Nie przepadam za odkurzaniem, a jeszcze bardziej nie lubię brudnych podłóg. W związku z tym trzeba było pójść na kompromis. 

Jak on wyglądał? Odkurzałam podłogę co drugi dzień, choć pewnie przydałoby się codziennie 🙂 Czasem ktoś mnie zastępował w tej jakże wzniosłej funkcji, jednak najczęściej ten zaszczyt- odkurzania mieszkania przypadał mi w udziale. I jeśli mówimy o naszym poprzednim miejscu zamieszkania- 40 metrowym dwupokojowym mieszkaniu to jeszcze to jakoś szło. Po przeprowadzce powierzchnia do sprzątania się zwiększyła, na dodatek przygarnęliśmy dwa koty, zatem… Miłości w naszym domu nie brakuje, podobnie jak sierści. A co do sierści to mamy jej kłęby.

Dowód zbrodni numer 1 i 2…

I to dowody pochodzące tylko o jednego zwierzaka. Chyba, nie muszę wspominać jak wygląda reszta domu. Do tego jasne podłogi, więc zbyt wiele nie da się ukryć.

Ale do sedna!

CZY WARTO ZAMIENIĆ ZWYKŁY ODKURZACZ NA ROBOJET X-ONE?

Ja bym się nad tym pytaniem długo nie zastanawiała. Co mnie powstrzymywało? Wydatek. Po przeprowadzce nie brakowało nam wydatków i zawsze znalazło się coś ważniejszego do kupienia- a to łóżko do sypialni, a to szafki do kuchni. W sumie to warto je mieć.

Przyszedł czas na robota sprzątającego. Czy to jednak nie fanaberia? Jeżeli fanaberią nazwalibyśmy ułatwianie sobie życia to tak. Pewnie dałoby radę przetrwać bez, ale jak już go mamy to za bardzo sobie tego nie wyobrażam. I wyobrażać nie chcę.

A koszty? Zakup RoboJet X-One to wydatek rzędu do 2 tyś. Z tymże to praktycznie najlepszy zakup, mając do porównania konkurencyjne modele (KLIK) w podobnym zakresie cenowym.

robojet

Wiem, że czekacie na bardziej szczegółowe informacje, bo odkąd pokazałam na Instastory, że będziemy testować nowe urządzenie to pojawiły się pytania odnośnie tego, czy warto zainwestować w tego typu sprzęt. Zatem czas na kilka faktów. 

JAKIE SĄ CECHY CHARAKTERYSTYCZNE ROBOJET X-ONE?

RoboJet X-One posługuje się technologią Laser360° Pro. Dzięki niej robot tworzy dokładnie odwzorowaną mapę powierzchni do sprzątania. Jest ona zapisywana i dostępna w aplikacji mobilnej. 

robojet x-one

W aplikacji można również ustawić tzw. wirtualną ścianę, dzięki której robot sprzątający nie będzie się przekraczać ustawionej linii. Podobnie jest z wyznaczaniem i ograniczaniem stref sprzątania – to wszystko można uzyskać w aplikacji mobilnej. 

Czy jednak X-One skutecznie czyści powierzchnię? Jego siła ssania jest na poziomie aż do 2500 Pa, a dodatkowo posiada tryb Turbo, który pozwala wejść na najwyższy poziom mocy, dzięki któremu skutecznie pozbędziemy się kurzu z dywanu.

robojet x-one

Czy to oznacza, że lepiej zostawiać włączony robot, gdy wychodzimy z domu, by nie musieć się przekrzykiwać w trakcie jego pracy? Mimo wysokiej mocy ssania poziom głośności w trybie standard nie przekracza 55dB. Zatem spokojnie możemy się ze sobą komunikować, gdy robot wykonuje swoją pracę. 

robojet

JAK ROBOJET X-ONE RADZI SOBIE Z PRZESZKODAMI?

Inteligentne czujniki zapewniają orientację w przestrzeni, dlatego odkurzacz skutecznie omija przeszkody. Zatem nie trzeba specjalnie „sprzątać” powierzchni, gdy mamy zamiar włączyć RoboJet X-One. 

robojet

Robot dobrze sobie radzi z jeżdżeniem pod stołem, między nogami krzeseł, czy też pod szafkami w kuchni. 

robojet x-one

Nad tymi ostatnimi- szafkami w kuchni zastanawiałam się najbardziej. Jednakże RoboJet X-One ma tylko 9,5 cm wysokości zatem swobodnie mieści się w zakamarkach kuchennych. 

NA CO WARTO UWAŻAĆ?

Robot dokładnie sprząta i jest w stanie przesunąć mniejsze przedmioty- u nas nagminnie zmienia położenie misek z jedzeniem dla kotów. Z kolei rozsypaną suchą karmę wciąga bez problemu. Należy jednak uważać na leżące na podłodze kable- robot zazwyczaj sygnalizuje jak się jakiś zaplącze. Dlatego lepiej wziąć wszelkie kable z podłogi. 

robojet

CZY ROBOJET X-ONE JEST PRZYJAZNY DLA ZWIERZĄT?

Nie wiem, czy dla wszystkich zwierząt, ale z pewnością dla kotów jest 🙂

Ale to nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Emma i Mia z początku podejrzliwie patrzyły na nowego lokatora. Potrzebowały czasu, by się oswoić ze sprzętem. 

robojet x-one

2 miesiące później- potrafią nawet zasnąć przy włączonym sprzęcie. A z przesunięciem śpiącego kota RoboJetowi X-One nie idzie łatwo 🙂

robojet

Jedno trzeba przyznać- odkąd mamy robota sprzątającego to zdecydowanie mniej jest u nas sierści, przynajmniej na podłodze. Jeśli mówimy o ubraniach to już zupełnie inna historia :D.

ROBOJET X-ONE TO NIE TYLKO ODKURZACZ

To 2 roboty w jednym- nie tylko odkurza, ale również ma funkcję mopowania powierzchni. Posiada do tego specjalne pojemniki- jeden na kurz (600 ml), który służy do odkurzania, oraz hybrydowy pojemnik na wodę (360 ml) i kurz (300 ml), gdy odbywa się odkurzanie i mycie podłóg jednocześnie.

robojet x-one

A 3 stopniowa regulacja intensywności mopowania dozuje ilość użytej wody, dostosowując czyszczenie do rodzaju podłóg i stopnia zabrudzenia. Wszystko z poziomu aplikacji. 

robojet

To bardzo wygodne rozwiązanie. 

CZAS NA NIESPODZIANKĘ

robojet

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem robota RoboJet  to mam dla Was dobrą wiadomość. Z kodem  MAMINE_SKARBY  otrzymacie 10% zniżki na zakup na stronie robojet.pl

Kod jest ważny do 28.06.2021 r. 

 

P.S. Nie jest to wpis sponsorowany. Artykuł zawiera jednak link afiljacyjny- oznacza to, że jeśli zrobisz zakupy z mojej rekomendacji, ja otrzymam drobną prowizję. 

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

Podziel się