Wiecie, co jest lepsze od wschodu słońca? Nawet od lodów czekoladowych z polewą truskawkową? A może nawet lepsze od ciepłej kawy i chwili ciszy? Co ja piszę… Nie może. Wiem to na pewno!

Czynienie dobra jest lekiem na wszystkie nasze bolączki. To jest taka czynność, której skutki odczuwamy na długo po tym, jak się już dokona. Jak to? Możesz zapytać.

Pozwól, że Ci udowodnię.

MASZ WPŁYW NA WIĘCEJ RZECZY, NIŻ CI SIĘ WYDAJE

Nieraz nam się w życiu coś nie uda, często potrafimy się zadręczać. Psioczyć, czy też narzekać. Tymczasem prawda jest taka, że nie jesteśmy tacy źli. Tylko dobieramy złą perspektywę.

Albo zwyczajnie nam się nie chce. Ale na nasze szczęście- da się nad tym pracować. Wystarczy uwierzyć, że każda jednostka może zmienić świat. Nie wierzysz?

Nieraz patrzyłam na kolosalne sumy, które należy wpłacić na leczenie dziecka, by miało szansę żyć. Niewyobrażalne kwoty. Aż chciało się pomyśleć, że moje 20zł nic nie zmieni. A jak pomyśli tak 100 tysięcy osób? Nie warto, mam za mało. Nie mogę pomóc.

Na szczęście doświadczam tego, że często udaje się zebrać całą kwotę. Dostaję powiadomienia, że cel został osiągnięty, a ja przyczyniłam się do tego. Nawet dając 5, 10, 20zł. Mała cegiełka, ale setki tysięcy takich cegiełek potrafi dać szansę życia człowiekowi, który umiera.

Pamiętaj o tym, gdy jeszcze raz zawahasz się, czy komuś pomóc.

CZAS PODZIĘKOWAĆ

Jak zapewne pamiętasz pod koniec roku, wraz z marką Smoby, ruszyliśmy z akcją charytatywną na rzecz Domu Dziecka w Gdańsku. Najpierw pojechałam do dzieci i wraz z nimi tworzyłam smakołyki (TUTAJ), a następnie stworzone zestawy zostały przeznaczone na licytację.

Licytacja trwała 5 tygodni i w jej trakcie okazało się, że wielu z Was chciało pomóc dzieciom.

ILE UZBIERALIŚMY DLA DZIECI?

Zapewne ciekawi Ci ile się udało uzbierać pieniędzy na ten szczytny cel 🙂

Najpierw jednak chcę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w to piękne dzieło pomocy :). Jesteście niesamowici, a dzięki Wam Dom Dziecka im. Korczaka w Gdańsku otrzyma sumę…

823,48 zł

To znacząca suma dla tej placówki i jej podopiecznych. Wierzę, że uda się dzięki niej uatrakcyjnić czas dzieciom.

Dziękuję,że zachciałeś być częścią tej akcji. Wiedz, że każdy wylicytowany przedmiot to taka cegiełka. Te dzieci tak bardzo potrzebują, by inni się interesowali ich losem.

Dziękuję, że mogli na Ciebie liczyć!

Podziel się