dziecka w każdym wieku. W naszym rankingu  specjalnie znalazły się książki dla różnych grup wiekowych. Wszystkie o tematyce związanej ze zbliżającymi się świętami. 

1.„Święta na świecie” Sofie Maria Brand 

To nie jest przypadek, że akurat ta książka znajduje się na pierwszym miejscu. To bogato ilustrowana książka, która pokazuje jak święta Bożego Narodzenia są obchodzone w innych krajach. Dziecko może dowiedzieć się jak bardzo zróżnicowane są tradycje w innych państwach. Oprócz tego poznać takie ciekawostki, jak choćby to, że na Hawajach Mikołaj nazywa się Kanakaloka i przybywa …kajakiem ciągniętym przez delfiny 🙂

mikołajki książka

Książka dostępna TU.

2. „Boże Narodzenie w Bullerbyn”Astrid Lindgren

Dzieci z Bullerbyn to jedni z ulubionych bohaterów moich córek. Ich przygody są nietuzinkowe. Tym razem wszyscy pomagają w przygotowaniach do świąt. Jest wybór choinki i wieczorne kolędowanie. 

Lektura nadaje się dla dzieci już od 4 roku życia. 

Książkę znajdziecie TUTAJ

3. „Musierowicz na Gwiazdkę” Małgorzata Musierowicz

Tym razem propozycja dla starszych dzieci. Myślę, że spokojnie 12 lat wzwyż 🙂

To gawęda o świętach, aniołach, piernikach i śmiesznych zdarzeniach z życia autorki, o prezentach, bigosie, o życiu i miłości.

Książka do kupienia na TEJ stronie. 

4. „Basia i Boże Narodzenie” Zofia Stanecka

Nie wiem, czy jest osoba, która nie kojarzy Basi- bystrej dziewczynki, która ma niesamowite przygody. Jest o niej cała seria książek, powstały też bajki. 

Okres przed Świętami dla Basi obfituje w zdarzenia. Mama łamie sobie rękę, a lekarz zabrania jej cokolwiek robić. I co teraz? Całe Święta stoją pod znakiem zapytania. 

„Basię” można nabyć TUTAJ

5. „8+2 i pierwsze święta”  Anne-Cath Vestly

To trzeci z dziewięciu tomów serii o przygodach przemiłej rodziny: mamy, taty, ośmiorga dzieci i babci (oraz psa, pięciu kur i ciężarówki).

Zbliżają się pierwsze święta w domku w lesie… Kto znajdzie migdał w świątecznej kaszy?  Dlaczego babcia boi się telefonu? Po co wiewiórce czapka z pomponem? Gdzie pod nieobecność rodziny zniknęły kury i gdzie się podziali sąsiedzi, którzy mieli się nimi opiekować? O tym wszystkim dowiecie się w tej części przygód. 

Książkę możecie znaleźć TU

6. Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony”  Wieslander Jujja

Historia dla dzieci już od 3 roku życia. 

Czy Pan Wrona naprawdę musi sam sobie zrobić prezent pod choinkę, czy też znajdzie się ktoś, kto będzie o nim pamiętał w Wigilię? Ta książka jest pełna ciepła i ma mnóstwo niespodzianek dla spostrzegawczych. 

Książka do nabycia TUTAJ.

2. GRY

gdy

Gry, podobnie jak książki to dobry pomysł na prezent mikołajkowy. Gry mogą przyczynić się do spędzenia wspólnego, rodzinnego czasu. 

Dzisiaj chcę Wam pokazać dwie gry rodzinne, które są u nas fenomenem. 

Activity Junior

actvity junior

Activity Junior jest polecane od 8 roku, bo dziecko musi umieć już czytać 🙂 To gra typu kalambury. Uczestnik ma za zadanie przeczytać z kartki nazwę, a potem narysować, pokazać, bądź opowiedzieć o danej rzeczy. I to wszystko zanim upłynie czas mierzony klepsydrą. To świetna zabawa dla całej rodziny. 

Gra dostępna TUTAJ.

Wsiąść do pociągu

stół ogrodowy

To gra strategiczna, która z pewnością wciąga 🙂

Uczy ona logicznego myślenia, planowania trasy i podzielności uwagi. Ponadto ma kilka dodatków, czyli można zbierać całe serie. My mamy wersję podstawową- Europa oraz dodatek- Polska.

Grę można zobaczyć TU

3. KALENDARZE ADWENTOWE

KALENDARZ ADWENTOWY LEGO

Dlaczego kalendarz adwentowy? Bo na rynku jest już ogromny wybór jeśli chodzi o kalendarze i myślę, że każde dziecko może znaleźć swojego bohatera. Co prawda kalendarz adwentowy jest przeznaczony już od początku adwentu, jednak myślę, że odkrywanie małych upominków sprawi maluchom równie dużo radości w Mikołajki. 

 

1. Kalendarz adwentowy Lego Friends

2. Kalendarz adwentowy Playmobil Heidi, Kalendarz Adwentowy pracownia Świętego Mikołaja

3. Kalendarz adwentowy Psi Patrol

4. Kalendarz adwentowy Horse Club

5. Kalendarz adwentowy Świnka Peppa

6. Kalendarz adwentowy dinozaury

 

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam Wam w wyborze prezentu mikołajkowego dla dziecka. Dajcie znać w komentarzach jakie są Wasze propozycje 🙂


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

Podziel się