Znajomość języków obcych nie tylko ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie, ale jest niejednokrotnie niezbędna w dorosłym, zawodowym życiu.

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim to już nie przywilej, a raczej konieczność. Jak wiadomo- mały człowiek znacznie szybciej przyswaja nowe informacje, dlatego też tak istotne jest, by już od najmłodszych lat zachęcać dziecko do nauki tego języka.

W jaki sposób tego dokonać?

REGULARNY KONTAKT Z JĘZYKIEM

Sami możemy zadbać o to, by nasz maluch oswajał się z obcym językiem. Świetnym sposobem jest puszczanie bajek w języku angielskim, czy też piosenek. One łatwo wpadają w ucho i zanim się obejrzymy nasze dziecko zacznie podśpiewywać łamaną angielszczyzną całe zwrotki piosenek.

Fajną bajką, która uczy zwrotów w języku angielskim i za którą przepadają moje dziewczyny jest „Dora poznaje świat”.

Albo „Wallykazam” 🙂

NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ

Na rynku jest cała masa gier, które bazują na odkrywaniu nowych angielskich słówek. Warto poświęcić godzinę w ciągu dnia, by zagrać z pociechą i dzięki zabawie pomóc jej przyswoić wiedzę.

U nas ostatnio hitem stała się gra Disney English- „Use your head”, która wspomaga naukę kolorów, liczenia oraz nazywania części ciała.

MOTYWOWANIE

Istotne jest byśmy jako rodzice skutecznie motywowali swoje dziecko, a nie zniechęcali je. Ciągłe poprawianie i wytykanie błędów nie służy chęci odkrywania zawiłości obcego języka.

Nasze wsparcie jest potrzebne- wzmacniaj swoje dziecko pozytywnie. A najlepiej świecić przykładem, czyli samemu pokazuj, że używasz języka obcego. Śpiewaj po angielsku, a jak masz możliwość to wyjeżdżaj z nim zagranicę i tam pokazuj jak wykorzystujesz znajomość języków obcych.

Zawsze też możesz zapisać malucha na kurs językowy (choćby taki, o którym była mowa w TYM poście) i po zajęciach poświęcić chwilę, by dowiedzieć się ile Twoje dziecko przyswoiło.

Dla mnie jako rodzica najważniejsze jest to, że moja córka może czerpać radość z nauki.

Pamiętajmy ponad wszystko:

Nic na siłę

W końcu to ma być przede wszystkim ZABAWA, a nauka przy okazji 🙂

Podziel się