Lila skończyła 15 miesięcy. Charakterek się kształtuje. Obserwuje starszą siostrę i już ma swoje ulubione zachowania- w celu wymuszania. Otóż to- cwaniara szybko się uczy, a Laura to najlepsza nauczycielka ever. Maślane oczka, pokazywanie czego chce, a gdy nie dostanie to jest też stękanie.

Już widzę co mnie czeka- powtórka z rozrywki. Przerabiałam to już z Laurą. Usłyszała słowo „nie” i płacz nie z tej ziemi. Afera goniła aferę, bo przecież mówić jeszcze nie umiała, a jakoś niezadowolenie musiała pokazać. Zatem pokazywała… Głośno i wyraźnie.

Do tego dochodzi uciekanie. Ciekawość świata zwycięża. Poziom ignorancji na wołania matki niebywale podwyższony. Obejrzy się na rodzicielkę, pośle zadziorny uśmieszek i biegnie co sił w nogach… W PRZECIWNĄ STRONĘ.

Wychowanie małego człowieka to nie lada sztuka. Do tego hektolitry melisy, kawy i jeszcze… POMOCNIKA tylko trzeba. Kogoś kto odwróci uwagę Lilki, ukoi, gdy zmęczenie się zbliża, a kilometry w aucie dłużą niemiłosiernie. A matka nie ma już jak podgłośnić radia, bo przecież już jest na maks, a tu dalej coś słychać z tyłu.

Tym razem jednak słychać było śmiech…

DSC_0204nowyPatrzę do tyłu- normalka, wyrywają sobie zabawki. Dokładnie trzymają motylka za skrzydełko i ciągną- Lila w jedną, a Laura w drugą stronę. A motyl przy tym szeleści. Tak mało brakuje do szczęścia- myślę sobie. Po czym słyszę z ust starszej córy: „Lila Ty masz Laleczkę, a ja wezmę motylka”. Miód na moje serce.. Można? Można 🙂 Liluszka ogląda lalę i wiem, że już Laurze ją nie odda.

DSC_0207nowyDSC_0211nowy

To moja tajna broń- zabawki Lamaze. Lalka Emilka skutecznie odwraca uwagę Lili- szeleści, ma grzechotkę, a przy ząbkowaniu niezastąpiony jest również załączony gryzak. Podróże nie są już takie straszne. DSC_0139nowy DSC_0151nowy DSC_0182nowyA spacerki? Sami zobaczcie na Instagramie ( @malibohaterowie ) jak można spędzać miło czas z zabawkami Lamaze.

DSC_0234nowy DSC_0236nowyDSC_0233nowy

Tak oto udaje się nam wywołać pozytywne emocje, zamiast tych negatywnych.

DSC_0240nowyDSC_0268 nowyDSC_0260nowy

A co do zabierania sobie zabawek. No cóż… Nadal się z tym zmagamy 😉DSC_0331nowyDSC_0329nowy

A Wy macie jakiś swoich sprzymierzeńców w walce z huśtawką nastrojów u maluchów? Podzielcie się z nami 🙂

DSC_0299nowy

Podziel się